Lila
30.05.05,09:04
Vypisujem formulár na ochranu os.údajov.
Osobitná registrácia je bezplatná. Na registri mi n e v e d e l i vysvetliť
pargr.7 odst.4 písm.g), ktorý spadá do tejto osobitnej registrácii.
My sme malá s.r.o. do 4-roch zam. , ideme sa prihlásiť len kvôli obchodným
zmluvám , na ktorých musíme /podľa Zákona o legalizácii obchodov/ uviesť
osobné údaje našich klientov FO.

Vie mi niekto poradiť , či to nespadá do tohto spomínaného paragrafu 7 ???
Neviem či to nie je osobitná registrácia????
evae
30.05.05,08:04
a si si ista, ze musite? my sme mali do pat, a pisala som im, ze mame do pat, mame nejake zmluvy obchodne aj s FO aj PO, nejake tie udaje teda mam vo firme a mne prisla odpoved, ze my sa hlasit nemusime.
Lila
31.05.05,06:00
3 x som volala na register p. Michlíkovi, 3 x rôzna odpoveď.
/nevedel , že som tá istá osoba/.
Predpokladám, že Vám napísali z registra, že musíte im oznámiť zodpovednú osobu, ktorá by mala firmu bonzovať, a nielen to. Zodpovedná osoba berie na seba dosť značné riziko, ak príde kontrola a čosi nájdu. T.j. verdikt, nie firma robí
nesprávne, ale zodpovedná osoba si neplní povinnosti. Neviem ako chce zodpovedná osoba dohliadať na všetky zmluvy s FO. Veď ak tam budú uvedené
aj napr. RČ alebo č.obč.preukazu / niekedy je to potrebné uviesť na obchodné zmluvy kvôli nahlasovaniu na DÚ/ , musia tieto osoby podpísať , že súhlasia s
použitím ich osob. údajov pre tretie strany.
Ja osobne by som nechcela byť "tou zodpovednou osobou", veď aj pre ňu
vyplývajú rôzne sankcie a pokuty , len si to mnohí z nás zrejme neuvedomujeme.
nikulik
31.05.05,06:05
Osobitna registracia sa pozije len vtedy ak sa pracuje minimalne s rodnymi cislami zamestnancova ak sa tieto udaje, cize rodne cisla prenasaju do tretich krajin...pozrite § 27 Zakona o ochrane osobnych udajov
nikulik
31.05.05,06:12
§ 7 hovori aj o tom, ze rodne cislo sa moze pouzivat len aby sa odlisili zamestnanci, ktory maju rovnake meno, priezvisko, adresu, proste sa nedaju inak odlisit, len rodnym cislom.
Hlinkovx
31.05.05,06:13
zase mi z toho vychádza, že keď si svoj IS ešte podľa starého zákona prevádzkovateľ -čiže firma registroval...tak tým vlastne získal....
poslať aktualizácie IS nie je zase až také komplikované.../ ak vôbec k nejakej zmene dochádza/
ako hodiť na krk niekomu / Zodpovednej osobe/ celý dohľad ohľadom OOU
Lila
31.05.05,06:14
Vidím, že tento zákon už máte skoro v malíčku. Len tak pre zaujímavosť:
Ak má firma do 5 zamestnancov / dohody sa neberú do úvahy však?/, a nemáme zodpovednú osobu, musíme vyplniť formulár o registrácii???
nikulik
31.05.05,06:18
Ano Lila, je to tak, beru sa len pracovnici v TPP, a ak nie je zodpovedna osoba, prihlasit na registraciu.:)....§ 25 povinnosť registrácie
anet
31.05.05,06:25
Prosim, ja som poslala vyplnene tlacivo doporucene postou uz cca pred dvomi mesiacmi a dodnes mi nedosla ziadna odpoved ci ma zaregistrovali alebo co.

Mam ho vyplnit znovu a poslat ho este raz?
Ako dlho vam isla odpoved?
Lila
31.05.05,06:33
V ktorom § je napísané, že ak firma do 5 zam. nemá zodpovednú osobu, musí sa prihlásiť. Viem , že § 25 hovorí, že spracovanie miezd / nepíšu pre koľkých ľudí/
je výnimka v registrácii.
anka1
31.05.05,06:35
Prosim, ja som poslala vyplnene tlacivo doporucene postou uz cca pred dvomi mesiacmi a dodnes mi nedosla ziadna odpoved ci ma zaregistrovali alebo co.

Mam ho vyplnit znovu a poslat ho este raz?
Ako dlho vam isla odpoved?
Nás takisto registrovali 2 mesiace, taže ešte počkaj.
Lila
31.05.05,06:36
Zabudla som dopísať v §25 je to odst.2 písmeno c) .Podľa mňa je to riadny nezmyselný zákon, ktorý nemá ani hlavu , ani pätu.
Vyzerá to žiaľ nato, že ho písali pri barovom pulte.
anet
31.05.05,06:44
Anka dakujem,dufam ze sa dockam.;)
nikulik
31.05.05,06:58
V ktorom § je napísané, že ak firma do 5 zam. nemá zodpovednú osobu, musí sa prihlásiť. Viem , že § 25 hovorí, že spracovanie miezd / nepíšu pre koľkých ľudí/
je výnimka v registrácii.
je to § 25, ods.2,pism.b) .....s vynimkou tych IS, ktore:podliehaju dohladu zodp.osoby, ktoru pisomne poveril prevadzkovatel podľa § 19 ods.2 alebo 8a)(tam je pisane o počte osôb), ktora vykonáva dohľad nad ochranou osobnych udajov podla tohto zakona.
Hlinkovx
31.05.05,07:04
Prosim, ja som poslala vyplnene tlacivo doporucene postou uz cca pred dvomi mesiacmi a dodnes mi nedosla ziadna odpoved ci ma zaregistrovali alebo co.
Mam ho vyplnit znovu a poslat ho este raz?
Ako dlho vam isla odpoved?Anet..
odpoveď od U na OOU určite príde...dovtedy treba čakať, neposielaj nič ešte raz..
musia sa totiž písomne vyjadriť, či je registrácia nutná alebo nie
ak áno..príde ti hneď aj registračné číslo...
ja som formulár posielala 12.10.2004 a potvrdenie o registrácií je vydané 27.10.2004
ak máš pochybnosti..skús tam zavolať, ale rozhodne by som neposielala formulár ešte raz