donana
11.12.08,13:57
Dobry den,chcela by som niekoho poprosit o odpoved.Moj znamy mal velke bolesti spodnych zubov,stoliciek,a velmi opuchnute lice,ale odmietal ist k zubarovi,tak si ktovie cim a ktovie ako ten zub,jeden po druhom vytrhol sam.S toho dostal este vacsie bolesti,tak siel na pohotovost,odkial tiez usiel,ale za tu chvilu zistili,bez vysetrenia a bez rontgenu hlavy,ze ma v hlave nador v pokrocilom stadu rakoviny.Preto by som Vas poprosila o odpoved,ci sa lekari nemohli pomylit,v takej vaznej veci,kedze mu nerobili dokladne vysetrenie,ci to len nemal silny zapal a infekciu,z tych zubov,kedze mu odtial aj vytiekol hnis,ale na vysetrenie odmieta stale ist.
syrik
11.12.08,13:06
Bez vyšetrenia a rontgenu mu zistili rakovinu v pokročilom štádiu?? Fíha,to sa aj dá? Pochybujem o tom,že bez vyšetrenia mu mohli stanoviť takúto diagnózu....a pokiaľ odmietne sa dať vyšetriť,tak sa to ani nedozvie...
donana
11.12.08,13:35
Dakujem Vam,Ja som ho na kolenach prosila,nech ide na rontgen,na vysetrenie onkologovi,lebo my velmi na nom zalezi,je este mlady 37.rokov,vychoval ma,ale nechce a nechce ist.A teraz tam v dialke zomiera uz takmer v bezvedomi,od hladu co sa mu neda ani najest,co ho to este stale boli,asi ma silnu infekciu a nedokazem mu pomoct,nechce sa mi ani zit,
arizona
11.12.08,15:24
Kto mu povedal takú diagnózu,keď z každého vyšetrenia utiekol?
Možno má panický strach zo zubára-snáď psychiater by vedel pomôcť ako to prekonať.
Ak mu stadiaľ vyteká hnis a má to zapálené,môže sa mu to preniesť do celého organizmu ,narobí si ešte vážnejšie problémy a bolesti sa budú len zväčšovať.
Už včera bolo neskoro:rolleyes:
Pachole
11.12.08,15:47
Dakujem Vam,Ja som ho na kolenach prosila,nech ide na rontgen,na vysetrenie onkologovi,lebo my velmi na nom zalezi,je este mlady 37.rokov,vychoval ma,ale nechce a nechce ist.A teraz tam v dialke zomiera uz takmer v bezvedomi,od hladu co sa mu neda ani najest,co ho to este stale boli,asi ma silnu infekciu a nedokazem mu pomoct,nechce sa mi ani zit,


Je to jeho život, jeho zuby, jeho čelisti, jeho případná smrt. Může mít nádor dolní čelisti - to může být ten nádor v hlavě. Nebo je psychicky nemocný, bolí ho normálně zuby a vymyslel si zajímavé historky kolem.

Nebo vám prostě kecá a nic mu není. Je někde v dálce - viděla jste ho, fakt je nemocný? A to je tam sám?

Zažila jsem rozdováděnou osmičku a nebylo to o tom, že bych v klidu trpěla doma a nešla k zubaři.

Pokud v dálce od hladu umírá bez pomoci, je to jeho věc, jeho rozhodnutí, nikdo ho neplácal po rukách, kdyby vzal za kliku u zubaře, ani mu nelámal nožičky, aby tam nešel.

Čest jeho památce, vlastně ani moc ne, umře nebo umřel na vlastní blbost. Ne na zuby.

Anebo si ze všech děláte poněkud za vlasy přitaženou srandu. Nechce se mi věřit, že by si normální mladý člověk vytrhal zuby, počkal si na otravu krve ze zánětu zubů a posléze samospádem umřel.

