monikago
10.12.08,21:30
ahojte poradaci, chcela by som sa spytat, ci ste poculi o tom, ze zasoby sa na konci roku moju pripocitavat do zisku, poradte, kde sa o tom docitam nieco blizsie, alebo prosim o vysvetlenie, dakujem
monikago
10.12.08,21:03
no pocula som toho velmi malo, my sme sro. uctujeme podvojne typom B, a pocula som to ako som to napisala, ze pravdepodobne do pri vypocte zisku, sa bude prihliadat u srociek aj na zasoby, posepol mi to kamarat, ktory je szco a chceli zalozit srocku, ale kedze ku koncu roku maju vzdy velke zasoby, tak si to rozmysleli, lebo by im z toho vychadzali neskutocne dane.
azla
11.12.08,06:28
ahojte poradaci, chcela by som sa spytat, ci ste poculi o tom, ze zasoby sa na konci roku moju pripocitavat do zisku, poradte, kde sa o tom docitam nieco blizsie, alebo prosim o vysvetlenie, dakujem



Napríklad aj Postupoch účtovania - Účtovná trieda 1 - Zásoby, § 43 Účtovanie zásob.
http://www.porada.sk/t18282-postupy-uctovania-pu-od-01-01-2008-a.html

Ak používaš pri účtovaní zásob spôsob B, počas roku učtuješ do tr. 5 (Náklady). Zásoby, ktoré máš na konci roku na sklade naúčtuješ 1xx/50x - čiže sa Ti znížia náklady (a môžeš mať pocit "akoby" do zisku.
V konečnom dôsledku v spotrebe máš iba skutočne spotrebované zásoby a nie všetky nakúpené. Je to tak správne.
Anja111
11.12.08,06:29
ahojte poradaci, chcela by som sa spytat, ci ste poculi o tom, ze zasoby sa na konci roku moju pripocitavat do zisku, poradte, kde sa o tom docitam nieco blizsie, alebo prosim o vysvetlenie, dakujem


no pocula som toho velmi malo, my sme sro. uctujeme podvojne typom B, a pocula som to ako som to napisala, ze pravdepodobne do pri vypocte zisku, sa bude prihliadat u srociek aj na zasoby, posepol mi to kamarat, ktory je szco a chceli zalozit srocku, ale kedze ku koncu roku maju vzdy velke zasoby, tak si to rozmysleli, lebo by im z toho vychadzali neskutocne dane.
Zásoby sa k zisku nepripočítavajú... Pri účtovaní spôsobom B, preúčtuješ na konci roka zásoby na základe inventúry, zápisom 112(132)/501(504).Tento zápis Ti vlastne ovplyvní zisk, ktorý si vykazovala počas roka...
monikago
11.12.08,21:05
dakujem