Inuska17
10.12.08,09:27
ak mal zamestnanec pracovnú zmluvu do 31.12.2008 a predĺžime ju od 1.1.2009 na dobu neurčitú, treba oznámiť túto zmenu zdravotnej poisťovni a sociálnej poisťovni?
Tweety
10.12.08,08:28
ak mal zamestnanec pracovnú zmluvu do 31.12.2008 a predĺžime ju od 1.1.2009 na dobu neurčitú, treba oznámiť túto zmenu zdravotnej poisťovni a sociálnej poisťovni?
Nie.
Farks
10.12.08,08:29
V prípade, že ide iba o predĺženie pracovnej zmluvy, nie uzatvorenie nového pracovného pomeru, zmeny na zdravotnú a sociálnu poisťovňu sa nenahlasujú. Vystaví sa iba dodatok k pracovnej zmluve
Stina
10.12.08,08:29
Nie, je to pokračovanie zmluvy (teraz na dobu neurčitú).
Zuzy
01.12.09,12:19
Dobrý deň, zamestnanec mal najprv prac. zmluvu od 1.11.2009 do 30.11.2009 a teraz som predĺžila prac. zmlvu od 1.12.2009 do 31.12.2009 ale nie dodatkom, ale som vypísala novú pracovnú zmluvu. Je to chyba? Za odpovede ďakujem
drobeceva
01.12.09,12:36
Dobrý deň, zamestnanec mal najprv prac. zmluvu od 1.11.2009 do 30.11.2009 a teraz som predĺžila prac. zmlvu od 1.12.2009 do 31.12.2009 ale nie dodatkom, ale som vypísala novú pracovnú zmluvu. Je to chyba? Za odpovede ďakujem

par. 48, bod 2 ZP - PP na dobu určitú možno dohodnúť najdlhšie na tri roky. PP na určitú dobu možno predlžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci troch rokov najviac jedenkrát.
-bod 3 - opätovne dohodnutý PP na určitú dobu je PP, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho PP na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.

znamená, že si ešte raz mohla predlžiť, netrebalo robiť novú PZ.
Ty si nepredlžila, uzavrela si nový PP. Keď si to takto urobila, odhlásila si zo SP aZP a ďalší PP si znova nahlásila? Pozor pri opätovnom dohodnutí PP na skúšobnú dobu.
__________________
Zuzy
01.12.09,12:40
Nenahlásila som znova , myslela som si, že to tak môže pokračovať, škúšobná doba tam nie je lebo sa jedná len o jeden mesiac, alebo mám na tú zmluvu radšej napísať že je to prédĺženie?
drobeceva
01.12.09,12:44
Nenahlásila som znova , myslela som si, že to tak môže pokračovať, škúšobná doba tam nie je lebo sa jedná len o jeden mesiac, alebo mám na tú zmluvu radšej napísať že je to prédĺženie?
Daj to ako predlženie, nie ako nový PP, t.zn. dodatok k PZ. Ak sa rozhodnete aj po tomto termíne,že si z-ca necháte, potom už musíte dať na dobu neurčitú.
Nutricia
01.12.09,12:47
(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné len z dôvodu
a) zastupovania zamestnanca,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d) dohodnutého v kolektívnej zmluve.

(5) Dôvod na predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru podľa odseku 4 sa uvedie v pracovnej zmluve.

(6) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné aj bez dôvodu uvedeného v odseku 4, ak ide o
a) zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu,
b) vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu,
c) tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
d) zamestnanca na výkon činnosti, pre ktorú je predpísané vzdelanie umeleckého smeru,
e) zamestnanca, ktorý vykonáva opatrovateľskú službu podľa osobitného predpisu,
f) zamestnanca, ktorý je poberateľom starobného dôchodku, invalidného dôchodku, výsluhového dôchodku alebo invalidného výsluhového dôchodku,
g) zamestnanca u zamestnávateľa, ktorý zamestnáva najviac 20 zamestnancov,
h) zamestnanca, o ktorom to ustanovuje zákon alebo medzinárodná zmluva.

môžeš predĺžit aj nad tri roky alebo viackrát v rámci troch rokov ak sa nájdeš v niektorom z týchto bodov.
Zuzy
01.12.09,13:57
Takže som opravila, napísala som dodatok k prac. zmluve. Keďže im skoncí prac. pomer 31.12.2009, zasa ich môžem zamestnávať len ´po uplynutí 6 mesiacov, čiže od 1.7.2O1O.?