petacuckova
13.12.08,11:34
Dobrý deň. Prosila by som vás o radu. Včera som náhodou pri kontrole výplat zistila, že mi nejako zvláštne prepočítava dovolenkový priemer pri jedn.zamestnancoch. Mzdy spracúvame v programe datalock, a ak mám byť úprimná, spoliehala som sa na to, že to program počíta správne. Nezdá sa mi mysliteľné, aby som každého štvrťroka prekontrolovávala dovolenkový priemer pri 100 zamestnancoch. Zamestnanci pracujú 37,5 hod do týždňa.

1. zamestnanec - nástup 11.6.2008, tarifná mzda 11.700,-,
Pre jún a nasledujúce mesiace júl, august a september v programe pravdepodobný priemer 71,76.
4 Q ráta po prepočítaní ( HM - náhrady : počet odpr. dní správne)
Nemalo by sa po júni vychádzať už zo skutočnej mzdy a odpr. hodín v 6 mesiaci a tento priemer by sa mal používať do konca 3 Q ? Či sa pracuje ešte v 3 Q s pravdepodobným ?
ALE
2. zamestnanec - nástup 14.1.2008, tarifná mzda 14 000,-
Január pravdepodobný priemer 85,86, ale vo februári už prepočítalo priemer za odpracovaný január (9 374:105 = 89,28) a v marci prepočítalo za prvé dva mesiace. Keď som skontrolovala 2 Q, tak ten bol správne vypočítaný za prvé tri mesiace.
KeĎ som skontrolovala všetkých zamestnancov ktorí nastúpili tento kalendárny rok, tak ak nastúpili pred novým Q ( t.j. 3,6,9 mesiac) nasledujúci kvartál program počítal s pravdepodobným priemerom, ale ak niekto nastúpil na začiatku kvartálu, tak nasledujúce mesiace program nepočítal s pravdepodobným, ale každý mesiac prepočítal, ako som uviedla u 2. zamestnanca.
Prosím vás preto o radu, ako to má byť správne. Vopred ďakujem.
petacuckova
13.12.08,11:00
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.Prečítala som si to, ale mám aj tak ešte jednu malú nejasnosť. Čiže je správne, ak niekto nastúpi na začiatku rozhodujúceho obdobia, pr. v januári, že v tento mesiac sa počíta s pravdepodobným, vo februári sa prepočíta podľa odpracovaného januára a v marci sa dov.priemer prepočíta podľa hm a odpracovaného času za prvé dva mesiace ?
petacuckova
06.05.09,10:43
Zamestnanec nastúpil do PP 8.3.2009, odpracoval v marci 105 hodín, 17 dní, hrubá mzda za 3/09 381,82 EUR.
Úväzok 30 hod týždenne ( pracuje 4 dni v týždni po 7,5 hod ), základná mzda na tento úvazok 480 EUR. Mám počítať pri výpočte výplaty za 4 mesiac s pravdepodobným dov.priemerom ? Program mi totiž vypočítal 4,40390 a podľa mňa je to nesprávne.
Ďakujem az odpovede.
petacuckova
07.05.09,04:18
Vie mi prosím niekto poradiť ?
Ďakujem.