apo
29.05.05,08:27
Mám podozrenie, že soc. poisťovňa urobila podvod na podnikateľoch, ktorí požiadali o odpustenie penále.

Žiadosti sa podávali do 28.2.2005. Po podaní žiadosti neprišla žiadna odpoveď. Naša firma platí 2 roky všetko včas. Až platba za feb. a merec 2005 bola omylom poslaná na daň z motorových vozidiel. (V internet bankingu pri hromadnej úprave čísel účtov na Štátnu pokladnicu som urobil chybu). V máji príšlo vyčíslenie penále a za dva dni zamietnutie žiadosti. V Soc. poisťovni nebrali ohľad nato, že z daňového úradu obratom prídu dlžné peniaze. Dnes máme v soc. poisťovni preplatok cca na dva mesiace. Musel som napísať novú žiadosť, ale už mimo akcie Generálneho pardon.

Mám pocit, že Soc. poisťovňa nemá v propozíciách pre udelenie pardon uvedené akú dlhú dobu má žiadateľ platiť všas odvody do fondov, aby mu pardon bolo udelené. Takýmto spôsobom môžu čakať na prvé pošmyknutie a postupne zamietnutím vyradia zo zoznamu tie firmy ktoré chcú. Domnievam sa, že propozície bez obmedzenia doby po ktorú je požiadavka stále platiť včas vyvárajú priestor aj pre korupciu. Ak by som propozície robil ja, stanovil by som časový úsek priebežného včasného platenia a automaticky by sa žiadateľovi pardon mohlo udeliť. Boli by to jasné pravidlá.

Aké máte Vy skúsenosti ?