AnitaMartinska
11.12.08,15:53
Dobry den,
prosim o poskytnutie informacie pri vymene kolennych klbov za umele.
Pretoze som dost sportoval podarilo sa mi dopracovat k III-IV. stupnu poskodenia kolien.
Lekar mi poradil dat si voperovat umele klby, len neviem aku maju zivotnost, a ci budem na tom istotne lepsie ako teraz.
Dakujem
tonkat
14.04.09,11:47
Nadviažem na zadávateľku témy a chcem sa spýtať, či nemá niekto skúsenosti s novou liečebnou metódou. Namiesto výmeny klbu (aj bedrového) sa vpichujú injekcie - cca 10 a tieto že vraj nahradia túto výmenu. Prosím, ozvite sa, ak viete niečo o tom, kde to robia, za koľko, aká je výdrž tých injekcií atď. Čaká nás operácia bedrového klbu a chceli by sme sa jej vyhnúť. ďakujem.
stanco007
14.04.09,14:01
Injekcie sa pichaju pokial viem na to, aby sa zamedzilo suchemu poskodzovaniu kolena, pokial su s nim problemy napr ako mam ja po operaciach, poskodeniach chrupavky, artroze a osteoporoze. Ale nenahradia urcite vymenu klbu. A klb vydrzi podla okolnosti ako sa s nim bude narabat. Ale hovoria, ze tak cca do 15 rokov co viem
tonkat
14.04.09,14:14
Neviem, moja mama to počula v telke, že existuje nová metóda liečby poškodeného klbu, zatiaľ ju poisťovne nepreplácajú, ale že je údajne účinná. Viac si nezapamätala a ja sa nemôžem dopátrať podrobnejších info. Ale určite išlo o alternatívu operácie. Ďakujem všetkým, ktorí prispejú.
Bastian
14.04.09,14:49
Dobry den,
prosim o poskytnutie informacie pri vymene kolennych klbov za umele.
Pretoze som dost sportoval podarilo sa mi dopracovat k III-IV. stupnu poskodenia kolien.
Lekar mi poradil dat si voperovat umele klby, len neviem aku maju zivotnost, a ci budem na tom istotne lepsie ako teraz.
Dakujem
To som ani nevedel, že sa dajú meniť aj kolenné kĺby. Mysel som si, že je to jediný kĺb, čo sa nedá vymeniť, nakoľko je najkomplikovanjší...

Cez google som našiel, že v Martine začali robiť počítačom navigované výmeny kolenných kĺbov (http://www.medicus.sk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=478&mode=thread&order=0&thold=0)
pasuliatko
14.04.09,15:09
ja som dostávala injekcie do kolena Sinovial s kyselinou hyaluronovou a to preto,že mi vysicha mazivo. určite to nie je také účinné ako keď je treba vymeniť kĺb. keď je treba je treba a nič iné sa robiť nedá.
Valcake
14.04.09,23:32
S výmenou kolenných kĺbov to nie je také jednoduché. Myslím za umelé. Veľmi dôležitý je vek pacienta. Pokiaľ nemá hodne nad 60 tak je problematické. Veď to je posledná možnosť a umelý kĺb má životnosť cca 10 rokov. A čo potom ? Vo vyššom veku sa druhýkrát ťažko operuje. Len v ojedinelých prípadoch ak sa jedná o úraz. Viem o čom hovorím. Mám za sebou 9 operácií, vrátane kmeňových buniek a plastiky. Napriek tomu nie som na tom dobre. Aj mňa čaká pravdepodobne umelý kĺb, ale som na to vraj primladá ? ha,ha. Takže ja som taký pokusný králik pre lekárov. Ak má niekto umelý kolenný kĺb v mladom veku, rada by som vedela ako sa má,či sa s tým dá normálne chodiť, či to nebolí? atď. Poznám takých ľudí, ale len starších. Hodne nad 70. Prajem veľa optimizmu a držím palce každému. ;)
zabavac
15.04.09,16:01
Pred rokom mi menili kolenný kĺb vo veku 48 rokov. Bolo to nevyhnutné. Nepomáhali žiadne injekcie ani obklady. Operácia je náročná, po nej sú obrovské bolesti. Tie trvali asi mesiac, potom pomali ubúdali. Neprajem to ani najväčšiemu nepriateľovi. Kto hovorí, že to moc nebolí, tak klame. Boli sme na operácii viacerí a všetci mali obrovské problémy. Teraz je to celkom fajn. Bolia trocha šľachy, najmä keď viac pochodím. Mne to všetko dopadlo dobre, ale poznám aj takých, u kt. sa to nepodarilo. je to individuále, záleží od každého jednotlivca a jeho tela. Druhý krát by som nešiel, radšej sa budem plaziť ako prežívať tie bolesti ešte raz. iba toľko môj skromný zážitok spred vlaňajška.
Lucy
15.04.09,19:44
Neviem, moja mama to počula v telke, že existuje nová metóda liečby poškodeného klbu, zatiaľ ju poisťovne nepreplácajú, ale že je údajne účinná. Viac si nezapamätala a ja sa nemôžem dopátrať podrobnejších info. Ale určite išlo o alternatívu operácie. Ďakujem všetkým, ktorí prispejú.

