moska
11.12.08,10:09
Ahojte poraďáci,
prosím Vás ako je to s depozitným účtom.
Aké peňažné prostriedky môžu ísť na depozit? Len prenesené kompetencie? Obce môžu dať výplaty na depozit?
Každý hovorí inak. Poraďte. Ďakujem
anicka111
11.12.08,16:36
My sme po minulé roky, odoslali na konci roka z výdavkového účtu peniaze na decembrové výplaty,odvody a sf, na depozit. Sumu, ktorú sme poslali spolu sme rozúčtovali na prenesené i originálne.
AntekaK
11.12.08,17:22
Ahoj, do depozitu budem odvádzať prostriedky na mzdy a odvody za december za prenesené kompetencie, tiež prostriedky na dohody vyplácané zo vzdelávacích poukazov. V škole máme tiež ŠJ a ŠKD, ale tým budem vyplácať mzdy a odvody za 12.mesiac už z nového rozpočtu na originálne kompetencie. Tiež tento rok to mali tak, mali rozpočet na mzdy a odvody za obdobie 12/2007 až 11/2008. Teda za 12 mesiacov, ale zahrnutý bol december 2007, teda vlastne podľa výšky výdavkov. (Sme ZŠ právny subjekt zriadený obcou, našou súčasťou je ŠJ a ŠKD).
janka1224
13.01.09,09:53
Prosím o radu, ako ste účtovali depozit z výdavkového účtu. My sme z výdavkového dávali vklad na depozitný účet + výplaty a teraz neviem ako to zaúčtovať.
Ďakujem
blazonko
14.01.09,05:42
Ahoj, do depozitu budem odvádzať prostriedky na mzdy a odvody za december za prenesené kompetencie, tiež prostriedky na dohody vyplácané zo vzdelávacích poukazov. V škole máme tiež ŠJ a ŠKD, ale tým budem vyplácať mzdy a odvody za 12.mesiac už z nového rozpočtu na originálne kompetencie. Tiež tento rok to mali tak, mali rozpočet na mzdy a odvody za obdobie 12/2007 až 11/2008. Teda za 12 mesiacov, ale zahrnutý bol december 2007, teda vlastne podľa výšky výdavkov. (Sme ZŠ právny subjekt zriadený obcou, našou súčasťou je ŠJ a ŠKD).

