Luckak
11.12.08,08:19
Potrebovala by som poradiť s cestovým príkazom. Konateľ bol v júni na pracovnej ceste, kde si z vlastných nákladov uhradil stravu a ubytovanie. Cestovný príkaz bol vypísaný dodatočne, dostal sa ku mne koncom októbra, s júnovým dátumom. Ale kedže si ho nevypísal včas, v júni dostal výplatu s plným počtom odpracovaných dní, podľa toho dostal stravné lístky a nemám v počítači evidovanú služobnú cestu. Ako postupovať? Môžem to dať do novembra?
Za odpoveď ďakujem
Chobot
11.12.08,07:36
Potrebovala by som poradiť s cestovým príkazom. Konateľ bol v júni na pracovnej ceste, kde si z vlastných nákladov uhradil stravu a ubytovanie. Cestovný príkaz bol vypísaný dodatočne, dostal sa ku mne koncom októbra, s júnovým dátumom. Ale kedže si ho nevypísal včas, v júni dostal výplatu s plným počtom odpracovaných dní, podľa toho dostal stravné lístky a nemám v počítači evidovanú služobnú cestu. Ako postupovať? Môžem to dať do novembra?
Za odpoveď ďakujem

Áno, tie dni, kedy bol na PC jednoducho odpočítaš z nároku stravného v najbližšom mesiaci. A cest. náhrady vyplatíš po predložení vyúčtovania. Zákon o CN síce hovorí, že zamestnanec musí predložiť vyúčtovanie do 10 dní, ale ak tak urobí aj neskôr, nárok na vyplatenie CN mu nezaniká. Má na ne nárok aj trebárs po pol roku.
Luckak
11.12.08,12:26
A keď je to zahraničná prac. cesta tak sa má použiť kurz z júnového dátumu ako je na cesťáku, alebo kurz zo dňa kedy cesťák účtujem (november)?
Chobot
11.12.08,12:41
A keď je to zahraničná prac. cesta tak sa má použiť kurz z júnového dátumu ako je na cesťáku, alebo kurz zo dňa kedy cesťák účtujem (november)?

Kurz čoho? Prepočtu na SKK?

Ak myslíš to, tak sa použije kurz ku dňu vyúčtovania PC.
inngrid
19.01.09,07:23
Chobot nevieš mi poradiť kde v zákone sa hovorí, ze treba použiť kurz ku dňu vyúčtovaniu cestovného príkazu?

vdaka
inngrid
19.01.09,10:53
Axoj , nevieš v akom zákone najdem aky kurzom treba prepočítat cestovný príkaz som našla niekde tvoj príspevok viem, ze dnom vyúčtovania ale chcem sa odvolať na zákon a neviem to najst ani v zakone o účte ani v zaákone o cest. náhradach.
Chobot
19.01.09,11:47
Axoj , nevieš v akom zákone najdem aky kurzom treba prepočítat cestovný príkaz som našla niekde tvoj príspevok viem, ze dnom vyúčtovania ale chcem sa odvolať na zákon a neviem to najst ani v zakone o účte ani v zaákone o cest. náhradach.

Ani to nikde nenájdeš, lebo to nie je nikde tak jednoznačne uvedené. V zákone nájdeš len odvolávku, že sa použije kurz zo dňa účtovného prípadu. Prečítaj si tento môj príspevok, tam som to podrobne popisoval, prípadne aj celú tému:

http://www.porada.sk/306333-post15.html