petkasla
10.12.08,10:27
Prosím pomôžte mi. Mám problém so spánkom. Večer zaspím ako drevo, ako ľahnem do postele do piatich minút som tuhá, či idem spať o deviatej alebo o jedenástej. Môj problém je však v tom, že sa v noci budím. Zobudím sa o jednej v noci a nie a nie zaspať. Keď konečne zadriemem tak o tretej som zasa hore. A to je len príklad. Niekedy je to horšie niekedy lepšie, koľko razy v noci len tak ležím a ležím a som úplne zúfalá. Najhoršie na tom všetkom je, že ráno vstanem o piatej s pocitom že som do ružovučka vyspinkaná, ale už o siedmej ráno sa mi chce hrozne spať, zívam, driemem a mám hrozne opuchlé oči. A to ešte nosím kontakné šošovky a tie režú a režú. Je to hrozné a je to tak či je sobota a či nedeľa či piatok či utorok. Keď treba cez týždeň vstávať do práce, mnohokrát k tomu nepotrebujem ani budík. Už sa to tak so mnou vlečie dobré dva mesiace a mám parádne kruhy pod očami. Už považujem za sviatok keď prespím v kuse celú noc a zobudím sa po šiestej. Inak som zdravá a okrem nedostatku spánku nepociťujem nejaké fyzické zdravotné problémy. Ďakujem. Petra
pasuliatko
10.12.08,10:44
aký máš madrac?mne sa to tiež stávalo ale od kedy mam nový madrac je všetko v pohode, na mna vplýva meiac ked je v splne deň pred aj po neviem spať :)
petkasla
11.12.08,06:28
Matrac mám dobrý, nový, asi päť mesiacov. Nie je to splnom to už som odsledovala. Ja som s mesiacom a jeho vplyvom nemala nikdy v živote žiadne problémy.
syrik
11.12.08,06:43
A nemáš nejaké problémy? Myslím v osobnom alebo pracovnom živote? Nie si pod vplyvom stresu?
petkasla
11.12.08,09:52
Čo to je byť v strese? Pracujem ako mzdová účtovníčka vo veľkej firme s pružným pracovným časom, hľadám však novú prácu, popri tom externe študujem, v januári ma čakajú štátnice, ktorých sa bojím asi tak ako každý. Som kľudnej povahy a myslím si že som celkom v pohode. Myslím, že žijem život ako väčšina ľudí. Prosím ako sa mám vyspať?
syrik
11.12.08,13:11
Čo to je byť v strese? Pracujem ako mzdová účtovníčka vo veľkej firme s pružným pracovným časom, hľadám však novú prácu, popri tom externe študujem, v januári ma čakajú štátnice, ktorých sa bojím asi tak ako každý. Som kľudnej povahy a myslím si že som celkom v pohode. Myslím, že žijem život ako väčšina ľudí. Prosím ako sa mám vyspať?


No a máme príčinu...robíš veľa vecí...nie každý študuje popri zamestnaní...možno to znášaš dobre, ale možno by nezaškodilo zvoľniť tempo...skús si vziať pár dní voľno,ísť na víkend do kúpeľov alebo tak nejak...a možno sa to upraví...prípadne skús nejaké meditačné cvičenia...
arizona
11.12.08,15:30
xima
14.12.08,12:25
Skús si naordinovať čo najviac relaxu. Môžeš byť preťažená, čo ty nevnímaš, ale tvoj organiznus áno. Máš nejaké "koníčky"? "Vystrihla" som ti aj nejakú radu cez stravu:
Na dobrý spánok je potrebná AK tryptofán, ktorá má kľúčovú úlohu v duševnom zdraví Z tryptofánu sa robí vitamín B3 = niacín. Súčasne je dôležitá produkcia látok potrebných pre spánok ako napr. melatonín - pri jeho nedostatku sa budíme o 3 ráno a celý deň sme oťapení a nervózni. ... Preto je potrebná strava s obsahom vitamínu B3 - niacínu ... z prednášky Výživa od Prof. Zachara Šachtičky. Strava + relax športom by mohol pomôcť. :o
danielka78
14.12.08,18:04
Čo si zvyčajne dáš na večeru a o koľkej?