Čooooooooooo? A toto máš odkiaľ? Ja som mala na depozite všetky výplaty, vrátane ŠKD a ŠJ. Robím to tak vždy. Navyše, keby som to robila podľa teba, dodnes by náš klub a jedáleň nemali výplaty. Je totiž 14. a ja na výdavkovom účte nemám ani korunu.
sojciakova
14.01.09,06:26
Prosím o radu, ako ste účtovali depozit z výdavkového účtu. My sme z výdavkového dávali vklad na depozitný účet + výplaty a teraz neviem ako to zaúčtovať.
Ďakujem
261/222 - TP
261/222- poisťovne, proste všetko
521/331,357/693
331/342
331/336
524/336,357/693
To isté urobíš aj s ŠKD a ŠJ, len rozpočtová klasifikácia bude iná
Na depozite prijmeš 221/261.
Dúfam, že som nevymenila strany, lebo to píšem bez podkladov. Ak potrebuješ viac napíš.
sojciakova
14.01.09,06:36
Ja mám tento problém: Nevybrali sme do pokladne na konci roka DOVP pre mzdárku- 6480,- Sk. Mám s tým teraz problémy. Pri účtovaní som ich zaúčtovala podľa IBEU 521/331, 357/693. Všetky zostávajúce peniaze som poslala obci 357/222 - boli tam aj tie z dohody. Preto mám teraz kôli duplicite na 357 zostatok -6480,- Sk( +- nejaké haliere) Vie mi niekto povedať čo robiť s týmto? Môžem to dať na 355? Alebo použiť iný účet?
janka1224
14.01.09,08:37
Veľmi pekne ďakujem za radu, ešte poprosím aký je to účet 357 a 693 ? Zrážky a poistné mám kam zahrnúť? A ešte z výdavkového sme posielali na depozit 1000 sk ako vklad, to mám zaúčtovať ako? A ešte posledná otázka chápem to celé tak že z výdavkového účtu sme dávali na depozit napr. 1900 000,-Sk to rozúčtujem na tie mzdy ale tvorili sme aj nejakú rezervu napr. 17 000, to nemôžem zahrnúť do miezd, tak to mám zaúčtovať ako?
Veľmi pekne ďakujem za ochotu, zastupujem kolegyňu na materskej a tieto veci mi nestihla vysvetliť.
Ešte raz ďakujem.
janka1224
14.01.09,12:01
261/222 - TP
261/222- poisťovne, proste všetko
521/331,357/693
331/342
331/336
524/336,357/693
To isté urobíš aj s ŠKD a ŠJ, len rozpočtová klasifikácia bude iná
Na depozite prijmeš 221/261.
Dúfam, že som nevymenila strany, lebo to píšem bez podkladov. Ak potrebuješ viac napíš.
Takže všetko mi sadlo, ďakujem za radu, veľmi mi pohohla. :)
kunkelovaa
04.02.09,18:12
Ahojte. Na depozite mi po úhrade miezd zostalo v januári 0,01 € a ešte aj ďalších 0,6 € (keďže banka znížila povinný minimálny zostatok, teda bývalých 500 Sk (=16,6 €) nahradila 16 €). Akým zápisom vrátim tieto prostriedky zriaďovateľovi?
timejka200
30.11.09,15:33
ahoj mohol by mi niekto povedať postup ako postupovať pri robení decembrových výplat ktoré budú vyplatené v januári? viem že normálne si urobím vo winibeu všetko vytlačímsi rekapituláciu a na základe nej posielam sumu na depozit ale neviem ako pošlem sumu ? cez čo? normálne zazáväzkujem 610,620,630? a v januári potom cez čo posielm výplaty? mohol by mi niekto napísať postup? aj cez súkromnú správu dakujem pekjne
timejka200
30.11.09,15:37
a este sa chcem spýtať ak mi príde k oncom decembra faktúra tu budem hradiť už z nového rozpočtu alebo ak mám vyhradené penazné prostriedky tak si mám poslať na depozit sumu tej faktúry alebo ako toje?
Sabadka
30.11.09,16:50
ahoj mohol by mi niekto povedať postup ako postupovať pri robení decembrových výplat ktoré budú vyplatené v januári? viem že normálne si urobím vo winibeu všetko vytlačímsi rekapituláciu a na základe nej posielam sumu na depozit ale neviem ako pošlem sumu ? cez čo? normálne zazáväzkujem 610,620,630? a v januári potom cez čo posielm výplaty? mohol by mi niekto napísať postup? aj cez súkromnú správu dakujem pekjne

Výplaty v decembri robíš normálne klasicky ako každý mesiac, len to už nespravíš cez dávkovú platbu ale riadne to zazáväzkuješ cez jednorazovú platbu a odvedieš všetko na depozitný účet. rozpis dodržuješ tak ako každý mesiac, teda 611,612,........621,622,623,625001,......625007,. Na depozit odvádzaš len mzdové náklady teda len 610 a 620 no a samozrejme 642 015 dávky PN a zo 630 ak máš aj dohodárov. Potom v januári keď bude výplatný termín tak pošleš výplaty, ale nebudeš ich posielať z výdavkového účtu ale z depozitného, cez dávkovú platbu.
Ak by to ešte nebolo jasné, kľudne sa pýtaj.
Sabadka
30.11.09,16:57
a este sa chcem spýtať ak mi príde k oncom decembra faktúra tu budem hradiť už z nového rozpočtu alebo ak mám vyhradené penazné prostriedky tak si mám poslať na depozit sumu tej faktúry alebo ako toje?

Čo sa týka úhrady faktúr koncom decembra, tak všetko hradíš z výdavkového účtu, na depozit neprevádzaš nič len mzdové náklady. úhrady cez štátnu pokladňu ti idú až do poslednej chvíle, akurát keď budeš uhrádzať napr. 28 alebo 29 tak to už dávaj cez súrnu platbu aby ti to odišlo z účtu ešte pred 31.12. Budú ti chodiť súkromné správy cez CPÚ presne do kedy môžeš robiť úhrady.
Odporúčam ti od polovice decembra vykonávať vyrovnanie debetného limitu častejšie a aj generovanie krátkych správ aspoň raz za týždeň, aby si vedela, že ak ti náhodou nabehne nejaká kreditná platba tak ju musíš vyrovnať.

Dúfam, že so to napísala zrozumiteľne.
medved
01.12.09,07:13
Chcem sa spýtať, či sa tu nachádza škola s práv. subjektivitou, ktorá vypláca v mesiaci december výplaty 2x, tzn. , že neodvádza fin. prostr. na depozit ?
Sabadka
01.12.09,08:07
Chcem sa spýtať, či sa tu nachádza škola s práv. subjektivitou, ktorá vypláca v mesiaci december výplaty 2x, tzn. , že neodvádza fin. prostr. na depozit ?

