Inkaso
12.12.08,13:45
Zdravim,

neviem ci toto sem patri, ale viac relevantne forum som nenasiel.
chcel by som sa spytat, ako to u nas na Slovensku chodi.
Je mozne podstrcit navnadu pre zlodevja a uz len cakat ako na rybacke?

Priklad: Zamknem si bicykel, sadnem si na lavicku xxx metrov zvdialenu, ak ten bicykel niekto uspesne odomkne, odfotim ho (nahodou, pretoze na zim bude pamiatka) alebo si s nim za rohom pokecam, preco to urobil.

Znie to morbidne? Ak sa pytate NACO by som taketo nieco robil, tak sa ja pytam, ako inak dolapit zlodeja bicyklov.

Myslim, ze toto co som napisal, by bolo v praxi nelegalne, pretoze by tam musela byt nalepka ze "monitorujem ta" ci nieco podobne.

Lenze potom mi nedava zmysel jedna vec, naco zit vzorny, a podstivy zivot, ak Vam niekto ustavicne hadze polena pod nohy?

Ukradli mi bicykel v nemalej hodnote uz 2x a to mal len par mesaicov, vzdy bol zamknuty, a aj napriek frekventovanej ulici, nikto nic nevidel. Nieco ako "smola, stava sa" neberiem, pretoze na co ine je bicykel ako bicyklovanie sa a skracovanie si casu medzi xx KM vzdialenostami? Sice, ako rozoznate majitela a zlodeja? Co tak si zamknut bicykel pred bankomat, tam uz kamery su.

Policia je bez svedkov bezmocna. A neviem komu by som zaklopal na dvere. Takze jedine ako ho ziskat spat je kupit si klieste, vzhladom na to ze je zlodej riadne krity, a nikto ho aj tak nenajde, ale nechcem kazit Vianoce, alebo zivoty nevinym ludom.

Co taky anthrax vysypat do tasky na bicykli, s odkazom "vrat mi bike za protilatku?"

Ako by ste postupovali ?
Petra Nová
13.12.08,12:42
Verím, že si poriadne naštvaný a znechutený. Ale aj tak si myslím, že tou témou si nás len doberáš.
tetrisss
13.12.08,13:03
Nuz je to tak, zlodeji a ine podvratne zivly mozu vsetko a ti ostatni len podla zakona, mne ked ukradli zo spolocnych uzamknutych priestorov bicykel a oznamila som to policii, tak ma vodili ako dementa po susednych bytovkach, ci som ho omylom ho nedala inde:confused: Jasne, ze nic nenasli a uz nikdy. Jediny prostriedok na potrestanie je na nejakom neviditelnom mieste toho dobraka riadne vyrubat. Inak sa ti na to kazdy vykasle.
OKAA
13.12.08,16:51
Presne tak.Musel by si ho prichytit pri čine a za uši dovliect na políciu:D Inak bohužial,nie je rady-nie je pomoci!:mad:
misoft
13.12.08,19:38
S tým fotením - pokiaľ si na verejnom mieste, môžeš fotiť koľko chceš, náhodou si odfotil zlodeja. A fotku môžeš pri zahlásení na polícii použiť ako dôkaz. Nie je totiž zakázané fotiť na verejných priestranstvách (ak by bolo, muselo by to tam byť zreteľne označené).
Polícia je povinná prijať akýkoľvek podnet a začať vec riešiť!
aida444
14.12.08,16:38
a ako som teraz zistil este aj zakonodarstvo je na strane zlodejstva. Pre 18.mesiacmi mi ukradli auto ktore sa teraz naslo, policia mi ho chcela aj vratit ale prisiel k tomu prokurator, ktory to zastavil, pretoze auto zlodeji ( ako je zvykom) predali lizingovej firme a ta ho dala do uzivania zakaznikovi. Kedze lizingova firma ho kupila v "dobrej viere" ze to auto je legalne musim si svoje auto dat obciansko-pravne vysudit.To znamena ze sud moze prisudit auto aj inemu nez majitelovi. Pre mna neuveritelne.
tetrisss
14.12.08,17:00
No tak to je uz nonsens!
Inkaso
15.12.08,08:21
Dik za rady ... a pre Petru Novu, nie nedoberam si vas :) nemam potrebu niekoho doberat, ci inak urazat, zo spolocnosti nevinnych ludi. Len sa zdravy rozum zastavi, ako dokaze zakon kryt zlodejov.

Este by ma zaujimalo, ci je legalne, sledovat si s tajnym zariadenim , napr: niekde v rame bicykla, svoj vlastny majetok, cize ten bicykel. Aj ked sice niekde som cital ze ani toto sa nemoze, pretoze sa tym porusuje sukromie (ci nieco take, ale co ma po sukromi zlodeja :rolleyes: ). Ale ja mam v umysle sledovat svoj vlastny majetok, svoj bicykel a nie niekoho natom.

Lebo, ak by som povedzme umyselne zanechal bicykel zamknuty, ale sledoval ho, nikto nevie dokazat (teda aspon dufam, ale tipnem ze aj take pripady by sa nasli) ze to bolo umyselne cakanie na zlodeja a potom by som dosiel za zlodejom ktory by to kradol, co ak na policii vsetko zaprie, potom to bude slovo proti slovu :)
Sice bicykel by som nemal ukradnuty, ale zlodej by to skusal dalej, a urcite s uspechom.
Chobot
15.12.08,08:58
Dik za rady ... a pre Petru Novu, nie nedoberam si vas :) nemam potrebu niekoho doberat, ci inak urazat, zo spolocnosti nevinnych ludi. Len sa zdravy rozum zastavi, ako dokaze zakon kryt zlodejov.

Este by ma zaujimalo, ci je legalne, sledovat si s tajnym zariadenim , napr: niekde v rame bicykla, svoj vlastny majetok, cize ten bicykel. Aj ked sice niekde som cital ze ani toto sa nemoze, pretoze sa tym porusuje sukromie (ci nieco take, ale co ma po sukromi zlodeja :rolleyes: ). Ale ja mam v umysle sledovat svoj vlastny majetok, svoj bicykel a nie niekoho natom.

Lebo, ak by som povedzme umyselne zanechal bicykel zamknuty, ale sledoval ho, nikto nevie dokazat (teda aspon dufam, ale tipnem ze aj take pripady by sa nasli) ze to bolo umyselne cakanie na zlodeja a potom by som dosiel za zlodejom ktory by to kradol, co ak na policii vsetko zaprie, potom to bude slovo proti slovu :)
Sice bicykel by som nemal ukradnuty, ale zlodej by to skusal dalej, a urcite s uspechom.

Myslím, že s tým by nemal byť problém - veď aj v autách existuje LoJack - lokalizátor auta a nepočul som ešte o tom, že by bol nelegálny.
Inkaso
15.12.08,14:48
Nasiel som to tu baitbike.com

Q: Can I use your Bait Bike tracking device to protect my own bicycle?
A: No. The tracking device that we use on the bait bike can only be used by law enforcement agencies. There are several reasons for this, both technical and legal, in addition to the fact that the equipment is very expensive and cost prohibitive for consumer applications.

Ale neviem ci sa to neda nejak obist, napr s tym LoJack, ale ked to stoji 10 000 Sk, to by som tam dal jedine na bicykel za 100 000 Sk
(aspon za tu srandu - zaklopat na dvere zlodeja by to stalo)