adulka165
09.12.08,21:28
Ahojte, chcela by som radu. Kúpili sme 3i byt - teplo dodáva mestský podnik ale teplú vodu nie v byte je elektrický bojler na nočný prúd - idem robiť prerábku - jadro strierky ... proste všetko. Ide mi o ten bojler je to ozruta chcela by som radu či sa to nedá nejak inak riešiť - niečo menšie čo sa dá skryť - neviem niečo prietokové , plynové /sporák je na plyn/ nevie mi niekto poradiť ? :confused:/bojler je v kúpelke ktorá má rozmery 150 na 140 idem to zvečšiť na 250 na 140 ;)/ ale aj tak to chcem skryť. díky za odpovede.
k.i.n.o.
09.12.08,20:34
Dnes existujú rôzne "kotlíky" a ohrievače, ktoré sú menších rozmerov a majú prijateľný dizajn, takže ich netreba ani skrývať. Nie je ale isté, či môžeš len tak zmeniť spôsob ohrevu na plyn. Závisí to od viacerých vecí, aké sú plynové stupačky, či je k dispozícii komín a pod. Informuj sa u správcu, či by to bolo možné, následne u plynárov.
felix1
11.12.08,00:45
Urcite mozem doporucit (ak Vam to legisl. podmienky umoznia ) po vlastnej 9 rocnej skusenosti plynovy kondenzacny turbo - kotol ( Pr.....m 25KKV, resp novsiu verziu).
!!! Znacka / nakupna cena je len 50%-ny dovod na rozhodnutie sa pre konkternneho vyrobcu. Odporucam zistit si referencie servisnych sluzieb vo Vasej lokalite ( je to naozaj vec konkretneho servisneho technika ako sa zachova pri poruche 24.12.200X alebo 31.12.20OX...).
robin78
11.12.08,05:23
Urcite mozem doporucit (ak Vam to legisl. podmienky umoznia ) po vlastnej 9 rocnej skusenosti plynovy kondenzacny turbo - kotol ( Pr.....m 25KKV, resp novsiu verziu).
!!! Znacka / nakupna cena je len 50%-ny dovod na rozhodnutie sa pre konkternneho vyrobcu. Odporucam zistit si referencie servisnych sluzieb vo Vasej lokalite ( je to naozaj vec konkretneho servisneho technika ako sa zachova pri poruche 24.12.200X alebo 31.12.20OX...).

Myslim si, ze kupovat kotol len na ohrev TUV je zbytocnost a este s takym vykonom...
petmar
16.12.08,19:14
Plynových prietokových ohrievákov sa ľudia boja, pri poruche obyčajne zabíjajú. Ich prevádzka je dobrá, potrebuješ komín, prívod ZP, projekt, povolenie SPP, odborníka...
Prietokové elektrické sú maličké, elegantné; aby si sa mohla kúpať a sprchovať, potrebuješ vyšší výkon, ktorý sa dá dosiahnuť len 3-fázovou prípojkou, teda rekonštrukcia elektriny - prípojka, rozvádzač, rozvody. Ohrieva sa na drahší denný prúd (jednotná tarifa), ale je ekonomickejší.
Aj tak napr. pri sprchovaní keď ti niekto pustí vodu napr. v kuchyni, mení sa teplota (zapne- ochladí sa, vypne-je horúca)- ak je to z toho istého prietokáča.
Zásobníkový bojler má stabilný zdroj teplej vody. Ohrieva sa na lacnejší nočný prúd. Len je veľký ako krava.
Musíš si vybrať sama, tých možností nie je tak veľa.
220870
16.12.08,20:23
Elektrický prietokový ohrievač,krabička asi 5 x 15 x20 cm.Zmestí sa pod kuch dres...atd