ado1552
12.12.08,20:17
prosim vas pomozte mi ??? ako sa da zisti ze ci mam pc EXPRES alebo AGP vstup mam zablombovany pocitac a neviem to zistit:)
duves
13.12.08,09:06
Nejakym nastrojom staci zistit nazov dosky a potom prejst na stranku vyrobcu/predajcu a hned to mas ako na dlani.;)
Skus napr.toto: http://pc-wizard-2008.en.softonic.com/
Chobot
13.12.08,17:38
prosim vas pomozte mi ??? ako sa da zisti ze ci mam pc EXPRES alebo AGP vstup mam zablombovany pocitac a neviem to zistit:)

Dá sa to zistiť viacerými spôsobmi:

1. Dedukciou - ak máš PC menej ako 2 roky, tak tam bude určite PCIe. Ak má viac ako 2 roky, ale menej ako 4 roky, tak tam môže byť aj AGP aj PCIe. Prečo ho máš zaplombovaný? Ak kvôli záruke, tak to môžeš odplombovať a pozrieť vizuálne. AK je ten komp starší ako 4 roky, tak na 95% tam bude AGP.

2. V BIOSe - pri štarte vojdi do BIOSu a tam by mala byť informácie o grafickom porte - či je AGP alebo PCIe.

3. Ak je to originál Pc, tak určite máš k nemu nejaké návody alebo inštalačné disky. Jenden z návodov by mal byť aj k ZD - a v tom je napísané, aký grafický port má ZD. Alebo máš ovládače ku grafickej karte - tam to tiež môžeš pozrieť.

4. Zo systému - klikni na pracovnú plochu pravým tlačítkom myši - vyber Vlstnosti > záložku Nastavenie > a tam buď pri monitore alebo v pdmenu "Spresniť" nájdeš informáciu, aká krafická karta je v PC - a zo stránky výrobcu si zistíš, či je tá GK AGP alebo PCIe.

5. Diagnostickým softom - stiahni si a nainštaluje nejaký soft (ako duves poradil), ktorý diahnostikuje jednotlivé komponenty PC, pomocou neho zistíš
typ GK alebo ZD - a potom už je ľahké nájsť, aký grafický port má ZD.
kabatik
13.12.08,20:20
Štart- Všetky programy-príslušenstvo-systémové nástroje-systémové informácie-Hardwerove prostriedky- Konflikty a zdieľanie- Adresa pamäte- /názov grafickej karty Ati radeon alebo Nvidia/ a tam je do akého portu je napojená.
duves
14.12.08,18:44
Štart- Všetky programy-príslušenstvo-systémové nástroje-systémové informácie-Hardwerove prostriedky- Konflikty a zdieľanie- Adresa pamäte- /názov grafickej karty Ati radeon alebo Nvidia/ a tam je do akého portu je napojená.
Kabatik, no hej, ale to ukaže iba nainstalovanu grafiku. On ma zrejme problem, aspon si myslim takyto: Kupil kompletne PC, je tam integrovana VGA, chce hrať hry, alebo ma iny dovod na rozšírenie na plnohodnotnu VGA kartu a jednoducho nevie, či tam je AGP 8x, alebo PCIe 16x.
PCI 4x ak tam bude je nepoužitelne na VGA kartu. Ani neviem ci to pojde.
Dnes sa da za par kupit starsia AGP8x karta. (tiež som to tak riešil, pred 2 rokmi nova doska s int.VGA a volnym slotom AGP 8x).
misoft
16.12.08,22:32
EVEREST Home > Menu > Zobrazenie > Grafický procesor a pravo ukáže typ (PCIe alebo AGP)