Katarina24
11.12.08,17:23
Dobrý deň,
chcela by som vás požiadať o serióznu radu ako postupovať pri reklamácii vchodových dverí. Dvere mi boli namontované asi pred mesiacom. Po dôkladnejšom preskúmaní sme na nich odhalili viaceré vady, ktoré sme išli hneď nahlásiť do predajne. Boli sme tam už štyri krát a zakaždým nás odbili tým, že o nás vedia, ale momentálne majú množstvo práce. Dokonca ani na naše naliehanie nám nebol vystavený žiaden reklamačný list. Poraďte ako ďalej postupovať.


Ďakujem
Zoltán Kovács
11.12.08,18:02
Obrátiť sa na SOI. Jednoznačne a nekompromisne.
Janurka
11.12.08,18:47
Obrátiť sa na SOI. Jednoznačne a nekompromisne.
S týmto súhlasím. Keďže však nemáte v ruke reklamačný protokol, môže sa stať, že sa predávajúci bude brániť tvrdením, že ste nič nereklamovali. Uplatnite reklamáciu podľa zákona o ochrane spotrebiteľa. Tu je v § 18 uvedené, že predávajúci je povinný vybaviť reklamáciu ihneď, v zložitých prípadoch do 3 pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Predávajúci je povinný, ak reklamáciu neuzná do 3 pracovných dní, výrobok zaslať na vlastné náklady na odborné posúdenie.
feron
12.12.08,06:54
určite treba trvať na vystavení reklamačného protokolu, aj pod tlakom, že ak to neurobia obrátite sa na SOI, ak sa budú brániť, priamo pred nimi na SOI zavolať, tým to síce u SOI asi nevybavíte (budú to chcieť písomne), ale obchodník bude vidieť, že to mysllíte vážne
paťuška
12.12.08,07:18
Pred časom som mala problém spočívajúci v tom, že T-com, ktorého reklama na nás kričí už aj z chladničky nám zavádzal pevnú linku s internetom 2 mesiace! a zakaždým, keď sme tam volali, povedali, že dali to ďalej technickému úseku atď. Až ma to naštvalo a povedala som im, že ak to neurobia do konca týždňa (bola streda) zavolám na nich napr. Markízu a na druhý deň bola linka aj internet spojazdnený. Takže niekedy treba "postrašiť" aj takto.;)
anaman
12.12.08,07:28
Ak predávajúci odmieta vystaviť reklamačný protokol je možné zaslať reklamáciu aj poštou a to na doručenku. podľa §18 ods. 8 zákona o ochrane spotrebiteľa je predávajúci povinný potvrdenie o uplatnení reklamácie doručiť ihneď. získate tak doklad o tom, že reklamácia bola uplatnená a najmä kedy bola uplatnená, Ak nemáte doklad jedná sa o tvrdenie proti tvrdeniu. Pozor aj na poškodenie dobrého mena.