Rozalaia
11.12.08,11:33
Dobry den,
manzel ma obvinil, ze som mu zavirila PC tym, ze som si stahovala "zavirene PDF subory". Ano, stahovala som tlaciva z drsr, civil.gov a pod.
Prosim Vas, je mozne, aby bol subor PDF zavireny????
A ako to mam zistit skor nez ho ulozim na disk???
Dakujem!
R.
mpca
11.12.08,10:43
cisto teoreticky pdf -ko moze byt zavirene. Avsak nemalo by byt zavirene ak sa stahuju z "vladnych" stranok... Neviem aky pouzivate antivirus mno velka vacsina antivirov pred stahovanim upozorni na potencionalne nebezpecny subor a ani ho nezacne stahovat...
ps: s virusmy bojujem denne a pritom nechodim na stranky ktore by mohli obsahovat taketo subory...cize virus sa mohol kludne dostat do vasho pc aj inym sposobom...nemusel dostat prave stihanutim jedneho pdf-ka....
Rozalaia
11.12.08,10:49
Pouzivam NOD (Eset ci ako sa to teraz vola).
Tiez ma prekvapilo ze manzel tak presne zistil "kto za to moze" ....
Takze ciste teoreticky - ak ten moj antivir skontrolujem (ci ma aktualnu databazu virusov, ci je zapnuty a pod.), tak pri stahovani pdf - dokumentov do kazdeho "nazrie" ci tam nie je virus?
Fero11
11.12.08,10:59
pdf subor nemoze obsahovat virus (iba ak slovo :)) iba ak by sa nejaky magorko hral, spravil by virus, ulozil ho na net s priponou pdf a ten co by si ho stiahol a otvoril ho aplikaciou na spustanie exe.com, bat tak, jedine tak
Chobot
11.12.08,11:10
pdf subor nemoze obsahovat virus (iba ak slovo :)) iba ak by sa nejaky magorko hral, spravil by virus, ulozil ho na net s priponou pdf a ten co by si ho stiahol a otvoril ho aplikaciou na spustanie exe.com, bat tak, jedine tak

Toto je pravda, vírus môže obsahovať iba dokument, ktorý má aktívny obsah (napr. samospustiteľná prezentácia - .pps, alebo nejaký flash súbor). Ale teoreticky je možné všetko. Neverím však, že by oficiálne dokumenty obsahovali vírus.

Najľahšie je všetko zlé zvaliť na manželku....;):D
mpca
11.12.08,11:23
Feri pisal som ze cisto teoreticky moze,,, :)
Konkretne NOD (pouzivam) pri stahovani suborov z netu idu subory cez neho a az potom na disk,, ak zisti v subore "podozrivy kod" tak vyhodi hlasku v zmysle spojenie bolo prerusene... atd...

kto vie po akchy strankach surfuje manzel :D

btw: http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=3562822
Rozalaia
11.12.08,18:34
ha!
tak to teda bude "ktovie po akych strankach surfuje manzel" :o)

NOD som kukla, databaza aktualna, ochrany "zapnute", pocitac presiel "dokladnou kontrolou" ....... akurat ze mi "mrzne" mozilla :o( asi otvorim novu temu