Proč jste od něj odjížděla, když jste ho v tomto stavu prosila na kolenou - takže jste musela být u něj, těžko jste klečela u telefonu nabo internetu - a pak ho opustila, aby zůstal tam v dálce a dokonce hlady v bezvědomí? Jste asi jinde, těžko by on byl v dálce a vy taky v dálce. S ním. V tom případě by mě zajímalo, odkud kam je ta dálka, pokud ne od vás k němu.

Až umře - což jistě ano, při takovém přístupu k vlastnímu zdraví - dejte vědět, jak dopadla pitva. Na co vlastně umřel.
Juditka
11.12.08,16:03
prepáčte ale toto je kruté
donana
11.12.08,16:21
Viem,ze je to tazko pochopit,ale je to tak,ano sam s to spravil,keby som vedela ako to s nim je naozaj je,snad by som ho nejako donutila,ist.V.nemocnici ho uz nechcu,a ja si ho domov nemozem zobrat,lebo nemam kde. Chcela som len vediet jedno ci to doktori mozu takto diagnostikovat,bez vysetrenia krvi a rontgena hlavy.
arizona
11.12.08,16:26
Pochybujem, že nejaký MUDR si vezme " na triko" stanovenie tak vážnej diagnózy bez vyšetrenia.
Môžeš nám napísať aký doktor mu to povedal? A na základe čoho? Lebo predtým si písala, že od všetkých utiekol.
A " v nemocnici ho už nechcú"... :confused::confused::confused:Ako si to máme vysvetliť?
Pachole
11.12.08,16:32
Viem,ze je to tazko pochopit,ale je to tak,ano sam s to spravil,keby som vedela ako to s nim je naozaj je,snad by som ho nejako donutila,ist.V.nemocnici ho uz nechcu,a ja si ho domov nemozem zobrat,lebo nemam kde. Chcela som len vediet jedno ci to doktori mozu takto diagnostikovat,bez vysetrenia krvi a rontgena hlavy.

Můžou to diagnostikovat, pokud je nádor viditelný. Co vidí okem, na to nepotřebují rengen.

V nemocnici ho nechtějí? Jak to dávají najevo, když on tam nechce být?

Člověk, který vás vychoval, umře sám někde v dálce, protože vy ho nemáte doma kam dát? To je šílené. Nedovedu si představit, že bych někoho blízkého nechala někde umírat, protože ho nemám kam dát. Snad máte postel a vy jako zdravá ve spacáku na podlaze neumřete. Ale do toho mi nic není, že....

Kdybyste věděla, jak to s ním opravdu je, snad byste ho donutila jít do špitálu?