Keď aj existuje, tak sa určite k tomu nepriná:D:D:D. vieš ono to je v rozpore so zákonom;)
timejka200
03.12.09,15:51
no akurát mi dnes prišla ale čo to znamená že kreditná platba že mám niečo v mínuse a musím vyrovnať?

2. takže len mzdové prostriedky odvádzam hej? a tak ako som písala že si normálne dám vstup do záväzku a normálne záväzkujem 610,620,630,640 všetko osobitne a vytvorím si platby na depozit? to mi prejde do depozitu a v januári cez dávkové platby posielam zamestnancom? tá dávková to je niečo také ako hromadná platba aj tam treba doplniť klasifik. a priradovať?

3. t .znamená že ak mi príde nejaká faktúra do toho 20. decembra a bude mať splatnoť v januári môžem ju uhradiť aj skôr t. j. do konca decembra a dole v ŠP si zaškrtnem súrna platba?

díky
timejka200
03.12.09,15:52
este jedna otázka ako je to s novým rozpočtom na 2010 ja som nová takže s takým som sa este nestretla to si viem už niekde pozrieť že kolko mame na budúci rok?
adi11
03.12.09,16:06
no akurát mi dnes prišla ale čo to znamená že kreditná platba že mám niečo v mínuse a musím vyrovnať?
kreditnu platbu musis zrefundovat
2. takže len mzdové prostriedky odvádzam hej? a tak ako som písala že si normálne dám vstup do záväzku a normálne záväzkujem 610,620,630,640 všetko osobitne a vytvorím si platby na depozit? to mi prejde do depozitu a v januári cez dávkové platby posielam zamestnancom? tá dávková to je niečo také ako hromadná platba aj tam treba doplniť klasifik. a priradovať?
ANO
3. t .znamená že ak mi príde nejaká faktúra do toho 20. decembra a bude mať splatnoť v januári môžem ju uhradiť aj skôr t. j. do konca decembra ANO a dole v ŠP si zaškrtnem súrna platba?nemusis,daj splatnost 30. alebo 31.

díky
odpoved v texte
Sabadka
03.12.09,17:16
no akurát mi dnes prišla ale čo to znamená že kreditná platba že mám niečo v mínuse a musím vyrovnať? urobíš refundáciu platby - nájdeš tlačítko refundácia a cez ostatné ťa prevedie sám soft.

2. takže len mzdové prostriedky odvádzam hej? a tak ako som písala že si normálne dám vstup do záväzku a normálne záväzkujem 610,620,630,640 všetko osobitne a vytvorím si platby na depozit? to mi prejde do depozitu a v januári cez dávkové platby posielam zamestnancom? tá dávková to je niečo také ako hromadná platba aj tam treba doplniť klasifik. a priradovať?
Dávková platba je úplne taká istá z dedpozitného účtu ako keby si ju zadávala z výdavkového účtu, systém ten istý ako keď robíš výplaty z výdavkového účtu
3. t .znamená že ak mi príde nejaká faktúra do toho 20. decembra a bude mať splatnoť v januári môžem ju uhradiť aj skôr t. j. do konca decembra a dole v ŠP si zaškrtnem súrna platba? samozrejme, nemusíš dávať súrnu platbu, koncom decembra ti už ide dať uhradiť z jedného dňa na druhý.

díky

Odpoveď v texte, ak by si zajtra tou refundáciou nepohla, zavolaj, prevediem ťa. ;)
adi11
04.12.09,11:06
este jedna otázka ako je to s novým rozpočtom na 2010 ja som nová takže s takým som sa este nestretla to si viem už niekde pozrieť že kolko mame na budúci rok?
V RIS 2009 - ZORO - Zostavenie rozpočtu
Sabadka
04.12.09,17:17
V RIS 2009 - ZORO - Zostavenie rozpočtu

