Macik81
11.12.08,15:54
Ahojte,chcem si otvoriť obchod -predaj a požičiavanie šiat.Šaty by som nakupovala z internetu.Chcem sa spýtať či by som musela dokladovať zakúpené šaty,keď ten od koho nakupujem by mi doklad určite nedal. Ak áno ako by sa to dalo spraviť.Ďakujem kika
ekopo
11.12.08,15:31
Z akého dôvodu ti doklad nedá? Nemáš doklad, nemáš výdavok. V každom prípade je potrebné mať doklad o nákupe z rôznych dôvodov.
liba2
11.12.08,15:47
Ahojte,chcem si otvoriť obchod -predaj a požičiavanie šiat.Šaty by som nakupovala z internetu.Chcem sa spýtať či by som musela dokladovať zakúpené šaty,keď ten od koho nakupujem by mi doklad určite nedal. Ak áno ako by sa to dalo spraviť.Ďakujem kika
On ti nemusí dať žiadny doklad.
Uzatvor s ním Kúpnu zmluvu (priprav si text zmluvy tak, že len dopíšeš potrebné údaje o predávajúcom, názov tovaru a sumu a dáš mu zmluvu podpísať).
Doklad o prevzatí sumy bude:
a) výpis z účtu (tvojho), kde je uvedené číslo účtu - kam peniaze išli;
b) pri hotovostnej úhrade vystavíš výdavkový pokladničný doklad, kde sa ti predávajúci podpíše ako príjemca dohodnutej sumy a dopíš k tomu jeho číslo OP.
Šaty = tovar teraz môžeš prijať na sklad.
richardg
18.12.08,10:09
ahoj,ja som si tiež kupovala šaty z netu a vystavila som si iba kúpnopredajnú zmluvu a hotovo.to stačí, len aby si niečo mala;)