ewicka2
09.12.08,19:09
Prosim chcela by som poradit. Som studentka VS a mam moznost pracovat. Aku zmluvu je najlepsie uzavriet? Rozmyslala som napr. nad dohodou o brigadnickej praci studenta, ale nemam jasno kolko hodin max. mozem odpracovat tyzdenne a za rok. Alebo je lepsie uzavriet prac. pomer na plny uvazok? A tam je to ako s odvodmi do soc. a zdrav. poistovne a danami?
Diky moc
Anja111
09.12.08,18:29
Prosim chcela by som poradit. Som studentka VS a mam moznost pracovat. Aku zmluvu je najlepsie uzavriet? Rozmyslala som napr. nad dohodou o brigadnickej praci studenta, ale nemam jasno kolko hodin max. mozem odpracovat tyzdenne a za rok. Alebo je lepsie uzavriet prac. pomer na plny uvazok? A tam je to ako s odvodmi do soc. a zdrav. poistovne a danami?
Diky moc
DBPŠ je možné uzatvoriť na dobu neurčitú. Študent môže na základe tejto dohody odpracovať v priemere 1/2 týždenného pracovného času, pričom sa posudzuje odpracovaný čas za obdobie max. 12 mesiacov.
u.erika
09.12.08,20:22
A ešte pri DBPŠ neplatíš/zamestnávateľ len ÚP a GP/ odvody, a keď podpíšeš vyhlásenie na zdanenie príjmov, tak máš nárok aj na nezdaniteľnú čiastku / v roku 2008 na 8208,- Sk mesačne/. Musíš dokladovať - potvrdenie zo VŠ, že sa študuješ dennou formou štúdia/pri diaľkového a externého štúdia to neplatí/