Dne prišla správa, že sa dajú zadávať aj platby s platnosťou v januári 2010 nakoľko v manexe sa nachádza vládny rozpis rozpočtu na rok 2010. Našiel to už niekto? Ja som si v detailnom rozpočte vyfiltrovala verzia rozpočtu= vládna 2010 a tam nič!?
adi11
05.12.09,13:23
Dne prišla správa, že sa dajú zadávať aj platby s platnosťou v januári 2010 nakoľko v manexe sa nachádza vládny rozpis rozpočtu na rok 2010. Našiel to už niekto? Ja som si v detailnom rozpočte vyfiltrovala verzia rozpočtu= vládna 2010 a tam nič!?
spravu som citala, postrehla som, ze bol pridany rok 2010 na filtraciu, ale som to neskusala...zatial je chvala bohu z coho platit...aj roboty vyse hlavy z rokom 2009...asi tak
timejka200
06.12.09,13:21
tiež som čítala správu alev zoro nemám nič...neviem ako to funguje kedy sa už dá čerpať z nového rozpočtu to nam snanvuje na Kšu? či ako to je? na depozite môžem mať len presnú sumu na výplaty , poistné atď?
Sabadka
07.12.09,06:15
tiež som čítala správu alev zoro nemám nič...neviem ako to funguje kedy sa už dá čerpať z nového rozpočtu to nam snanvuje na Kšu? či ako to je? na depozite môžem mať len presnú sumu na výplaty , poistné atď?

Ano na depozite môžeš mať len mzdové náklady, teda mzdy +odvody do poisťovní. Z nového rozpočtu už budeš môcť čerpať 2.1.2010 teda 4.1., lebo 2. ho je sobota :D, niektoré KŠu zostavujú nové rozpočty, niektoré nie.
timejka200
09.12.09,06:57
ďakujem ja len tolko by som este chcela vedieť ten postup vieš že ako sa to posiela viem že podla rekapitulácie ale do Šp vojdem do : 1. Žiadosť o vstup do záväzku a tam si dám celu sum mzdy + odvody alebo to treba pekne zvlášť že 610,620,630 rozdeliť a potom dám že vytvoriť platbu a dám tam ako príjmecu číslo depozitného učtu?

a v janurí potom cez čo posielam výplaty do č ho mám vojsť? jedine toto neviem? ten postup? kegby si mi to vedela cez správu v bodoch napísať potom asi pochopím.

díky
Sabadka
09.12.09,08:20
ďakujem ja len tolko by som este chcela vedieť ten postup vieš že ako sa to posiela viem že podla rekapitulácie ale do Šp vojdem do : 1. Žiadosť o vstup do záväzku a tam si dám celu sum mzdy + odvody alebo to treba pekne zvlášť že 610,620,630 rozdeliť a potom dám že vytvoriť platbu a dám tam ako príjmecu číslo depozitného učtu?

a v janurí potom cez čo posielam výplaty do č ho mám vojsť? jedine toto neviem? ten postup? kegby si mi to vedela cez správu v bodoch napísať potom asi pochopím.

díky

1.Žiadosť o vstup do záväzku
2. Pridaj
3. 611 ka ..........................x €
4. 612 001 ...................
až kým nerozpíšeš celú sumu podľa rekapitulácie
ak to máš hotové tak
zadáš jednorazový príkaz na úhradu s číslom depozitného účtu a celkovou sumou, potom každú jednu položku priradíš, tak ako zvykneš keď robíš bežnú úhradu. Prejde ti to na depozitný účet, a necháš to tam. V januári keď budše robiť úhradu výplat, tak si otvoríš - platby z bežných účtov, vyberieš si dávkovú platbu a potom už znovu vykonávaš platbu ako pri klasických výplatách, keď nebudeš sa vedieť pohnúť zavolaj prevediem ťa cez to.
timejka200
10.12.09,13:56
dakujem

takže vstup do záväzku tam si dám 610 sumu a potom 620,630 pridávam znova? alebo len jeden záväzok vytváram? toto som este nerobila ...
timejka200
10.12.09,14:11
este otázka robím priebežne kolko nám zostane na 630 kedze to musíme vyčerpať ale ked si dám ŠO a vytlačím si detaillný rozpočet mám tam iné sumy ako ked si vytlačím v mure rozpočet prečo? v ŠP mi už odpočítava aj platby ktoré su priradené a nie su zaplatene? dúfam že rozumieš čo sa pýtam?

a ešte soc. fond to si tiež musím preposlať na depozit? myslím povinná tvorba už na december som poslala či už nerobím nič so sociálny fondom teraz v decembri?
timejka200
10.12.09,15:34
a 620,630 to musím este raz pridať do záväzkov a rozpísať a takisto potom vojdem do jednorázová platba a dám číslo depozitu a potom dalej tak ako píšeš v januári
timejka200
10.12.09,15:35
ak nebudem vedieť zavolám ti dobre?
Sabadka
10.12.09,17:23
dakujem

takže vstup do záväzku tam si dám 610 sumu a potom 620,630 pridávam znova? alebo len jeden záväzok vytváram? toto som este nerobila ...