Kdepak, když ho nedonutila vlastní hnijící dutina ústní, což musí šíleně bolet, bolesti zubů prý jsou nejsilnější bolesti vůbec, no tak nějaká odrostlá slečna by toho člověka donutila leda ve filmu.
Zitulda
11.12.08,17:12
Môj ocko, keď som mala 16 rokov tiež bol taký boleli ho nesmierne zuby, ďasná fialové a k zubárovi inému (strýko jeho brat bol na Vianoce v Tatrách) nechcel ísť. Keď odpadl a vzali ho do nemocnice, museli mu bez podania injekcie vytrhnúť asi 5 zubov. Tiež pre uvoľnenie hnisu. Dostal veľmi vysoké horúčky ostal tam, no do nemocnice sme prišli v poslednej chvíli. Tak ako písala arizonka, hnis sa mu dostal do krvi - dostal otravu odborne zvanú (Leukopémiu). Strácal biele krvinky aj napriek transfúziám, dostal 12 litrov krvi - pritom skupinu mal 0- čo bolo ťažké zohnať. Z týždňa na týždeň upadal, bolo to veľmi zlé a z 98 kg chlapa bola po dvoch mesiacoch hospitalizácie polovica váhy 50 kg.A nehovorím o tom, aké ťažké bolo to pre moju mamku a mňa. Z nedostatku financií som musela prerušiť štúdium a šla som pracovať do veľkoskladu zeleniny. Bielych krviniek už len 1200 a pri 800-ke nastáva skon, aj nám lekári povedali že môžeme čakať to najhoršie. V nemocnici nám ostal v kuse 2,5 rokov. Po vyšetreniach (brali vzorky zo sleziny, z kostnej drene a z pečene) mu zistili, že slezina miesto toho aby vytvárala červené krvinky požiera aj tie, ktoré ostatné dva orgány tvoria. Bol operovaný (to bola už tatkova 7 operácia), vedel že je s ním zle, ale nikdy nepripustil, že zomrie, mal veľmi silnú vôľu žiť a tak jeho psychika mu veľmi pomohla. Dostal sa z cháronovho člna a všetci lekári vraveli že je to zázrak. My sme boli šťastné.To všetko len z tak banálnnej príčiny "ZUBY".
Skús mu dodať silu, prehovoriť ho presvedčiť. No hlavne on sám musí chcieť a svoju psychiku upevniť, nevzdávať sa. Je veľmi mladý-môj tatko mal 50 rokov nesmie byť ustráchaný a báť sa. Viem, je to ťažké veľmi, ale ak chce žiť, musí sa aj sám o to snažiť zo všetkých síl. Čo sa týka vyjadrení lekárov bez vyšetrení?! je to nezodpovedné - to nemohli sa tak vyjadriť odborníci, iba ľahkovážní prípadne neodborníci-lekári, ktorí si navážia ľudský život a nemali by tam byť. Takí jasnovidci sa ešte nenarodili a aj keď mnohé vyšetrenia je potrebné urobiť, a nie sú lacné, mali by ich urobiť a potom až po konzíliu lekárov povedať resumé a neodsúdiť mladého ustráchaného chlapa na smrť. Je to nehodné od nositeľov hypokratovej prísahy. Žiaľ, v dnešnej dobe aj tu hlavnú rolu u mnohých hrajú peniaze a to je veľmi smutné.
Prosím prepáčte mi všetci môj "nekonečný príspevok".
syrik
12.12.08,05:51
Skús mu opísať príbeh,ktorý napísala Zitulda....aké dôsledky môže mať jeho konanie...
a Pachole....už raz som Ti to neviem v akom článku písala,,,,možno si úprimna a otvorená,ale niekomu Tvoje slová môžu padnúť veľmi ťažko...nevieš,akej povahy je človek,ktorému to adresuješ....dávaj si pozor na slová,ktoré píšeš...
Pachole
12.12.08,20:29
Skús mu opísať príbeh,ktorý napísala Zitulda....aké dôsledky môže mať jeho konanie...
a Pachole....už raz som Ti to neviem v akom článku písala,,,,možno si úprimna a otvorená,ale niekomu Tvoje slová môžu padnúť veľmi ťažko...nevieš,akej povahy je človek,ktorému to adresuješ....dávaj si pozor na slová,ktoré píšeš...

Jsem schválně jedovatá a tvrdá. Nastíněný problém je tak nepravděpodobný, že mu nevěřím. To, co autorka napsala, navzájem nesedí. Proto nevidím důvod k opatrnému chození po špičkách.

Doba pokročila, pokud včera umíral ten sobězubotrhač v dálce téměř v bezvědomí hladem a otravou krve, určitě je dnes stav výrazně jiný. Takhle, v tomto stavu nevydrží ani několik hodin, natož dní.

Takže bez ironie, zato se zvědavostí - už umřel?

A nepište mi, že jsem cynik, když se na to ptám, protože je normální, že jsem zvědavá. Autorka svým dotazem chtěla vzbudit pozornost, zájem a reakci. Takže já chci vědět, jak to jde dál......
donana
13.12.08,16:14
ano,jde to dal.......
Gina Er
15.06.11,16:01
ano,jde to dal.......
tak ako to dopadlo?
buchač
15.06.11,16:07
13-12-08, 06:14 PM
ano,jde to dal.......

tak ako to dopadlo?
...hádam prežil ...;):---:D