fepeter
12.12.08,08:55
ahojte,

vie mi niekto poradit, ci ma "upozornenie na porusenie prac.discipliny" dorucene ZLom nejake casove obmedzenie (6mes/rok a pod), alebo ci plati nepretrzite az do prip. skoncenia PP aj keby to bolo napr. o 5 rokov? je mozne proti takemuto upozorneniu podat namietku/odpor v pripade ze nesuhlasim s dovodmi, ktore su v tom upozornenie uvedene? d.
zena
12.12.08,08:44
ak behom pol roka, teda 6 mesiacov po pisomnom upozorneni o poruseni prac.discipliny dojde k dalsiemu porusenie mozes okamzite skoncit PP.
wagner
12.12.08,13:20
Jedno upozornenie nestačí. Námietky síce napísať môžeš, ale poslať by si ich mal na lampáreň. Platí: 1: šéf má vždy pravdu, 2. Ak nemá pravdu platí bod 1. - šéf ma aj tak pravdu. Myslím si, že niekedy je lepšie neprovokovať vlastnými názormi. Ale ak sa v upozornení nachádza vyložené klamstvo, netreba si to nechať ľúbiť. Mám skúsenosti, že keď si šéf a podriadený začnú dopisovať, za krátky čas je výpoveď na stole. A je jedno či od šéfa alebo od podriadeného.
fepeter
13.12.08,11:37
Jedno upozornenie nestačí. Námietky síce napísať môžeš, ale poslať by si ich mal na lampáreň. Platí: 1: šéf má vždy pravdu, 2. Ak nemá pravdu platí bod 1. - šéf ma aj tak pravdu. Myslím si, že niekedy je lepšie neprovokovať vlastnými názormi. Ale ak sa v upozornení nachádza vyložené klamstvo, netreba si to nechať ľúbiť. Mám skúsenosti, že keď si šéf a podriadený začnú dopisovať, za krátky čas je výpoveď na stole. A je jedno či od šéfa alebo od podriadeného.

kolko upozorneni teda treba na to, aby mi mohol dat okamzitu vypoved? ide o to, ze to upozornenie by mohlo byt zneuzite k tomu, aby sa ZL vyvliekol z povinnosti 3 mes. odstupneho v pripade ukoncenia PP. tomu by som sa rad vyhol, preto som ho chcel namietat, kedze je nepravdive a pokial by ho teda pouzil na ukoncenie PP, rad by som mal pripadne na sude nieco, na co by sa dalo odvolat. zatial sice taka situacia nehrozi, ale do buducna clovek nevie, vsak. preto som chcel vediet, ci je nejaka lehota, do ktorej sa moze clovek odvolat, aj ked si to odvolanie ZL asi ani nezalozi do prijatej posty, nie este aby sa tomu venoval, pripadne ho akceptoval.

mozete mi este prosim poradit, v ktorom paragrafe sa pise o tom, kolko upozorneni treba a kde sa pise, ze to upozornenie plati iba 6 mesiacov? velmi pekne dakujem.
wagner
13.12.08,12:37
ZP nešpecifikuje, koľko upozornení Ti ZL v priebehu pol roka má dať. Všeobecne ,keď si nájdeš stanoviská najvyšších súdov v odvolaciích konaniach, tak tam sa hovorí minimálne o troch upozorneniach. Ale tie môžu byť aj v priebehu jedného dňa, a ZL nemusí čakať na dlhšie časové obdobie. Keď sa Ťa chce zbaviť, tak sa Ťa zbaví. Platí - kto chce psa biť, palica sa nájde. Koľko upozornení má zamestnávateľ dať, by malo byť riešené v pracovnom poriadku. Taktiež čo je hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Lebo pokiaľ viem, tak ZP hovoril že aj za viackrát porušenie prac.disciplíny, keď sa jedná o menšie chyby. A to viackrát môže byť už aj dva krát. Možno by bolo vhodnejšie ísť osobne za nadriadeným a požiadať ho o vysvetlenie a vyjasniť si uvedené skutočnosti. Ale nie každý nadriadený je tomu prístupný, preto stále platí -kto chce ................. :mad: