ZUZANAzNR
12.12.08,19:22
Zdravím.
Potrebovala by som radu.
Asi pred rokom a pol mi zistili zvýšenú hladinu testosterónu v krvi. Lekár ma liečil antikoncepciou na to určenou. Brala som ju asi pol roka. Potom mi hladina klesla. Zase po pol roku sa mi zvýšila... Plánujeme s priateľom už bábätko.. a toto by mohlo robiť problémy v našom pláne.... Chcela by som radu, čím by som sa mohla pokúsiť túto hladinu testosterónu znížiť bez ďalšieho brania antikoncepcie? Nikdy sme takýto problém v rodine nemali, práve naopak.
Čo môže spôsobovať zvašovanie hladiny testosterónu?
Vopred Vám ďakujem za radu.
Netka
14.12.08,17:14
Ahoj mala som podobný problém (a možno ešte mám), lekár mi podobne ako tebe predpisoval antikoncepciu. Ale upozornil ma, že antikoncepcia môj "problém" nevylieči. Dokonca mala na moju psychiku nie dobré účinky. Tak som ju vysadila ... snažím sa nevšímať si tých pár chĺpkov čo mám na viac a verím, že moje telo sa s tvorbou hormónov v správnom pomere vyrovná samé :-)
Myslím, že najväčšmi podporíš svoje telo v správnej produkcii hormónov tým, že ho nebudeš zaťažovať umelými hormónmi, budeš pozitívne myslieť ... snažiť sa o dieťatko a myslím, že to príde samo hneď ako sa telo spamätá:-)
Držkám palčeky :-)
ZUZANAzNR
15.12.08,13:52
Ďakujem.
Na nete som čítala, že to môžu ovplyvňovať vaječníky a aj nadobličky. ale zatial ma nikam neposlal. dal mi injekciu na vyvolanie krámov... no a potom uvidíme ako to bude další mesiac. Už som toto raz mala a preto ma to trochu stresuje... No veď uvidím.....
osky
12.01.09,11:42
tento problem som mala aj ja.tri mesiace som koli tomu uzivala antikoncepciu ,hoci nie som za tabletky,a nie koli nabozenstvu-je to humus,vselico som o tom citala......
dva mesiace po uzivani tych 3 davok som mala cyklus v poriadku a potom znova rozhadzany.....teraz mam znova ten problem aspon myslim lebo menzes si chodi ako chce,isto mam zas zvyseny testosteron-ale ja z toho nechlpatiem,chvalabohu....a to ten nadbytok hormonu brani otehotneniu.momentalne dieta neplanujem a preto to neriesim,styk mam nechraneny lebo i tak neverim ze mozem otehotniet....
ale desi ma to ze ak o rok budem konecne chciet dietatko,budem to musiet riesit medicinou a tabletkami a napokon sa to ani mozno nepodari.
preco ma dnes kazda druha zena problem s cyklom a pod.?je to smutne.
pri tom moj lekar povedal,ze otehotniet by som sa mala snazit az po 3 mesiacoch od vysadenia antikoncepcie/koli vycisteniu organizmu.../.ale ako ked uz na treti mesiac od vysadenia antikoncepcie som menzes nedostala,prisiel az po neuveritelnych 43 dnoch......:eek:
syrik
12.01.09,11:49
tento problem som mala aj ja.tri mesiace som koli tomu uzivala antikoncepciu ,hoci nie som za tabletky,a nie koli nabozenstvu-je to humus,vselico som o tom citala......
dva mesiace po uzivani tych 3 davok som mala cyklus v poriadku a potom znova rozhadzany.....teraz mam znova ten problem aspon myslim lebo menzes si chodi ako chce,isto mam zas zvyseny testosteron-ale ja z toho nechlpatiem,chvalabohu....a to ten nadbytok hormonu brani otehotneniu.momentalne dieta neplanujem a preto to neriesim,styk mam nechraneny lebo i tak neverim ze mozem otehotniet....
ale desi ma to ze ak o rok budem konecne chciet dietatko,budem to musiet riesit medicinou a tabletkami a napokon sa to ani mozno nepodari.
preco ma dnes kazda druha zena problem s cyklom a pod.?je to smutne.
pri tom moj lekar povedal,ze otehotniet by som sa mala snazit az po 3 mesiacoch od vysadenia antikoncepcie/koli vycisteniu organizmu.../.ale ako ked uz na treti mesiac od vysadenia antikoncepcie som menzes nedostala,prisiel az po neuveritelnych 43 dnoch......:eek:

Osky,tam môže byť aj iný problém...napríklad so sťítnou žľazou...môže byť zvýšený napriklad aj prolaktín...treba si dať urobiť kompletné vyšetrenie krvi,vrátane hormonálnej hladiny u gynekológa a na štítnu žľazu...máš pravdu,že antikoncepcia je humus...a riadny...