Ingrid Ondruskova
10.12.08,18:10
Dnes do našej firmy prišiel dopis od n.o. Maják /hluchoslepé deti/ so žiadosťou o finančný dar.
V prílohe listu bola čistá zloženka. Ak poukážeme na ich účet 1.000,-Sk
môže to ísť do nákladov? Asi nie, že ? Ako to konkrétne účtovať v JÚ?
hanelie
10.12.08,19:25
učtovať ako VNZD
ondrejvla
10.12.08,20:23
Nielen teraz v predvianočnom období nám chodia zloženky s pozdravmi od postihnutých ľudí, respektíve od skupín, ktoré združujú týchto našich spoluobčanov. Doteraz mi nikdy nenapadlo uvažovať nad tým, či si o to môžem znížiť základ dane, i keď zákon to umožňuje podľa §50 ZoDP, 2% zo zaplatenej dane poskytnúť niektorej z týchto organizácii.
Každoročne aj ako dôchodkyňa prispievam pre zdravotne ťažko postihnutých občanov ( napriek tomu, že som ZŤP, manžel ZŤPS...) ak chcem niekomu niečo darovať, nehľadám cestičku, ako to mať v nákladoch, ale hľadám cestičku, ako môcť pomôcť čo najviac. Veľmi veľa poraďákov je aj sponzormi Dobrého anjela, kupujeme Nota bene, dávame milodary v kostoloch. Skúsme práve teraz, alebo aspoň teraz, v tomto období nekalkulovať, ale pomôcť, ono sa nám to raz vráti. Alebo, ako mi dnes povedala moja Poraďácka priateľka, ktorá mi napiekla vianočné oblátky,
z ktorých určite darujem aj iným diabetikom - " ja som ti to upiekla preto, aby som mala za moju pomoc vyhradené miesto tam hore, pri okne..."
Pomôžme nezištne, len tak pre dobrý pocit a zabudnime na náklady...
Ďakujem za to, že ste si prečítali tento môj príspevok a ďakujem aj za oblátky Dáška.