Akože si nerobila? Ty si doteraz nevyplácala mzdy? Robíš to presne tak isto ako keď robíš klasické výplaty, tam tiež zadávaš žiadosť o vstup do záväzku na každú jednu položku. Nie 610, 620 ale
611 10,--€
612001- 10€
612002-10€
614 -10€
621 -10€
622 -10€
623 10€
625001 10€
625002 10€
625003 10€
625004 10€
625005 10€
625007 10€
----------------------------------
Mzdové náklady spolu 130€

Potom 2. krok - Žiadosť o realizáciu platby - jednorázovej (nie dávkovej ako je pri bežných výplatách)
Dátum splatnosti
Číslo účtu - zadáš depozitný účet
Suma na úhradu 130,--€ (mzdové náklady spolu)
Potom 3. krok
Priradíš každú jednu podpoložku k tejto platbe ako pri bežných úhradách
potom 4. krok
potvrdíš EK
to je všetko, peniaze ti prejdú na depozit
V januári klikneš na - Platby z bežných účtov- dáš realizáciu dávkovej platby- zasunieš disketu a ďalej postupuješ ako pri klasických výplatách a odošleš peňiažky na účet zamestnancov.
Sabadka
10.12.09,17:32
este otázka robím priebežne kolko nám zostane na 630 kedze to musíme vyčerpať ale ked si dám ŠO a vytlačím si detaillný rozpočet mám tam iné sumy ako ked si vytlačím v mure rozpočet prečo? v ŠP mi už odpočítava aj platby ktoré su priradené a nie su zaplatene? dúfam že rozumieš čo sa pýtam? Keď si dáš vytlačiť detailný ropočet v Manexe tak tam máš voľný zostatok k tej chvíli keď to robíš, teda ak v Manexe zadáš nejaký záväzok tak hneď v tom momente ti tie peniažky zaratúva do alokovanej sumy a voľnú sumu finančných prostriedkov ti poníži hneď, ak si však vytlačíš čerpanie rozpočtu cez RIS- modul úprav rozpočtu tak tam máš len tie sumy, ktoré už aj v skutočnosti boli zaplatené, teda odišli z tvojho účtu. Takže ak priebežne chceš vedieť presný zostatok finančných prostriedkov tak si to pozeraj v Manexe cez detailný rozpočet. V RISe sa robí uzávierka vždy každý deň večer po 18:00 hodine, vtedy sa ti do čerpania preklopia peňiažky, ktoré si vpriebehu dňa skutočne zaplatila, nie zazáväzkovala.

a ešte soc. fond to si tiež musím preposlať na depozit? myslím povinná tvorba už na december som poslala či už nerobím nič so sociálny fondom teraz v decembri? môžeš si tvorbu za december preposlať aj rovno na účet sociálneho fondu, nemusíš ho dávať na depozit.

Odpoveď v texte
Sabadka
10.12.09,17:34
ak nebudem vedieť zavolám ti dobre?

Už som ti písala, že v pohode zavolaj hocikedy ak máš problém zo štátnou, pomôžem ti. :D
timejka200
11.12.09,06:21
teraz som si napr. dala do záväzku platbu za T-mobile a všimla som si že rozpočet na záväzn. ukazovateľoch tam sa mi to už znížilo o tu sumu takže teraz ta suma čo je tam je zostatok ?
Sabadka
11.12.09,08:14
teraz som si napr. dala do záväzku platbu za T-mobile a všimla som si že rozpočet na záväzn. ukazovateľoch tam sa mi to už znížilo o tu sumu takže teraz ta suma čo je tam je zostatok ?

ano:)
timejka200
12.12.09,09:19
ešte k tým výplatmá ja ich teraz robím tak že sinajpr zazáväzkujem 610 potom 620.630 potom kliknem na hromadné platby zadám hromadné príkazy potom priradujem a tak...
Sabadka
12.12.09,13:00
ešte k tým výplatmá ja ich teraz robím tak že sinajpr zazáväzkujem 610 potom 620.630 potom kliknem na hromadné platby zadám hromadné príkazy potom priradujem a tak...

Ano presne tak:D, nie hromadnú ale jednorázovú a do nej dáš celú úhradu jednou sumou a potom už len priraďuješ a tak dále, a tak dále.... , nebz zvládneš to :)
timejka200
13.12.09,15:40
ok zadám 610,620,630 ale nedám že vytvor platbu ale vojdem do platby - jednorázová a tam si zadám celkovo sumu 610,620,630 a tú sumu zadám na depozitný účet?
Sabadka
14.12.09,05:32
ok zadám 610,620,630 ale nedám že vytvor platbu ale vojdem do platby - jednorázová a tam si zadám celkovo sumu 610,620,630 a tú sumu zadám na depozitný účet?

ano, presne ako píšeš
timejka200
14.12.09,15:54
ok môžeš ešte raz napísať tel. číslo na súkromnú správu to máš do roboty pevnú?
timejka200
14.12.09,15:59
ešte som to neporozumela s tou disketou to je načo? celá uhrada to znamená že 610+620+630 jednou sumou zadám do jednorázovej platby / už po priradení/. prepáč že sa tolko pýtam ale ked ja som to este nerobila takže sa pýtam radšej 100x...


