ESTER
01.07.04,18:14
Vie sa niekto so mnou podeliť o svoj názor. Ako je to v r.2004, ak by spločník s.r.o. daroval finančný dar napr. 100 000,- Sk. Predpokladám, že daň z darovania sa už v tomto roku neplatí. Môžu z tohto vyplývať ešte nejaké povinnosti spoločníkovi alebo s.r.o.
accad
01.07.04,20:06
Ja by som to zaúčtovala na účet 413-Ostatné kapitálové vklady (samostatná analytika pre dary) ako prijatý peňažný dar. K tomu by som doložila darovaciu zmluvu, z ktorej by bolo jasné, že nedochádza k navýšeniu základného imania.
Daň z darovania už nie je a s.r.o. to bude vykazovať v súvahe.
S pozdravom Edita
Fany
17.08.04,07:27
Čo je vlastne výhodnejšie: finančný dar, alebo zvýšenie základného imania?

Ako by to bolo v prípade budúceho predaja uvedenej sr.o?
Paula
14.11.04,14:57
Spoločník vložil pred 6-timi rokmi do firmy (nie vrámci ZI) väčšiu sumu, časť sa mu postupne vrátila. Zvyšok si vyberať nebude. Ako ho mám zúčtovať, aby nevisel v záväzkoch na 365, nenavyšoval ZI a nemal nič spoločné s daňou? Ďakujem za skorý návod :) .
Mikolajova
02.03.07,10:34
Prosím vás v súvislosti s prijatými darmi, ak firma s.r.o. dlhuje konateľovi peniaze a konateľ sa rozhodne, že ich nechce späť, chce ich podarovať s.r.o. čo z toho výplýva čo sa týka dane z príjmu PO a konateľa. Zďaňuje sa tento dar či už na jednej alebo druhej strane?
Mikolajova
06.03.07,05:31
Prosím Vás nikto nevie poradiť?
Mikolajova
23.03.07,12:43
Prosím Vás čo myslíte je možné zaúčtovať resp. preúčtovať z účtu 249 na účet 413? T.j. konateľ sa rozhodne, že časť prostriedkov nechce späť ale ich chce podarovať s.r.o. Chcela by som to urobiť len zápisom 249/413 čo poviete?
DušanČ
23.03.07,14:18
Prosím Vás čo myslíte je možné zaúčtovať resp. preúčtovať z účtu 249 na účet 413? T.j. konateľ sa rozhodne, že časť prostriedkov nechce späť ale ich chce podarovať s.r.o. Chcela by som to urobiť len zápisom 249/413 čo poviete?

Je to možné. Predpokladám, že to pôvodne bola pôžička a existovala o nej zmluva. Pre istotu by mal konateľ uzavrieť so spoločnosťou, resp. zmeniť existujúcu dohodu na nenávratnú pôžičku alebo finančný dar. Mám však pocit, že finančné dary sa od r. 2006 účtujú na 648.