sislo
12.12.08,19:35
Zdravim, viete mi poradit????
Mame firmu, ktora je do konca roka dobrovolnym platcom DPH, od 1.1.2009 sa stavame neplatcom DPH. Mame moznost "kupy" auta na firmu za cca 550 tis Sk. To auto predam firme ja, ako fyzicka osoba. Znamy nam to odporuca,ze vraj sa to oplati vzhladom na to,ze si to mozme davat potom do nakladov a odpisovat po castich auto kazdy rok + odpisovat benzin atd.. Viete poradit ci sa nam to oplati aj ked nebudeme platci DPH? Skuste mi prosim podrobnejsie vysvetlit ci a preco sa nam to oplati, pretoze doteraz mi to nikto poriadne nevysvetlil. Co sa tyka limitu, aby sme ostali neplacom DPH, tak to splname aj bez odpisovania auta.
Dakujem
veronikasad
13.12.08,08:55
Zdravim, viete mi poradit????
Mame firmu, ktora je do konca roka dobrovolnym platcom DPH, od 1.1.2009 sa stavame neplatcom DPH. Mame moznost "kupy" auta na firmu za cca 550 tis Sk. To auto predam firme ja, ako fyzicka osoba. Znamy nam to odporuca,ze vraj sa to oplati vzhladom na to,ze si to mozme davat potom do nakladov a odpisovat po castich auto kazdy rok + odpisovat benzin atd.. Viete poradit ci sa nam to oplati aj ked nebudeme platci DPH? Skuste mi prosim podrobnejsie vysvetlit ci a preco sa nam to oplati, pretoze doteraz mi to nikto poriadne nevysvetlil. Co sa tyka limitu, aby sme ostali neplacom DPH, tak to splname aj bez odpisovania auta.
Dakujem
Akú súvislosť má "limit neplátcu DPH" s odpisovaním auta ?
Od 1.1.08 sa mení limit obratu na povinnú registráciu DPH na 35 tis. EUR. Obrat sa počíta za obdobie predch.12 mes., teda od 1.2.2008 - 31.1.2009, pozor na to pri rušení registrácie.
liba2
13.12.08,09:07
Kúpa auta vo vašom prípade vôbec nesúvisí s tým, či firma je alebo nie je platiteľom DPH z dôvodu, že vozidlo by kúpila od neplatiteľa DPH a to aj v prípade že by išlo o úžitkové vozidlo, pri ktorom je nárok na odpočítanie DPH.
Fyzická osoba nie je platiteľom DPH a teda nemôže DPH vyčísliť v Kúpnej zmluve. Keď nie je DPH na doklade vyčíslená, nemôže sa odpočítať.
Johanka
13.12.08,10:35
Zdravim, viete mi poradit????
Mame firmu, ktora je do konca roka dobrovolnym platcom DPH, od 1.1.2009 sa stavame neplatcom DPH. Mame moznost "kupy" auta na firmu za cca 550 tis Sk. To auto predam firme ja, ako fyzicka osoba. Znamy nam to odporuca,ze vraj sa to oplati vzhladom na to,ze si to mozme davat potom do nakladov a odpisovat po castich auto kazdy rok + odpisovat benzin atd.. Viete poradit ci sa nam to oplati aj ked nebudeme platci DPH? Skuste mi prosim podrobnejsie vysvetlit ci a preco sa nam to oplati, pretoze doteraz mi to nikto poriadne nevysvetlil. Co sa tyka limitu, aby sme ostali neplacom DPH, tak to splname aj bez odpisovania auta.
Dakujem
Nič v zlom, ale ja by som si namiesto počúvania neoverených a nepodložených informácií našla účtovníka ;).