Milka2
12.12.08,07:20
Dočítala som sa, že zdrav. poisťovne spustili elektronické posielanie výkazov na zdrav. poistenie, ak mám menej ako 9 zamestnancov, tak sa mo to netýka, t. j. posielam výkazy, ako doteraz, t. j . poštou?

2. otázka: Manžel, SZČO, si uplatňuje paušálne výdavky, tak nemá žiadnu povinnosť na žiadne výkazy, alebo áno?
liba2
12.12.08,06:25
Dočítala som sa, že zdrav. poisťovne spustili elektronické posielanie výkazov na zdrav. poistenie, ak mám menej ako 9 zamestnancov, tak sa mo to netýka, t. j. posielam výkazy, ako doteraz, t. j . poštou?

2. otázka: Manžel, SZČO, si uplatňuje paušálne výdavky, tak nemá žiadnu povinnosť na žiadne výkazy, alebo áno?
Milka, výkazy zasiela zamestnávateľ za zamestnancov.
SZČO za seba nezasiela žiadne výkazy; ale ak má zamestnancov, tak za nich výkazy zasiela.

Doplňujem: zasiela - nemyslela som tým len elektronicky, ale všeobecne
Stina
12.12.08,06:43
Ak máš v ZP menej ako 9 zamestnancov, nemusíš posielať výkazy elektronicky.
m.hladka
12.12.08,06:46
Ale aj keď máš menej ako 9 zamestnancov, tak je to dobrá vec, uľahčí ti to prácu, poštovné a čas.
rodina1
16.07.09,07:01
Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi niekto:mad: Dnes, neviem akým zázrakom, som elektronicky posielala Mesačný výkaz do ZP Union. Všetko prebehlo v poriadku. Chcela som sa ešte raz pozrieť do Prehľadu, ja neviem, ako sa do tej "nešťastnej" elektronickej podateľne dostanem:mee::eek: Keď si otvorím stránku Union-u, dám si Elektronická podateľňa, tak mi dá len všeobecné informácie. Ako sa mám, prosím, prihlásiť:mee::mad::( Skúšam a skúšam a neviem. :confused::confused::confused: Ďakujem.
vnet
16.07.09,08:43
Dole v ľavom rohu je okienko podacie miesto, tak cez neho
rodina1
16.07.09,09:00
Dole v ľavom rohu je okienko podacie miesto, tak cez neho
Ďakujem Ti za radu.:) Skúšala som to, ale na úvodnej stránke poisťovne som nenašla okienko podacie miesto. No a "heuréka", osvietilo ma :D Klikla som na platiteľa zdravotného poistenia a tam je "Účet platiteľa". Tak cez to sa tam dostanem. :) Až potom je tam to "nešťastné" podacie miesto.:rolleyes: Je to hrôza, každá poisťovňa iný prístup.:eek:
gita
17.05.11,07:57
Ak podávate elektronicky výkazy do Dôvery, ako si vytlačíte druhú stranu výkazu - zoznam zamestnancov? Dáva mi len sumárnu stranu
Paula
17.05.11,08:47
Ak podávate elektronicky výkazy do Dôvery, ako si vytlačíte druhú stranu výkazu - zoznam zamestnancov? Dáva mi len sumárnu stranu



Pozri tu:

http://www.porada.sk/1404357-post25.html
suklova
08.07.11,08:07
Ak je napr. výplatný termín 12-teho, dokedy najneskôr musím zaslať elektronicky výkazy do poisťovní? Môžem ich zaslať aj skôr?
Mila123
08.07.11,08:21
Ak je napr. výplatný termín 12-teho, dokedy najneskôr musím zaslať elektronicky výkazy do poisťovní? Môžem ich zaslať aj skôr?
jasne....môžeš aj skôr....
suklova
08.07.11,08:32
Si zlatá ďakujem. A môžem aj neskôr ak hej, tak do koľkých dní? Ešte raz veľmi pekne ďakujem. :-)