ja-ne
11.12.08,16:38
Dobrý večer milí Poraďáci,

mám takú otázočku týkajúcu sa ohľadom DoVP. Niekde som čítala, že zamestnávateľ má povinnosť odhlásiť dohodára zo Soc. poisťovni ku 31.12 a následne prihlásiť k 01.01 (za predpokladu, že vzťah pokračuje aj v budúcom roku). Vo firme máme pracovníkov na DoVP a preto Vás prosím o info.
Ďakujem, ostávam s pozdravom
Tweety
11.12.08,15:50
Dobrý večer milí Poraďáci,

mám takú otázočku týkajúcu sa ohľadom DoVP. Niekde som čítala, že zamestnávateľ má povinnosť odhlásiť dohodára zo Soc. poisťovni ku 31.12 a následne prihlásiť k 01.01 (za predpokladu, že vzťah pokračuje aj v budúcom roku). Vo firme máme pracovníkov na DoVP a preto Vás prosím o info.
Ďakujem, ostávam s pozdravom
Nie , takúto povinnosť nemáš, ak dohoda pokračuje aj naďalej v budúcom roku , zo SP ich neodhlasuješ. Tvoj zdroj info bol nesprávny.
ja-ne
11.12.08,15:52
Super, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. pekný večer
samuelina
05.01.09,10:47
Dobrý deň.
Mám taktiež zamestnancov na DVP a aj DPC a som ich ku koncu roka neodhlasovala, no dnes som bola na SP a tam vo veľkom fungovalo odhlasovanie a prihlasovanie dohodárov, takže je povinnosť alebo nie je?
veronikasad
05.01.09,10:58
Dobrý deň.
Mám taktiež zamestnancov na DVP a aj DPC a som ich ku koncu roka neodhlasovala, no dnes som bola na SP a tam vo veľkom fungovalo odhlasovanie a prihlasovanie dohodárov, takže je povinnosť alebo nie je?
Povinnosť prihlasovania a odhlasovania na konci roka nie je. Ale na jednu dohodu o vykonaní práce môžeš u jedného zamestnávateľa odpracovať 350 hod. v kal. roku. Preto tie prihlášky a odhlášky ...
bea
05.01.09,10:59
Je povinnosť len vtedy, keď bola dohoda uzatvorená do 31.12.2008. Keď sa uzatvorí od januára nová, tak treba dohodára znovu prihlásiť.
samuelina
05.01.09,11:10
Povinnosť prihlasovania a odhlasovania na konci roka nie je. Ale na jednu dohodu o vykonaní práce môžeš u jedného zamestnávateľa odpracovať 350 hod. v kal. roku. Preto tie prihlášky a odhlášky ...
a nie náhodou 350 hod ročne za všetky DVP u jedného zamestnávateľa?
Centrum
05.01.09,11:25
Súhlasím s odpoveďou a iba doplním, že rozdiel medzi dohodami je u DoPČ, kde nie je ročné obmedzenie 350 hodín, ale max. týždenný fond do 10 hodín, teda že DoPĆ môže byť uzavretá aj na dobu neurčitú, z čoho je zrejmé, že je nelogické odhlasovanie Obdobne aj u dohody -brigádnická činnosť študenta (ale - nie viac ako 1/2 FPD za rok ).
MIRKA111
05.01.09,12:23
Mám jeden problém, máme niektorých zamestnancov (dôchodcov) zamestnaných na DoPČ, zmluvy im robíme zakaždým do konca roku, takže na konci roka samé odhlášky a prihlášky, chybička sa vloudila a jeden úsek som vynechala. Je tam asi 5 takýchto zamestnancov, budem mať problém ak ich odhlásim dnes k 31.12. a zároveň prihlásim k 01.01.2009? Fakticky sú aj tak prihlásený, len tam bude ta odhláška a prihláška. Alebo bude lepšie urobiť dodatočne dodatok o predlžení DoPČ.
lukika
21.01.09,16:42
ja mam podobny problem ako mirka111. ale ide o to, ze ja dohodarov mam ukoncenych k 31.12.2008 a nova dohoda je k od 01.01.2009. v bratislave na zahradnickej mi kedysi pani v okienku povedala, ze sa to nema prihlasovat a odhlasovat, ale nechat tak. taraz som vsak v pomykove, ked to tu citam, ci som ich nemala odhlasit a nanovo prihlasit. nevidim vsak v tom logiku. keby bolo aspon 1 den prerusenie, tak ano, ale takto to nema zmysel a iba si zbytocne vyrabame robotu (samozrejme aj zamestnancom socpoist, ved vieme, ze nestihaju). ako to robite vy pri takychto dohodach? pracne odhlasujete a prihlasujete?
veronikasad
21.01.09,16:47
ja mam podobny problem ako mirka111. ale ide o to, ze ja dohodarov mam ukoncenych k 31.12.2008 a nova dohoda je k od 01.01.2009. v bratislave na zahradnickej mi kedysi pani v okienku povedala, ze sa to nema prihlasovat a odhlasovat, ale nechat tak. taraz som vsak v pomykove, ked to tu citam, ci som ich nemala odhlasit a nanovo prihlasit. nevidim vsak v tom logiku. keby bolo aspon 1 den prerusenie, tak ano, ale takto to nema zmysel a iba si zbytocne vyrabame robotu (samozrejme aj zamestnancom socpoist, ved vieme, ze nestihaju). ako to robite vy pri takychto dohodach? pracne odhlasujete a prihlasujete?
Tu neide o 1 alebo 2 dni prerušenia. Ak máš uzatvorené dohody o pracovnej činnosti na dobu neurčitú, nemusíš robiť nič. Ak máš DoPČ do 31.12. a od 1.1. chceš novú, musíš urobiť odhlášku a prihlášku.
Pri dohode o vykonaní práce je stanovený limit 350 hod. u jedného zamestnávateľa ročne
lukika
21.01.09,18:26
veronikasad ja to chapem, ale nedava mi to logiku. naco to papierovanie. to, ze maju mat iba do 350 hod. rocne mi je jasne. to dodrzujeme.
pekny zbytok vecera.