compelak
12.12.08,15:39
Zdedil som dom so zahradou postaveny tesne po vojne. Potrebujem si nechat urobit znalecky posudok na cenu stavby pre ucely cerpania uveru, ale ma to jeden hacik . K domu mam len katastralnu snimku a vypis z katastra ale nemam ziadnu stavebnu dokumentaciu ktoru vyzaduju znalci pri vypracovani posudku. Da sa spracovat posudok aj bez st. dokumentacie? Ako postupovat?
Dakujem za radu.
DanielaSL
12.12.08,14:46
Zdedil som dom so zahradou postaveny tesne po vojne. Potrebujem si nechat urobit znalecky posudok na cenu stavby pre ucely cerpania uveru, ale ma to jeden hacik . K domu mam len katastralnu snimku a vypis z katastra ale nemam ziadnu stavebnu dokumentaciu ktoru vyzaduju znalci pri vypracovani posudku. Da sa spracovat posudok aj bez st. dokumentacie? Ako postupovat?
Dakujem za radu.

Nie som si na 100% istá, ale podľa mňa výpis z katastra by mal stačiť. Obhliadku si má znalec spolu s príslušnou fotodokumentáciou urobiť sám.
petrek.p
12.12.08,19:20
Skontaktujte sa s najbližším znalcom, spravidla na najbližšom katastri majú dobré kontakty a hlavne ak sa poznajú ide všetko rýchlejšie (vlastná skúsenosť), vek stavby ak neexistuje dokumentácia sa robí na základe čestného prehlásenia osoby ktorej nehnuteľnosť patrila prípadne niekoho z blízkych príbuzných ktorí majú znalosť o rozhodujúcich skutočnostiach týkajúcich sa obdobia kedy bola nehnuteľnosť postavená. Bolo by dobré vedieť vopred, kto vám toto prehlásenie poskytne. Urýchlite prácu znalcovi i sebe. Čestné prehlásenie musí dotyčný urobiť podľa zákona na obecnom úrade alebo u notára, vrátane úradného overenia podpisu. Forma čestného prehlásenia nie je striktne stanovená, stačí stručne (u mňa dve vety) prehlásiť že dotyčnému je známe že nehnuteľnosť bola postavená v roku XY a daná do užívania v roku XY. Ale znalec určite bude vedieť čo s tým.
dolfort
15.12.08,08:20
My sme tiež nadobudli takúto nehnuteľnosť (kolaudácia 1954). Mali sme LV, výpis z mapy a značne nečitateľný kus papiera, ktorý bol voľakedy stavebným plánom (LOL) - znalec nemal problém. Prišiel, popozeral čo trebalo, urobil si poznámky, vybavené.
Jana Ravinger
16.12.08,15:24
ste na tomlepšie ako ja
ja mám zae súpisné číslo, ktoré bolo pridelené na chatku postavenú pred rokom 1976 na bratov a mamu v podiele,
ja som zdedil pri dedeni majetku a dohode súrodencov pozemok na ktorom táto stavba stojí. ako ju zlegalizovať ked je to už zrúcanina vlastne teraz robím rekonštrukciu a snažím sa to zlegalizovať ale mám problém. nové povolenie mineodporúčajú lebo stavba papierovo neexistuje ale fyzicky existuje
dodatočné povolenie na rekonštrukciu niejemôžné lebo nie som schopný zrúcaninu zaevidovať na list vlastníctva, lebo nepasuje parcelné číslo vlastne nemôže prebehnúť ani dedičské konanie na niečo čo neexistuje ako ďalej
dolfort
16.12.08,15:28
ste na tomlepšie ako ja
ja mám zae súpisné číslo, ktoré bolo pridelené na chatku postavenú pred rokom 1976 na bratov a mamu v podiele,
ja som zdedil pri dedeni majetku a dohode súrodencov pozemok na ktorom táto stavba stojí. ako ju zlegalizovať ked je to už zrúcanina vlastne teraz robím rekonštrukciu a snažím sa to zlegalizovať ale mám problém. nové povolenie mineodporúčajú lebo stavba papierovo neexistuje ale fyzicky existuje
dodatočné povolenie na rekonštrukciu niejemôžné lebo nie som schopný zrúcaninu zaevidovať na list vlastníctva, lebo nepasuje parcelné číslo vlastne nemôže prebehnúť ani dedičské konanie na niečo čo neexistuje ako ďalej

Potrebuješ veľmi dobrého právnika
dodo_b
17.12.08,11:25
ja mam podobny problem, uz od augusta sa natuhujem s katastrom. cisty ustav. znalec caka na telefonat a pride.
KEJKA
15.08.09,18:23
viete mi niekto dat komtakt na znalca, ktorý by mi posúdil - ocenil stavbu?
Okolie Šamorín, Dunajská Streda, Senec.
Vopred ďakujem.
ciners
15.08.09,19:54
viete mi niekto dat komtakt na znalca, ktorý by mi posúdil - ocenil stavbu?
Okolie Šamorín, Dunajská Streda, Senec.
Vopred ďakujem.

Poznat poznam dobru znalkynu, pre smrtelnikov robi za smrtelnicke ceny, len takto robit reklamu mi je blbe, daj nejaky mail, poslem kontakt, ak treba.
millanos
16.08.09,04:55
viete mi niekto dat komtakt na znalca, ktorý by mi posúdil - ocenil stavbu?
Okolie Šamorín, Dunajská Streda, Senec.
Vopred ďakujem.

Teraz mi robí posudok jedna z GA (skoro každý znalec zájde hocikam ).
buchač
16.08.09,07:10
Dnes by mal byť hotový ten môj ...;)

Súdnemu znalcovi som musel doložiť :

- LV
- výpis z katastra 3 €
- kópiu katastrálnej mapy 3 €

Znalec prišiel , pofotil , pomeral , zdokumentoval , dal mi podpísať objednávku na vykonanie znaleckého posudku , oboznámil ma s podmienkami a hotovo .
sarasara
16.08.09,13:48
ste na tomlepšie ako ja
ja mám zae súpisné číslo, ktoré bolo pridelené na chatku postavenú pred rokom 1976 na bratov a mamu v podiele,
ja som zdedil pri dedeni majetku a dohode súrodencov pozemok na ktorom táto stavba stojí. ako ju zlegalizovať ked je to už zrúcanina vlastne teraz robím rekonštrukciu a snažím sa to zlegalizovať ale mám problém. nové povolenie mineodporúčajú lebo stavba papierovo neexistuje ale fyzicky existuje
dodatočné povolenie na rekonštrukciu niejemôžné lebo nie som schopný zrúcaninu zaevidovať na list vlastníctva, lebo nepasuje parcelné číslo vlastne nemôže prebehnúť ani dedičské konanie na niečo čo neexistuje ako ďalej

Ak je stavba postavená pred rokom 1976 a bolo pridelené súp. číslo, malo by to stačiť. A čo je s parcelným číslom ?