2. v januári ako si vravela že si kliknem na platby z bežných účtov / dávkové platby/ potom nejaká disketa a ako potom zadávam tam čísla učtov zamestnancov ?
Sabadka
14.12.09,16:31
ešte som to neporozumela s tou disketou to je načo? celá uhrada to znamená že 610+620+630 jednou sumou zadám do jednorázovej platby / už po priradení/. prepáč že sa tolko pýtam ale ked ja som to este nerobila takže sa pýtam radšej 100x...


2. v januári ako si vravela že si kliknem na platby z bežných účtov / dávkové platby/ potom nejaká disketa a ako potom zadávam tam čísla učtov zamestnancov ?

Timejka jedna konkrétna otázka na teba. Robila si výplatu miezd cez štátnu pokladňu? Tel. číslo som ti poslala cez SS, zavolaj vysvetlím ti to. ;)
timejka200
15.12.09,15:30
hej robila robím to tak že si závúzkujem 610,620,630 potom vojdem do hromadných platieb tam vytvorím hromadný príkaz potom priradím pridám klasifikáciu a je to potvrdené. TAkto robím klasické výplaty,
Sabadka
15.12.09,16:40
hej robila robím to tak že si závúzkujem 610,620,630 potom vojdem do hromadných platieb tam vytvorím hromadný príkaz potom priradím pridám klasifikáciu a je to potvrdené. TAkto robím klasické výplaty,

Určite si robila výplaty cez hromadné platby? Neboli to náhodou dávkové platby? Koľko máte vlastne zamestnancov? To si účet každého jedného zamestnanca zadávala ručne, a nie len účet zamestnanca na, ale každú jednu zdravotnú poisťovňu, sociálnu poisťovňu, daňový úrad atď? Veď po 1. je to otročina, 2. zbytočná robota, veď predsa ti mzdový soft vytvorí export do štátnej pokladnice a ty to na diskete prenesieš do štátnej pokladnice a z diskety pekne nahráš do dávkovej platby a tam naozaj už nerobíš len priradíš, potvrdíš EK a máš to v suchu, nezadávaš žiadne účty nikomu.
timejka200
18.12.09,15:32
cez hromadné som robila /11zamestnancov/ normálne som si vytovrila hromadný výkaz a potom som este priradila a doplnila klasifikáciu a potvrdiť a hotovo. zato neviem ako to teraz mám posolať na ten depozit. Vážne to som nevedela že sa to dá aj tak lebo predchodkyna to robila tak cez hromadné tak ma to zaučila a ja len pokračujem takže sa to dá normálne na disketu si dám vo winibeu? a potom si dám disketu do ŠP a dalej neviem..to skúsim.od nového roka a potomuž ani nemusím vypisovať čísla účtov po jednom doteraz somto robila tak
Sabadka
18.12.09,16:19
cez hromadné som robila /11zamestnancov/ normálne som si vytovrila hromadný výkaz a potom som este priradila a doplnila klasifikáciu a potvrdiť a hotovo. zato neviem ako to teraz mám posolať na ten depozit. Vážne to som nevedela že sa to dá aj tak lebo predchodkyna to robila tak cez hromadné tak ma to zaučila a ja len pokračujem takže sa to dá normálne na disketu si dám vo winibeu? a potom si dám disketu do ŠP a dalej neviem..to skúsim.od nového roka a potomuž ani nemusím vypisovať čísla účtov po jednom doteraz somto robila tak

