erika_H
11.12.08,19:04
Dobrý večer prajem,chcela by som Vás poprosiť o názor:
môže si spoločnosť s ručením obmedzením dať do nákladov internet,ktorý má konateľ s.r.o. doma?
Keďže sídlo firmy je inde,a čo platia nájom kancelárie (kde sa zdržuje konateľ minimálne)-a v kancelárii internet nemajú..
vlastne by to bola jediná faktúry za internet,ktorú by firma s.r.o. platila,len by faktúra znela na meno konateľa,ktorý pracuje z domu a internet potrebuje..
Tak rozmýšlame,ako by to išlo dostať do nákladov-žeby zmluva spol. s r.o. a konateľa,kde by išlo do nákladov 50% platených nákladov na internet?
máte s týmto prosím niekto skúsenosť a môžete mi poradiť?ďakujem moc
ekopo
11.12.08,18:43
Osobne by som to do nákladov s.r.o. nedával ani na základe
nejakej zmluvy, je to na dlhé lakte a ako osoba nie som poskytovateľ, aj ked sa môže oponovať, že sa domáci internet využíva pre s.r.o.. To by konateľ mohol refakturovať napr. aj náklady na WC ked to zmluvne podchytí, hlavne ked sídlo s.r.o. je niekde úplne inde.
arizona
11.12.08,18:51
Poznám viacero prípadov, kde to "takto"funguje. A prešlo to...
ekopo
11.12.08,18:52
Poznám viacero prípadov, kde to "takto"funguje. A prešlo to...
čo, to WC?:D
erika_H
11.12.08,19:38
aj ja sa toho trochu obávam,či by to daňová kontrola uznala:(
aj keď som na druhej strane videla zmluvu medzi konateľom a s.r.o.,kde si mesačne dával do nákladov 50% telef.poplatkov,bez ohľadu na to koľko telefonoval súkromne,a koľko firemne.. (myslím že tú zmluvu nakoniec aj konzultovali s právnikom..)?! no na daňovej kontrole zatiaľ neboli
takže je podľa vášho názoru radšej to neriskovať všakže..

Tak Vám ďakujem moc,som začala uvažovať,ale radšej nebudeme pokúšať zbytočne a potom mať nezrovnalosti a pokuty:mad:

pekný večer prajem všetkým