ivankad
10.12.08,10:39
Dobrý deň. V decembri t.r. odchádzam na materskú dovolenku. Zaujímalo by ma, či môžem byť počas materskej dovolenky zamestnaná na základe dohody bez toho, aby mi bolo krátené z materského príspevku. A čo po 6. mesiacoch po nároku na rodičovský príspevok? Bola by som rada, keby mi niekto znalý poradil. Ďakujem krásne
brčko
10.12.08,20:21
Dobrý deň. V decembri t.r. odchádzam na materskú dovolenku. Zaujímalo by ma, či môžem byť počas materskej dovolenky zamestnaná na základe dohody bez toho, aby mi bolo krátené z materského príspevku. A čo po 6. mesiacoch po nároku na rodičovský príspevok? Bola by som rada, keby mi niekto znalý poradil. Ďakujem krásne

na dohodu môžeš pracovať aj počas poberania materského. Nestratíš tým nárok na mateské, lebo z dohody nevzniká vymer.základ pre nem.poistenie a teda splnaš aj podmienku zákona o sociálnom poistení § 30 písm.b).

Tak isto môžeš pracovať na dohodu aj počas poberania rodič.príspevku (aj po novom). Dohodu nepovažujú za zárobkovú činnosť v zmysle zákona myslím o RP.
ivankad
11.12.08,05:07
ďakujem krásne, veľmi Ste mi pomohli a upokojili Ste ma. Keď budem pracovať na dohodu, je to jedno, či bude uzatvorená v deň nástupu na materskú, pred ním alebo po ňom? a nie je stanovená nejaká maximálna výška odmeny na dohodu? ďakujem krásne
Tweety
11.12.08,06:07
ďakujem krásne, veľmi Ste mi pomohli a upokojili Ste ma. Keď budem pracovať na dohodu, je to jedno, či bude uzatvorená v deň nástupu na materskú, pred ním alebo po ňom? a nie je stanovená nejaká maximálna výška odmeny na dohodu? ďakujem krásne
Áno, je to jedno. Limit odmeny na dohodu stanovený nie je. Je stanovený iba limit odpracovaných hodín ročne.
ivankad
11.12.08,06:18
ďakujem, veľmi ste mi pomohli