No a teraz budeš robiť to isté, len nedáš hromadné platby, ale jednorázovú, celú úhradu zadáš jednou sumou , účet bude len jeden na ktorý to posielaš a to depozitný a potom už len priraďuješ 610,620,630 a potvrdíš a hotovo. No a z depozitu keď to budeš posielať, tak tam zadáš hromadnú povypisuješ si všetky účty, pridáš rozpis a odošleš.
timejka200
20.12.09,18:15
aha takže klasicky záväzkujem /ako inokedy podľa winibeu/ potom vojdem do rozpočtové platby ale nie hromadné ale platby z bežných účtov potom zadám celú sumu tých záväzkov spolu 610+620+630 hej? a potom priraďujem a klasifikujem konkrétne že všeob. NP, IP, Odmeny , tarifné platy a pošlem to na depozit a potom a v januári cez platby z bežných účtov už posielam rovno na účty vytváram hromadné príkazy? hej takto?
Sabadka
21.12.09,09:27
aha takže klasicky záväzkujem /ako inokedy podľa winibeu/ potom vojdem do rozpočtové platby ale nie hromadné ale platby z bežných účtov potom zadám celú sumu tých záväzkov spolu 610+620+630 hej? a potom priraďujem a klasifikujem konkrétne že všeob. NP, IP, Odmeny , tarifné platy a pošlem to na depozit a potom a v januári cez platby z bežných účtov už posielam rovno na účty vytváram hromadné príkazy? hej takto?

Ano presne, len odvod na depozit robíš z výdavkového účtý riadne cez rozpočtové platby, z platby z bežných účtov budeš uhrádzať až v januári keď budeš posielať z depozitného, ale ak ti to ešte stále nie je jasné, radšej zavolaj. pá
editasara
23.12.09,05:38
Prosím Vás, nie som mzdárka, ale počula som, že v niektorých organizáciách sa vyplácajú odmeny-nepatriace do VZ, v iných odmeny patriace do VZ. Z niektorých idú aj odvody, z niektorých nie. Vedeli by ste mi vysvetliť rozdiel a kto to určuje, o aký typ odmeny ide?
Lilly34
08.01.10,18:39
Prosím Vás na depozite sa v decembri účtuju aj výnosy originálnych kompetencií? ŠKD aj ŠJ- 354/691? Alebo až pri čerpaní miezd v novom roku?
Lilly34
09.01.10,13:26
A sociálny fond, keď bol tiež na depozite mám ho naúčtovať?
susann2
09.01.10,14:25
Prosím Vás na depozite sa v decembri účtuju aj výnosy originálnych kompetencií? ŠKD aj ŠJ- 354/691? Alebo až pri čerpaní miezd v novom roku?
Ani na depozitnom účte, ani v novom roku sa neúčtujú výnosy OK, ale na bežnom výdavkovom účte, s dátumom, kedy bol urobený prevod na mzdy na depozitný účet. Na depozitnom účte v r.2010 sa zaúčtuje už len:
331/221
336/221
342/221
379/221
susann2
09.01.10,14:28
A sociálny fond, keď bol tiež na depozite mám ho naúčtovať?
Aký sociálny fond bol na depozite, tvorba za 12/2009 ?
Lilly34
10.01.10,14:33
Áno za 12/09.
moska
11.01.10,10:37
Na Depozite by SF nemal byť, len mzdy a fondy za 12/09. Aj mne tam ostalo nejakých 50,92€ a teraz neviem ako to zaúčtovať. Zaúčtovať to na 611-tarifný plat, alebo na nejakú inú položku. Keď to tam zaúčtujem, tak mi nepôjdu o tú sumu mzdy s mzdárkou. Ešte som nemala taký prípad, tak neviem kam to zaúčtovať na výdavkovom účte. Na depozite to ostane, potom to prevediem na príjmový účet s položkou vratky z minulých rokov a dostane sa to tak zriaďovateľovi.
Napíšte prosím Vás niekto na akú položku to dať na výdavkovom účte v decembri. Ďakujem
susann2
12.01.10,05:21
Na Depozite by SF nemal byť, len mzdy a fondy za 12/09. Aj mne tam ostalo nejakých 50,92€ a teraz neviem ako to zaúčtovať. Zaúčtovať to na 611-tarifný plat, alebo na nejakú inú položku. Keď to tam zaúčtujem, tak mi nepôjdu o tú sumu mzdy s mzdárkou. Ešte som nemala taký prípad, tak neviem kam to zaúčtovať na výdavkovom účte. Na depozite to ostane, potom to prevediem na príjmový účet s položkou vratky z minulých rokov a dostane sa to tak zriaďovateľovi.
Napíšte prosím Vás niekto na akú položku to dať na výdavkovom účte v decembri. Ďakujem
Možností je viac, buď sa tváriť, že to tak má byť a zaúčtovať to na výdavkovom účte ako tvorbu sociálneho fondu a na depozite použiť účet 325 ostatné záväzky /neprikláňam sa k účtovaniu koncom roka na 261, aj keď tento účet nemusí byť k 31.12 nulový/. Alebo to zaúčtovať na poplatky a keď sa bude účet rušiť požiadať banku, nech zvyšok prevedie na príjmový účet, aj tak si niečo stiahne za zrušenie. Na depozite takisto použiť účet 325 a zrušiť ho pri odvode zostatku.
Treba zvážiť, čo bude lepšie.
moska
12.01.10,07:59
Na školeniach od Urbanovej som našla účtovanie ale tam sú rozúčtované mzdy ako keby boli vyplatené 100% v roku 2009 a v roku 2010 na depozite takto:
261/221 prevod na príjmový účet čo mi tam zostalo
223 RK/261 príjem na príjmový účet/asi ako vratky min. rokov/
691(428)/351 záväzok voči zriaďovateľovi
351/223 odvod zriaďovateľovi
ale ako vyrovnám 331,336,335 - veď tam mi to ostane visieť na niektorom účte.
Ešte sme to nemali za celý čas čo to účtujem - lebo sme to dali na SF. No teraz to chceme urobiť poriadne ako sa to má a mrzí ma to, že to neviem správne zaúčtovať. Tak ak niekto vie - napríklad KVET nech poradí, aby sme boli múdrejší. Díky
evina
12.01.11,00:42
Štátna rozpočtová organizácia:
V decembri prevediem z účtu 261/ 225 mzdy na depozitný účet s príslušnou RK - 611, 612 001...621...625...atď.. čiže mám to správne v rozpočte tohoto roku.
Na depozitný účet to príjmem 221/261 s RK na príjme 292 027? V januári vyplatím mzdy 331/221, 336/221 atď s RK, či bez akejkoľvek RK? Účet sa mi vynuluje. Ak pri výplate z depozitu v januári nedám žiadnu RK zobrazia sa mi bludy vo FIN o plnení príjmov a výdavkov v časti II.. Akosi som sa s tým domotala, prosím o pomoc hlavne ako použiť RK pri mzdách prostredníctvom depozitného účtu v decembri, a potom v januári...
evina
12.01.11,08:56
posúvam...
bef
12.01.11,10:43
Nie sme štátna rozpočtovka, ale ja pri mzdách RK účtujem pri prevode na depozit a úhrady z depozitu bez RK.

