Pavol Hantsok
11.12.08,22:18
Chcem sa spýtať. Potrebujem živnosť s takýmto názvom ide o to že chcem predávať alkohol a nápoje na rôznych koncertoch. Potrebujem ísť na najbližší colný úrad . Práve preto píšem čo tam musím predložiť a koľko trvá vybavenie povolenia od colného úradu na takýto predaj. Tiež sa chcem spýtať keď mám nahlásenú pokladnicu na určitú prevádzku môžem si ju zobrať na takúto akciu a účtovať na nej alebo musím požiadať o to nejaký úrad ? Za odpovede vopred ďakujem veľmi by mi pomohli...
biaaa
12.12.08,07:38
Áno potrebuješ. Na CU by ta po ohlaseni mali zaregistrovat v podstate ihned. Pokladnicu si brat nie ze mozes, ale podla mna musis.
mysimis
12.12.08,08:15
Chcem sa spýtať. Potrebujem živnosť s takýmto názvom ide o to že chcem predávať alkohol a nápoje na rôznych koncertoch. Potrebujem ísť na najbližší colný úrad . Práve preto píšem čo tam musím predložiť a koľko trvá vybavenie povolenia od colného úradu na takýto predaj. Tiež sa chcem spýtať keď mám nahlásenú pokladnicu na určitú prevádzku môžem si ju zobrať na takúto akciu a účtovať na nej alebo musím požiadať o to nejaký úrad ? Za odpovede vopred ďakujem veľmi by mi pomohli...

Na Colný úrad potrebuješ predložiť výpis z registra trestov nie starší ako 1 mesiac, tak isto výpis z daňového priznania nie starší ako 1 mesiac, zoznam prevádzkok z ktorých budeš odoberať uvedený alkohol a samozrejme žiadosť. Colný úrad takúto registráciu robí obratom. Pokiaľ sa jedná o vydanie živnosti tak potrebuješ mať maloobchodnú a veľkoobchodnú činnosť v rozsahu voľných žívností. Čo sa týka pokladne - ak ju máš prihlásenú na určitú prevádzku tak to znamená, že je neprenosná, preregistruj si ju na prenosnú, aby si mohol predávať kdekoľvek.
Pavol Hantsok
13.12.08,15:30
začínam podnikať len teraz - od začiatku decembra, tzn. že od daňového úradu nemám čo predložiť.
dodávatelia: odo mňa pýtajú živnosť a potvrdenie od colníkov.
tzn. mne stačí zoznam dodávatelov o ktorých si myslím že budú moji dodávatelia????
priestory: v prípade konania akcie budem mať prenajatý priestor ktorý je schválený ruvz potrebujem aj ja osobne nejaké schvalovačky od hygienikov- viem že určit zdravotný preukaz , neviem či aj osvedčenie o odbornej spôsobilosti a neviem čo ešte
veronikasad
13.12.08,15:43
začínam podnikať len teraz - od začiatku decembra, tzn. že od daňového úradu nemám čo predložiť.
dodávatelia: odo mňa pýtajú živnosť a potvrdenie od colníkov.
tzn. mne stačí zoznam dodávatelov o ktorých si myslím že budú moji dodávatelia????
priestory: v prípade konania akcie budem mať prenajatý priestor ktorý je schválený ruvz potrebujem aj ja osobne nejaké schvalovačky od hygienikov- viem že určit zdravotný preukaz , neviem či aj osvedčenie o odbornej spôsobilosti a neviem čo ešte
Colný úrad ti pridelí číslo povolenia na predaj liehu, ktoré oznámiš svojim dodávateľom liehu. Nahlasuješ všetkých dodávatelov, ktorých predpokladáš ako dodávateľov liehu. Ak by si chcel brať v priebehu podnikania od niekoho iného, musíš to predtým listom nahlásiť na CU.
Pavol Hantsok
09.01.09,16:56
Dík moc. Dosť ste mi pomohli už len preto, že teraz nemusím obehávať všetky úrady ale len časť...heh...to je hrozne s tými papiermi...oni jedny chcú to druhý zas to a z štvrtý pre istotu všetko dokopy...

TAKŽE NA COLNÝ ÚRAD POTREBUJEM :

1. Výpis z obchodného/živnostenského registra
2. zoznam dodávateľov spotrebitelského balenia
3. zoznam odberateľov spotrebitelského balenia (len v prípade, že predávate vačšie množstvá alebo vyrábate)
4.výpis z registra trestov (nie starší ako 1 mesiac)
5. potvrdenie Okresného súdu v Nitre/Trnave
6. osvedčenie o registrácií a pridelení DIČ (fotokópia)
7. plnomocenstvo
8. súhlas na spracovanie osobných údajov (tlačivo vám dajú na colnom úrade)

JA SOM POTREBOVAL NA MOJU ŽIVNOSŤ "LEN" 1,2,4,5,6,8,

Dúfam, že apsom niekomu to pomôže takto..
Pavol Hantsok
22.01.09,18:35
napadla ma este jedna dolezita vec...dnes som sa od svojej uctovnicky dozvedel ze ja vlastne na tych koncertoch nemozem predavat tvrdy alkohol ako vodka, .... iba pivo a vino....co mam spravit aby som to mohol predavat ? Pls surne potrebujem poradit...
Dáša_
22.01.09,19:11
napadla ma este jedna dolezita vec...dnes som sa od svojej uctovnicky dozvedel ze ja vlastne na tych koncertoch nemozem predavat tvrdy alkohol ako vodka, .... iba pivo a vino....co mam spravit aby som to mohol predavat ? Pls surne potrebujem poradit...

no neviem, pokiaľ mi je známe, tak tento zákaz je priamo v zákone. Len sa zatial velmi nerešpektuje.