krisztian
10.12.08,17:06
Dobrý deň!
Potreboval by som poradiť... S bývalou, s ktorou máme jedno dieťa, vlastníme pol na pol 4izbový byt. Rozišli sme sa pred 3 mesiacmi, ona sa odsťahovala. Ja som si vymenil zámok. Treba vedieť, že byt je na hypotéku, ktorá je len na mojom mene, a platím ju iba ja, aj dodnes. Po mesiaci sa začala vyhrážať, že ma dá na súd, že som ju vymkol. Tak som jej dal klúč, s tým, že ma nevymkne. Vydržala týždeň... Ona s dcérou bývajú u jej rodičov, a vrátiť sa nechcú. Ja ešte bývam u rodičov, ale už nemôžem dlho. Otázka znie: Môžem sa vrátiť do môjho bytu, a vymeniť si zámok? Môže ma podať a aké problémy mi ztoho zniknú???

Ďakujem za odpoveď!
02Michaela
10.12.08,16:34
Ahoj zlatko. Ja som v tej istej pozícii ako Ty, len na tej opačnej strane. Takže ja bývam v byte, ktorý je na oboch a ja platím úver, ktorý bol zobratý ešte za trvania manželstva na byt. On býva u matky. Podstatné pre Teba: Vymknúť ho nemôžem, má kľúč a ako spoluvlastník má na to právo. Nemôžem ho vymknúť a do bytu si chodí kedy chce, aj keď ani cent nedá na nájom:o. Takže, myslím, že si dosť toho pochopil. Vymknúť ju nemôžeš, má plný nárok do bytu vstúpiť ako spoluvlastníčka kedy chce. Ak vymeníš zámok, môže (vyraziť dvere:mad:, horší prípad) alebo dať ho otvoriť jemnejšie a nič s tým nespravíš. Proste ťahanie za dlhé konce, prajem pevné nervy:D. Ja to prežívam už 2 roky.

Môžem len poradiť to, čo všetci radia mne, čím skôr sa vysporiadať. (aj keď to nie je až také jednoduché, ako to každý radí)
Stina
10.12.08,16:43
Dobrý deň!
Potreboval by som poradiť... S bývalou, s ktorou máme jedno dieťa, vlastníme pol na pol 4izbový byt. Rozišli sme sa pred 3 mesiacmi, ona sa odsťahovala. Ja som si vymenil zámok. Treba vedieť, že byt je na hypotéku, ktorá je len na mojom mene, a platím ju iba ja, aj dodnes. Po mesiaci sa začala vyhrážať, že ma dá na súd, že som ju vymkol. Tak som jej dal klúč, s tým, že ma nevymkne. Vydržala týždeň... Ona s dcérou bývajú u jej rodičov, a vrátiť sa nechcú. Ja ešte bývam u rodičov, ale už nemôžem dlho. Otázka znie: Môžem sa vrátiť do môjho bytu, a vymeniť si zámok? Môže ma podať a aké problémy mi ztoho zniknú???

Ďakujem za odpoveď!
Dôležité je vedieť, či ste rozvedený. Ak áno treba sa čo najskôr dohodnúť o BSM. Pokial by ste sa nedohodli, budete to musieť riešiť súdnou cestou.
Ak ste obaja vlastníci, výmena zámku nie je riešením.
Bobbix
11.12.08,04:21
V mojom pripade tiez ona odisla z bytu aj s nejakymi vecami (chladnicka, mikrovlnka...) co ale nieje podstatne. Zamok som vymenil. Ale az po 2 tyzdnoch. Za ten cas mi zmizla z bytu kamera. Bez znamok vlamania sa. Policajnu pracu popisovat nebudem.
Odporucam zamok vymenit. Ved sa mozes dozit roznych prekvapeni. Ze ti odtial zmiznu veci. Ze tam najdes niekoho cudzieho byvat..... Odisla ?? Odisla. Tak sa tam vrat a vymen zamok. Cim skor. Este dnes.
O hypoteke snad neskor, ked sa bude delit majetok.
krisztian
11.12.08,06:45
Ďakujem za rady...

Neboli sme manželia, len sme žili spolu. Keď ona ma môže vymknúť a nemá z toho žiadne problémy, skúsim to aj ja, potom sa ozvem so skúsenosťami...