karelia
10.12.08,10:41
Dobrý deň,

prosím Vás môžete mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať neuplatnenú DPH?
Jedna sa o DPH z pokladničného dokladu ktoru si nemozeme uplatnit z dôvodu ze nam zamestnanec doniesol blok neskoro . Môzem DPH zauctovat ako danovy vydavok? Ak ano preco (§?) ?
biba187
10.12.08,09:52
možeš § 51 ods. 2 DPH oneskorený doklad
Tweety
10.12.08,09:53
Dobrý deň,

prosím Vás môžete mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať neuplatnenú DPH?
Jedna sa o DPH z pokladničného dokladu ktoru si nemozeme uplatnit z dôvodu ze nam zamestnanec doniesol blok neskoro . Môzem DPH zauctovat ako danovy vydavok? Ak ano preco (§?) ?
§ 21 Zákon o dani príjmu
(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,
b) prirážky k základným sadzbám poplatkov za znečisťovanie ovzdušia a za ukladanie odpadov, 104)
c) prirážky k základným odplatám za vypúšťanie odpadových vôd, 105)
d) tvorba rezervného fondu a ostatných účelových fondov okrem povinného prídelu do sociálneho fondu podľa osobitného predpisu, 13)
e) manká a škody1) presahujúce prijaté náhrady s výnimkou uvedenou v § 19 ods. 3 písm. g), stratného v maloobchodnom predaji na základe ekonomicky odôvodnených noriem úbytkov tovaru určených daňovníkom a s výnimkou nezavinených úhynov zvierat, ktoré nie sú na účely tohto zákona hmotným majetkom; škodou nie je preukázaný úhyn alebo nutná porážka zvieraťa zo základného stáda,
f) zostatková cena trvale vyradeného hmotného majetku a nehmotného majetku s výnimkou uvedenou v § 19 ods. 3 písm. b) až d),
g) daň podľa tohto zákona,
h) dane zaplatené za iného daňovníka,
i) daň z pridanej hodnoty u platiteľov tejto dane s výnimkou prípadov uvedených v § 19 ods. 3 písm. k) a s výnimkou dodatočne vyrubenej dane z pridanej hodnoty za minulé zdaňovacie obdobia účtovanej ako náklad,
j) tvorba rezerv a tvorba opravných položiek s výnimkou podľa § 20.
l) rozdiel medzi hodnotou pohľadávky a nižším príjmom z jej postúpenia pri postúpení nadobudnutej pohľadávky ďalšiemu postupníkovi okrem postúpenej pohľadávky alebo jej nesplatenej časti, ak táto pohľadávka spĺňa podmienku na tvorbu opravnej položky uznanej za daňový výdavok podľa § 20 ods. 10 až 12.
azla
10.12.08,10:02
Dobrý deň,

prosím Vás môžete mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať neuplatnenú DPH?
Jedna sa o DPH z pokladničného dokladu ktoru si nemozeme uplatnit z dôvodu ze nam zamestnanec doniesol blok neskoro . Môzem DPH zauctovat ako danovy vydavok? Ak ano preco (§?) ?

Ak je len toto prekážkou, že doklad zamestnanec doniesol nekoro, Dph si môžte uplatniť (za obvyklých podmienok).

Treba však správne určiť, v ktorom zdaňovacom období si môžte svoje právo na odpočet uplatniť. Ak za také obdobie už prešiel termín na podanie riadného DP, môžte si uplatniť svoje právo cez DDP.

Ak sa vzdávate práva , nechcete podavať DDP, tak neuplatnená Dph nemôže byť pre Vás daňovým nákladom.:D

Daňovým výdavkom môže byť iba Dph - v prípadoch podľa §19, odst.3, písm.k - zákona o DzP.
hanelie
10.12.08,11:15
neuplatnená DPH - VNZD