saki10
12.12.08,21:10
Dobrý deň , chcel by som sa opýtať či existuje nejaká presná forma ako má vyzerať vyúčtovanie v SVB.
Konkrétne či musí byť dopodrobna rozpísané položkovite náklady na fond opráv a správu domu ?
Ďakujem !
Halli
13.12.08,18:03
Dobrý deň , chcel by som sa opýtať či existuje nejaká presná forma ako má vyzerať vyúčtovanie v SVB.
Konkrétne či musí byť dopodrobna rozpísané položkovite náklady na fond opráv a správu domu ?
Ďakujem !

Vyučtovanie v SVB nieje o nákladoch na FO a správy, ale o rozučtovaní služieb spojených s užívaním bytu. Fond opráv a správa su pevné zložky predpisu a nerozučtovavajú sa. Na takýto podrobný prehľad slúži učtovníctvo.
saki10
13.12.08,20:53
Ďakujem pekne,veľmi ste mi pomohli.
Elena Navrátilová
14.12.08,05:43
Čerpanie a celkový obeh tvorby sa predkladám na zhromaždení vlastníkov bytov čo je správca povinný v zmysle zákona 182/1993 § 8a)
(2) Správca je povinný najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinný vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome. Ak správca končí svoju činnosť, je povinný 30 dní pred jej skončením, najneskôr v deň skončenia činnosti, predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti týkajúcej sa tohto domu a odovzdať všetky písomné materiály, ktoré súvisia so správou domu vrátane vyúčtovania použitia fondu prevádzky, údržby a opráv a úhrad za plnenia. Zároveň je povinný previesť zostatok majetku vlastníkov na účtoch v banke na účty nového správcu alebo spoločenstva.

(3) Ak správca nepredloží vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcu sa domu a vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv a úhrad za plnenia v lehote podľa odseku 2, nemá až do ich predloženia nárok na platby za správu. Ak správca najneskôr v deň skončenia správy neprevedie zostatok finančných prostriedkov na účte domu v banke na účet založený novým správcom alebo spoločenstvom, je povinný zaplatiť na účet domu založený novým správcom alebo spoločenstvom úroky z omeškania.
peton
14.12.08,18:15
Vyučtovanie v SVB nieje o nákladoch na FO a správy, ale o rozučtovaní služieb spojených s užívaním bytu. Fond opráv a správa su pevné zložky predpisu a nerozučtovavajú sa. Na takýto podrobný prehľad slúži učtovníctvo. ... do ktorého môžeš samozrejme nahliadnuť a položku po položke si skontrolovať. :D
Halli
15.12.08,12:47
... do ktorého môžeš samozrejme nahliadnuť a položku po položke si skontrolovať. :D

Peťo, ale to je u dobrého správcu úplne normálne ;)
peton
15.12.08,19:55
To ja predsa dobre viem, že u Teba je to úplne prirodzené a normálne. ;):D Kiežby to všade tak bolo. Nad niektorými posledne zaradenými príspevkami len neveriacky krútim hlavou, čoho sú niektorí predsedovia či správcovia schopní. :mee: