Stanka
30.05.05,06:37
Ahojte,

kupili sme pozemky, nehnutelnosti + stavbu vsetko bolo s DPH mozeme si uplatnit aj DPH s pozemkov? Ak nam ich platca DPH vyfakturoval s danou.
mlyn16
30.05.05,09:43
Túto tému otváraš na dvoch miestach. Nikde v zákone som nevidela, že by si si nemohla DPH uplatniť, keď máš doklad o kúpe a si plátca DPH.
Luboš
30.05.05,10:02
Ak dodávateľ, od ktorého ste obstarali uvedené nehnuteľnosti postupoval správne podľa §38 Dodanie a nájom nehnuteľností, odst. 1 a 2,(zák. o DPHč.222/2004 Z.z.)a vyfakturoval ich s DPH, máte nárok na odpočítanie dane. Pozor však na ustanovenia §54 Úprava dane odpočítanej pri investičnom majetku, teda pozor na zmenu účelu jeho použitia....