Myslela si toto?

http://www.24hod.sk/clanok-74670-Na-napravu-zlomenych-kosti-bude-stacit-injekcia.html
DanielaSL
15.04.09,20:45
No hádam vydržím...kým skončia s testovaním....;):)
tonkat
15.04.09,20:47
Myslela si toto?

http://www.24hod.sk/clanok-74670-Na-napravu-zlomenych-kosti-bude-stacit-injekcia.html
Je to zaujímavé, ale toto som nemyslela. Rozprávala tam aj jedna pani v tom príspevku, ktorej tú "operáciu" robili. Teda tie injekcie - dostala ich asi 10 v ten istý deň, do jedného kolena a to jej vlastne nahradilo tú operáciu. Vstrekli jej tam nejakú látku, ktorá pôsobí ako mazivo, alebo také dačo. A toto sa pokúšam zistiť, kde to robia a podrobnosti okolo toho.
Valcake
15.04.09,20:52
Ďakujem, zabavac, že ste napísali a zdelili vaše útrapy. Pri čítaní som sa zhrozila a čím ďalej, tým viac. Viem si predstaviť tie hrozné bolesti, ale ani takto to nie je nic moc. Som veľmi znechutená z tohto stavu. Želám všetko dobré.
Lucy
16.04.09,18:13
Je to zaujímavé, ale toto som nemyslela. Rozprávala tam aj jedna pani v tom príspevku, ktorej tú "operáciu" robili. Teda tie injekcie - dostala ich asi 10 v ten istý deň, do jedného kolena a to jej vlastne nahradilo tú operáciu. Vstrekli jej tam nejakú látku, ktorá pôsobí ako mazivo, alebo také dačo. A toto sa pokúšam zistiť, kde to robia a podrobnosti okolo toho.


Ak sa Ti podarí zistiť viac, určite napíš. Bude to zaujímať viacerých.
pasuliatko
16.04.09,19:46
Je to zaujímavé, ale toto som nemyslela. Rozprávala tam aj jedna pani v tom príspevku, ktorej tú "operáciu" robili. Teda tie injekcie - dostala ich asi 10 v ten istý deň, do jedného kolena a to jej vlastne nahradilo tú operáciu. Vstrekli jej tam nejakú látku, ktorá pôsobí ako mazivo, alebo také dačo. A toto sa pokúšam zistiť, kde to robia a podrobnosti okolo toho.

nebolo to to čo dávali mne prosti vysichaniu maziva?:confused: Sinovial
stanco007
18.04.09,07:48
Je to zaujímavé, ale toto som nemyslela. Rozprávala tam aj jedna pani v tom príspevku, ktorej tú "operáciu" robili. Teda tie injekcie - dostala ich asi 10 v ten istý deň, do jedného kolena a to jej vlastne nahradilo tú operáciu. Vstrekli jej tam nejakú látku, ktorá pôsobí ako mazivo, alebo také dačo. A toto sa pokúšam zistiť, kde to robia a podrobnosti okolo toho.
Silne pochybujem, ze 10 injekcii nahrady poskodene koleno, ktore sa ma vymenit za umele!!! Mne chceli tiez davat-pichat injekcie s nejakou latkou do kolena ale odmietol som to, nakolko som mal uz plno punkcii a to je stale len zasah do kolena, co nie je dobre. A tie injekcie sluzia len na nahradenie maziva v kolene a po istom case sa musia opakovat vpichy. Robi sa to mladym ludom, ktorym este nechcu dat umele koleno, nakolko to ma zivotnost podla okolnosti cca 10 rokov a potom je uz riziko davat nove umele koleno
tonkat
10.05.09,20:14
Ak sa Ti podarí zistiť viac, určite napíš. Bude to zaujímať viacerých.
V novom živote bol o tom článok a aj postup liečby. To je to, čo som hľadala. Len zatiaľ to robia iba na kolenách, my potrebujeme bedrový klb.
http://lesk.cas.sk/cl/11125/247512/Pri-liecbe-artrozy-pomaha-vlastna-krv
pasuliatko
16.04.10,16:09
Pred rokom mi menili kolenný kĺb vo veku 48 rokov. Bolo to nevyhnutné. Nepomáhali žiadne injekcie ani obklady. Operácia je náročná, po nej sú obrovské bolesti. Tie trvali asi mesiac, potom pomali ubúdali. Neprajem to ani najväčšiemu nepriateľovi. Kto hovorí, že to moc nebolí, tak klame. Boli sme na operácii viacerí a všetci mali obrovské problémy. Teraz je to celkom fajn. Bolia trocha šľachy, najmä keď viac pochodím. Mne to všetko dopadlo dobre, ale poznám aj takých, u kt. sa to nepodarilo. je to individuále, záleží od každého jednotlivca a jeho tela. Druhý krát by som nešiel, radšej sa budem plaziť ako prežívať tie bolesti ešte raz. iba toľko môj skromný zážitok spred vlaňajška.

prosím môžeš o tom napísať viac?pri akej dg ti to robili? a cenovo je to ako?
Rika
16.04.10,20:07
Nadviažem na zadávateľku témy a chcem sa spýtať, či nemá niekto skúsenosti s novou liečebnou metódou. Namiesto výmeny klbu (aj bedrového) sa vpichujú injekcie - cca 10 a tieto že vraj nahradia túto výmenu. Prosím, ozvite sa, ak viete niečo o tom, kde to robia, za koľko, aká je výdrž tých injekcií atď. Čaká nás operácia bedrového klbu a chceli by sme sa jej vyhnúť. ďakujem.


pasuliatko, stanco007
tento týždeň o tom hovorili aj v telke,najprv robili len kĺby, teraz začali aj s chrbticou, robia to v Košiciach v železničnej nemocnici, takáto liečba kĺbu stojí 1200 Eur, poisťovne to zatial nepreplácajú, ale pracuje sa na tom. Pacientovi zoberú krv a potom ju s niečim zmiešajú a potom to pichajú pacientovi do chorého kĺbu a ten sa začne regenerovať. Môžete si to pozrieť aj v archive Televíznych novín na Markíze, dávali to v stredu 14. 4. Možno by vám to pomohlo a vyhli by ste sa tým umelým kĺbom. Tiež ma to zaujalo kvôli dcére, bojím sa aby nedopadla ako vy, chcú jej robiť artroskopiu.

Aj toto je zaujímavé
http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/921/pri-liecbe-artrozy-pomaha-vlastna-krv.html
ubka
17.04.10,18:09
Ťažkosti a poškodenie klbov sa rieši novou metódou, vyrába sa sérum z vlastnej krvi a to sa vpichuje do problematického kľbu. Zákrok sa prevádza v niekoľkých krokoch-"sedeniach", poisťovňa to neprepláca, kĺb cca 60 tis. Sk.
Na Slovensku sa to robí v KE, BB, myslím najnovšie v NR, ale je to metóda, o ktorej sa u nás zatial asi nedá vyjadriť, aká je úspešná, keďže sa to robí krátko.
Operáciu považujem za nevyhnutnú až v prípade, že nezaberajú iné metódy, predovšetkým upraviť telesnú váhu, to je najpodstatnejšie, upraviť stravu, pohyb a prípravky alternatívnej medicíny, ktoré máme okolo seba na dosah ruky. Aj po operácii sa ťažkosti vo väčšine % operovaných výrazne nezlepšia-bolesti a trvalé cvičenie sú každodenným spoločníkom.
pasuliatko
17.04.10,20:41
pasuliatko, stanco007
tento týždeň o tom hovorili aj v telke,najprv robili len kĺby, teraz začali aj s chrbticou, robia to v Košiciach v železničnej nemocnici, takáto liečba kĺbu stojí 1200 Eur, poisťovne to zatial nepreplácajú, ale pracuje sa na tom. Pacientovi zoberú krv a potom ju s niečim zmiešajú a potom to pichajú pacientovi do chorého kĺbu a ten sa začne regenerovať. Môžete si to pozrieť aj v archive Televíznych novín na Markíze, dávali to v stredu 14. 4. Možno by vám to pomohlo a vyhli by ste sa tým umelým kĺbom. Tiež ma to zaujalo kvôli dcére, bojím sa aby nedopadla ako vy, chcú jej robiť artroskopiu.

Aj toto je zaujímavé
http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/921/pri-liecbe-artrozy-pomaha-vlastna-krv.html

len či to pomôže.....
pasuliatko
17.04.10,20:43
Ťažkosti a poškodenie klbov sa rieši novou metódou, vyrába sa sérum z vlastnej krvi a to sa vpichuje do problematického kľbu. Zákrok sa prevádza v niekoľkých krokoch-"sedeniach", poisťovňa to neprepláca, kĺb cca 60 tis. Sk.
Na Slovensku sa to robí v KE, BB, myslím najnovšie v NR, ale je to metóda, o ktorej sa u nás zatial asi nedá vyjadriť, aká je úspešná, keďže sa to robí krátko.
Operáciu považujem za nevyhnutnú až v prípade, že nezaberajú iné metódy, predovšetkým upraviť telesnú váhu, to je najpodstatnejšie, upraviť stravu, pohyb a prípravky alternatívnej medicíny, ktoré máme okolo seba na dosah ruky. Aj po operácii sa ťažkosti vo väčšine % operovaných výrazne nezlepšia-bolesti a trvalé cvičenie sú každodenným spoločníkom.

čo mi doktor hovoril tak je tam 98% pravdepodobnosť úspechu s tou krvnou plazmou, robia to aj v BA, ja váhu upravovať nemusím, a výživové doplnky mi na klby nepomohli ani dokonca injekcie...