jeana13
11.12.08,12:52
Mzdárky prosím Vás ako počítate nájradu za použitie firemného auta a súkromné jazdy zamestnanca, do zrážok mzdy?

Do nepeňažného príjmu ide 1% z OC a do zrážok mzdy náhrada:

Výpočet počet ubehnutých km/100 . priemerná spotreba . cena PHM

Je to tak správne?

Prosím poraďte, zároveň sa ospravedlňujem podobnú otázku som už zadala, ale nakolko som nedostala odpoveď a v príspevkoch som ju tiež nenašla zadala som ju znova. Možno som sa 1 x zle vyjadrila.

Ď.
veronikasad
11.12.08,12:08
Akú náhradu chceš dať do zrážok a prečo ?
Pripočítaním 1 % OC sa zvýši daňový základ zamestnanca, z ktorého mu po odpočítaní nezd.časti základu dane vypočítaš daň.
Hrubá mzda /bez nepeňažného príjmu/ - odvody - daň = čistá mzda.
jeana13
11.12.08,12:19
To ano. ale potrebujem vypočítať kolko zraziť zamestnancovi za súkromné km a neviem si spomenúť ako to vypočítať. Prosím poraď Ď.
veronikasad
11.12.08,12:23
To ano. ale potrebujem vypočítať kolko zraziť zamestnancovi za súkromné km a neviem si spomenúť ako to vypočítať. Prosím poraď Ď.
neviem čo mu chceš zraziť za súkromné km. Zaplatil daň za používanie súkr. auta. Nedaňovým výdavkom pre firmu sú PHM, ktoré zamestnanec použil na súkromné účely. Ak to máte v smernici, môžete od neho požadovať náhradu.
jeana13
11.12.08,12:32
So zamestnancom je spísaná dohoda, citujem,, že formou zrážky zo mzdy uhradí pohonné hmoty spotrebované pri súkromných cestách "
Tak ako? Doteraz som to nemala až teraz 1 x čo s tým?
Chobot
11.12.08,12:53
So zamestnancom je spísaná dohoda, citujem,, že formou zrážky zo mzdy uhradí pohonné hmoty spotrebované pri súkromných cestách "
Tak ako? Doteraz som to nemala až teraz 1 x čo s tým?

Áno, rátaš to tak - on vyšpecifikuje, koľko km nabehal súkromne a na základe týchto km vypočítaš tak, ako si uviedla - km x priemerná spotreba x priemerná cena PHM. A to uhradí zamestnanec.
Cyros
24.01.13,22:19
Ale čo je to priemerná spotreba? Podľa techničáku a či skutočná priemerná spotreba za daný mesiac (jej gro tvoria služobné jazdy, vychádza podstatne vyššia ako z techničáku)?