morfium1
12.12.08,00:50
Dobry den prajem, som studentom VS a zakladam si s.r.o (Ako jediny spolocnik) . Funkciu konatela budem vykonavat na zaklade Mandatnej zmluvy. Napr. Budem si vyplacat odmenu za vykonavanie funkcie 10 000 rocne. 1.Musim to uviest do danoveho priznania a odviest dan s primu ??? Nemam nahodou narok na vratenie dane, ked som student ?

Marec sa blizi prosim poradte .............:D


Dakujem pekne.
liba2
12.12.08,06:02
Dobry den prajem, som studentom VS a zakladam si s.r.o (Ako jediny spolocnik) . Funkciu konatela budem vykonavat na zaklade Mandatnej zmluvy. Napr. Budem si vyplacat odmenu za vykonavanie funkcie 10 000 rocne. 1.Musim to uviest do danoveho priznania a odviest dan s primu ??? Nemam nahodou narok na vratenie dane, ked som student ?

Marec sa blizi prosim poradte .............:D


Dakujem pekne.Odmena konateľovi na základe mandátnej zmluvy je príjem zo závislej činnosti a postupuješ ako pri zamestnancovi.
To znamená
-prihlásiť s.r.o. do tvojej zdravotnej poisťovne,
-prihlásiť seba do ZP ako zamestnanca-konateľa,
-registrovať s.r.o. na príslušnom DÚ ako platiteľa dane z príjmu zo závislej činnosti,
-z tejto odmeny sa odvádza 4% z tvojho príjmu plus 10% odvádza zamestnávateľ, teda s.r.o.;
- a 19% daň z príjmu, pričom si zohľadníš mesačnú sumu odpočítateľnej čiastky, t.j. vyplácaš si len čistú sumu.
- po skončení roka s.r.o. ti urobí ročné zúčtovanie dane aj ročné zúčtovanie ZP.

P.S. - do soc. poisťovne neodvádzaš a teda sa ani neregistruješ.
morfium1
13.12.08,10:08
Dakujem pekne za odpisanie. Ale kedze som student VS tak zamna plati ZP stat. Ked som robil na zivnost tak som neplatil ZP. (Platil ho zamna stat....)
morfium1
24.12.08,07:55
Dakujem pekne za odpisanie. Ale kedze som student VS tak zamna plati ZP stat. Ked som robil na zivnost tak som neplatil ZP. (Platil ho zamna stat....)
Pozna niekto odpoved na vysie uvedenu otazku ??????