stanleyl
12.12.08,13:10
Dobry den,

minuly tyzden som kupil automobil od sukromnej osoby, ale neprihlasil som ho na seba ale na stareho rodica, ktory kedze ma nad 70 rokov ma 50% zlavu na PZP.
Viete mi niekto prosim poradit, aku zmluvu s nim mam uzatvorit, aby po jeho umrti nepreslo auto do dedicskeho konania, ale stalo sa hned mojim majetkom?
Ak mate moznost poslite mi aj navrh takejto zmluvy.

Dakujem
misomiso
12.12.08,13:36
Zavet. Predmetom dedicskeho konania bude ale kazdopadne.

Inak - moc neusetris, pretoze potom budes platit za seba zasa dvojnasobne poistne vzhladom, na to, ze nebudes mat ziadnu historiu a bezskodovy priebeh sa neda "zdedit".
najag
12.12.08,13:40
Komplikovane, ved stacilo iba, aby povinne rucenie platil stary rodic, ved nemusi byt vlastnikom....:D
dubak138
13.12.08,18:51
Komplikovane, ved stacilo iba, aby povinne rucenie platil stary rodic, ved nemusi byt vlastnikom....:D
A kolko si vlastne ušetril? či ti to stojí za to?
pavol54
13.12.08,19:06
V prvom rade treba uzavrieť zmluvu aby si mohol legálne s tým autom teraz jazdiť ak nie tvoje, dedko sa môže dožiť aj 90 rokov
misoft
13.12.08,19:12
PZP platí majiteľ MV a nie prevádzkovateľ. Tz. ak bude zapísané (ako majiteľ) na dôchodcu nad 70 rokov, je sadzba polovičná.
Čo sa týka, aby vozidlo potom ostalo - darovacia zmluva pre konkrétnu osobu!
BTW: nie je potrebná zmluva, aby si mohol jazdiť. Musíš mať ale všetky doklady od vozidla pri sebe (ústrižok o zaplatení PZP, príp. zelená karta PZP, malý TP). Pokiaľ by si nemal jedno z toho = sankcie, prípadne obvinenie z neoprávneného užívania cudzieho motorového vozidla.
pavol54
14.12.08,06:51
čo to je malý TP? ústrižok o zaplatení vozidla, dnes pri bezhotovostnom styku nebudem snád nosiť výpis z bežného účtu, a keď mám mesačné splátky? dnes predsa dáva každá poisťovňa potvrdenie o poistení vozidla a to či mám zaplatenú uzavretú poistku, ma môže kontrolovať tak akurát poisťovňa a nie policajt. Ale policajt mi môže znepríjemniť život ak moje doklady nesúhlasia s menom majiteľa vozidla na tp, ako dokážem bez zmluvy, že v ňom mám právo sedieť?
seat
21.12.08,21:32
ja by som nevimyyslal a auto by som si napisal na seba - ked behnes za niekym kto robi pre vsetky poistovne da ti určite velmi dobru cenu - napr. ja 1900 cm3 a cena 3800 co nie je podla mna vela - bez toho ze by auto bolo písane na dochodcu - nepozeraj kto ti da najvyššiu zkavu, bonus a podobne somariny ale pytaj sa na cenu - a každý rok treba meniť poistovnu (starých klientov si žiadna neváži)
misoft
21.12.08,22:58
čo to je malý TP?Je to tá malá zalisovaná kartička - Osvedčenie o evidencii vozidla - ktorú mnohí väčšinou nosia pri vodičáku :D. A poisťovňa zasiela Potvrdenie o poistení zodpovednosti, keď uzavrieš PZP. Taktiež posielajú s nim aj tzv. zelenú kartu - Medzinárodná automobilová poisťovacia karta. Takže povinne od vozidla musíš mať malý TP (zalisovaná kartička so základnými údajmi o vozidle) a Potvrdenie ..... , že máš uzatvorené PZP (je tam aj doba trvania PZP). A samozrejme vodičák a OP. Ako vodič by si to predsa mal vedieť!!!!
feron
22.12.08,09:15
Je to tá malá zalisovaná kartička - Osvedčenie o evidencii vozidla - ktorú mnohí väčšinou nosia pri vodičáku :D. A poisťovňa zasiela Potvrdenie o poistení zodpovednosti, keď uzavrieš PZP. Taktiež posielajú s nim aj tzv. zelenú kartu - Medzinárodná automobilová poisťovacia karta. Takže povinne od vozidla musíš mať malý TP (zalisovaná kartička so základnými údajmi o vozidle) a Potvrdenie ..... , že máš uzatvorené PZP (je tam aj doba trvania PZP). A samozrejme vodičák a OP. Ako vodič by si to predsa mal vedieť!!!!už dlhší čas sa malý TP nevydáva, vydáva sa technický preukaz na formáte A4, ktorý sa poskaladá do formátu tej malej kartičky, takže namiesto bývalej "knižky" a osvedčenia, máš len jeden papier, čo stále nosíš so sebou. Ale to je predsa už dosť stará vec.
ROBIN111
22.12.08,19:48
PZP platí majiteľ MV a nie prevádzkovateľ.PZP nemusí platiť majiteľ. Napríklad ja používam vozidlo, ktorého vlastníkom je brat (držiteľ), ale PZP platím ja (poistník).
sarasara
02.01.09,23:09
Auto pôjde do dedičského konania. Ak ti dá teraz darovaciu zmluvu, auto musíš prepísať. Ale ak chceš auto prepísať teraz, nepotrebuješ darovaciu zmluvu, len zobrať starého rodiča na DI a prepísať. Ak bude v jeho vlastníctve v deň smrti, ide do dedičstva.
jaros5
08.01.09,06:26
Myslím, že si zbytočne komplikuješ život a v konečnom dôsledku ušetríš pár korún/eur.