Pekný deň :)
adi11
12.01.11,12:33
Štátna rozpočtová organizácia:
V decembri prevediem z účtu 261/ 225 mzdy na depozitný účet s príslušnou RK - 611, 612 001...621...625...atď.. čiže mám to správne v rozpočte tohoto roku.
Na depozitný účet to príjmem 221/261 s RK na príjme 292 027? ANO V januári vyplatím mzdy 331/221, 336/221 atď s RK, musi byť RK ako na výd.účte či bez akejkoľvek RK? Účet sa mi vynuluje. Ak pri výplate z depozitu v januári nedám žiadnu RK zobrazia sa mi bludy vo FIN o plnení príjmov a výdavkov v časti II.. Akosi som sa s tým domotala, prosím o pomoc hlavne ako použiť RK pri mzdách prostredníctvom depozitného účtu v decembri, a potom v januári...
odpoveď v texte
moska
13.01.11,06:59
Keď posielaš mzdy na depozit účtuješ:
Z BU na depozit:
261/222 09121/ZŠ 611 a ostatné položky...
Príjem na depozit:
221/261 tu nie je žiadna RK
v novom roku z depozitu:
331,336,342/221 bez RK

my máme účet depozitného účtu podľa záväzného členenia IVES-u 221 17

keby si to dala s RK v novom aj starom roku, tak by to bolo 2x vo výdavkoch rozpočtu a nesedelo by ti to vo výkazoch
evina
13.01.11,08:34
Keď posielaš mzdy na depozit účtuješ:
Z BU na depozit:
261/222 09121/ZŠ 611 a ostatné položky...
Príjem na depozit:
221/261 tu nie je žiadna RK
v novom roku z depozitu:
331,336,342/221 bez RK

my máme účet depozitného účtu podľa záväzného členenia IVES-u 221 17

keby si to dala s RK v novom aj starom roku, tak by to bolo 2x vo výdavkoch rozpočtu a nesedelo by ti to vo výkazoch

Ak to ja dám v novom roku aj s RK na depozitnom, čiže mimorozpočtovom, tak to členenie je vidieť v časti II. vo výkaze vo výdavkoch, ale určením podmienky v tlačení zostav to viem v tom rozpočte ošetriť.
moska
14.01.11,08:50
nerozumiem, prečo to dávaš na depozitnom účte s RK, tam sa to nedáva. Ale ak to kvôli niečomu potrebuješ, tak si to daj a v zostavách si to zablokuj