Monika78
10.12.08,07:32
Dobrý deň kolegovia, mám otázočku. Včera bol na školení-seminári jeden náš zamestnanec mimo bydliska. Čiže vydokladuje mi cestovné lístky - autobusové čo mu ja preplatím. Ale čo sa týka sumy stravného - diéty, má nárok na túto sumu keď bol na školení podávaný a teda zabezpečený obed aj občerstvenie? ďakujem za odpoveď
Tweety
10.12.08,06:40
Dobrý deň kolegovia, mám otázočku. Včera bol na školení-seminári jeden náš zamestnanec mimo bydliska. Čiže vydokladuje mi cestovné lístky - autobusové čo mu ja preplatím. Ale čo sa týka sumy stravného - diéty, má nárok na túto sumu keď bol na školení podávaný a teda zabezpečený obed aj občerstvenie? ďakujem za odpoveď
§ 5 Zákon o CN
(6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5; miera krátenia stravného vyjadrená v menovitej hodnote sa zaokrúhli na celé koruny nahor.

(7) Ak je pri pracovnej ceste v účtovnom doklade preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi stravné určené podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 znížené o

a) preukázanú sumu za raňajky alebo
b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.
Monika78
10.12.08,06:47
Preukázané to nie je, pretože nemám doklad na stravenku. Dostali len malú poukážku, ktorú odovzdali v jedálni a len na pozvánke bol uvedený obed plus občerstvenie. A čo sa týka cestovných lístkov, klasicky mu preplatím cez pokladňu sumu lístkov? to len pre istotu sa pýtam. vypisujem aj cestovný príkaz, keď by nemal nárok na diéty?
Tweety
10.12.08,06:50
Preukázané to nie je, pretože nemám doklad na stravenku. Dostali len malú poukážku, ktorú odovzdali v jedálni a len na pozvánke bol uvedený obed plus občerstvenie. A čo sa týka cestovných lístkov, klasicky mu preplatím cez pokladňu sumu lístkov? to len pre istotu sa pýtam. vypisujem aj cestovný príkaz, keď by nemal nárok na diéty?
Áno, sumu lístkov mu preplatíš, a obed, ktorý mali v jedálni na školenení, to je preukázané na prihláške nie? Ale ak to obed nebol, len nejaké občerstvenie, môžeš mu preplatiť aj diéty. Ale píšeš , že obed bol, potom diéty krátiš.
Monika78
10.12.08,06:59
ďakujem za odpoveď. je to tak ako som si myslela, ale je to lepšie si to s niekým odkontrolovať.
TatianaM
10.12.08,07:59
Nemá už niekto nové sadzby cestovných náhrad a stravného v € ?
Johanka
10.12.08,18:01
TatianaM
11.12.08,07:02
azasep
07.01.09,09:16
a ked nemam draka?? nemate niekto sadzby pre zahranicne diety?

dakujem
Chobot
07.01.09,09:34
a ked nemam draka?? nemate niekto sadzby pre zahranicne diety?

dakujem

Tu sú:
BUC
09.01.09,09:38
prosim vas o radu: viem, že suma stravneho pre casovné pásmo 5 - 12 hodín je 3,30€.
Mam vsak otazocku ohladne zaokruhlovania. Vo vacsine prispevkov tu na porade je pisane, ze prispevok zamestnavatela je najviac 55% z 3,30€ = 1,82€.
No je tu pisane aj to, ze suma sa zaokruhluje na desať eurocentov nahor...to podla mna znamena na 1 desatinne miesto nahor. Kedže to plati pri sume 3,30€, nemalo by to platit aj pri prispevku zamestnavatela, ktory by teda nebol 1,82€ ale 1,90€ ?
Mozete sa mi prosim k tomuto niekto vyjadrit? Dakujem
Chobot
11.01.09,22:27
prosim vas o radu: viem, že suma stravneho pre casovné pásmo 5 - 12 hodín je 3,30€.
Mam vsak otazocku ohladne zaokruhlovania. Vo vacsine prispevkov tu na porade je pisane, ze prispevok zamestnavatela je najviac 55% z 3,30€ = 1,82€.
No je tu pisane aj to, ze suma sa zaokruhluje na desať eurocentov nahor...to podla mna znamena na 1 desatinne miesto nahor. Kedže to plati pri sume 3,30€, nemalo by to platit aj pri prispevku zamestnavatela, ktory by teda nebol 1,82€ ale 1,90€ ?
Mozete sa mi prosim k tomuto niekto vyjadrit? Dakujem


Pletieš si cestovné náhrady so stravovaním zamestnancov podľa ZP. To je niečo úplne iné, tam sa nezaokrúhľuje.

Táto téma je o cestovných náhradách, preto si mimotemy.