grušina
10.12.08,21:06
Dobrý večer,
vie mi prosím niekto poradiť: Zamestnanec bol práceneschopný od 11.11-21.11, to jest 11 dní, ale v tých jedenástich dňoch je aj sobota, nedeľa a 1 štátny sviatok. Program mi to dal ako práceneschopnosť 9 dní. Je teda potrebné posielať na soc.poisťovňu Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku?
Vopred ďakujem za všetky rady a názory.
Micuke
10.12.08,20:11
áno, treba poslať, soc.poisťovňa mu musí zaplatiť 11-ty deň PN a musí mať priemer na výpočet nemocenského od vás. Vy platíte prvých 10 kalendárnych dní PN-ky náhradu príjmu - teda vrátane soboty, nedele a aj štátneho sviatku.
brčko
10.12.08,20:13
Dobrý večer,
vie mi prosím niekto poradiť: Zamestnanec bol práceneschopný od 11.11-21.11, to jest 11 dní, ale v tých jedenástich dňoch je aj sobota, nedeľa a 1 štátny sviatok. Program mi to dal ako práceneschopnosť 9 dní. Je teda potrebné posielať na soc.poisťovňu Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku?
Vopred ďakujem za všetky rady a názory.

no asi bude nejaká šarapata v zadávaní údajov. Skús sa príp. informovať u prevádzkovatela softwaru, príp. možno ti aj tu poradia (ja nemám s tým skúsenosť)
Ten 11-ty den prepláca SP, takže musíš to tam zaslať aj s potvrdením.