miriam.1
13.12.08,13:10
Prečo keď robím úhradu došlej faktúry , tak mi túto sumu pripíše do bankovej knihy ako kredit. Postupovala som nasledovne , išla som cez bankovú knihu, dala som PRIDAŤ , potom som napísala dátum úhrady a cez externé číslo som v knihe záväzkov vyhľadala faktúru, sumu som odsúhlasila , odpklepla som OK , ale pri náhľade účtovania boli účty opačne zapísané MD-221 a DAL 321, nevedela som to opraviť, čo robím zle?
liba2
13.12.08,12:14
keď dáš "pridať" otvorí sa ti nové okno a kurzor v tej chvíli stoji vľavo hore pri okienku vzor, tam cez lupu vyber "úhrada DF" - potom ti to už pôjde...
marjankaj
13.12.08,12:15
Prečo keď robím úhradu došlej faktúry , tak mi túto sumu pripíše do bankovej knihy ako kredit. Postupovala som nasledovne , išla som cez bankovú knihu, dala som PRIDAŤ , potom som napísala dátum úhrady a cez externé číslo som v knihe záväzkov vyhľadala faktúru, sumu som odsúhlasila , odpklepla som OK , ale pri náhľade účtovania boli účty opačne zapísané MD-221 a DAL 321, nevedela som to opraviť, čo robím zle?

Možno máš zlý program.
liba2
13.12.08,12:17
Možno máš zlý program.
program má dobrý, len postup nemá správny ;)
veronikasad
13.12.08,12:18
Ak robíš v OMEGE súhlasím s Liba2. Treba zadať vzor č. 2 úhrada dod.faktúry
miriam.1
13.12.08,12:26
Ale ja som išla presne podľa postupu, nahodila som tam vzor 2 a ešte aj do textu mi vyhodilo "úhrada došlej faktúry.
veronikasad
13.12.08,12:34
Ale ja som išla presne podľa postupu, nahodila som tam vzor 2 a ešte aj do textu mi vyhodilo "úhrada došlej faktúry.
Aký druh predkontácie máš použitý ?
Mala by tam byť 2-2 úhrada DF
miriam.1
13.12.08,12:37
Teraz som to skúšala , nastavila som si predkontáciu 2-2, aj tak mi zaúčtuje opačne 221/321
veronikasad
13.12.08,12:40
Teraz som to skúšala , nastavila som si predkontáciu 2-2, aj tak mi zaúčtuje opačne 221/321
Tak máš asi v predkontácii zle nahodené zaúčtovanie, oprav si to a bude to OK. Robí ti to len dnes, predtým si to mala v poriadku ?
miriam.1
13.12.08,12:42
Fyzicky som to opravila, potvrdila som OK a aj tak mi tú sumu v bankovej knihe pripísalo plusom . Ja som teraz prešla iba na ten program, takže neviem , či mám niekde niečo zle nastavené. Som z toho už zúfalá.
veronikasad
13.12.08,12:46
Fyzicky som to opravila, potvrdila som OK a aj tak mi tú sumu v bankovej knihe pripísalo plusom . Ja som teraz prešla iba na ten program, takže neviem , či mám niekde niečo zle nastavené. Som z toho už zúfalá.
Táto predkontácia je nastavená z KROSU, tam by nemal byť problém. Oprav si to ručne priamo v jednotlivých riadkoch zaúčtovania bank.výpisu.
miriam.1
13.12.08,12:48
Skúsim, ďakujem
miriam.1
13.12.08,13:02
Opravila som to ručne , keď som si vyhodila knihu analytickej evidencie, tak je dobre zaúčtované. Ale keď sa pozriem do bankovej knihy, tam je napísaný text o čo sa jedná, potom výška sumy a za tým znamienko +-. A mne v tej bankovej knihe napíše aj na úhradu došle faktúry +, tzn., že na tej dolnej lište, kde je vyčíslený zostatok, tak mi všetky sumy napočítava a tým pádom zostatok v banke nesedí.
veronikasad
13.12.08,13:07
Opravila som to ručne , keď som si vyhodila knihu analytickej evidencie, tak je dobre zaúčtované. Ale keď sa pozriem do bankovej knihy, tam je napísaný text o čo sa jedná, potom výška sumy a za tým znamienko +-. A mne v tej bankovej knihe napíše aj na úhradu došle faktúry +, tzn., že na tej dolnej lište, kde je vyčíslený zostatok, tak mi všetky sumy napočítava a tým pádom zostatok v banke nesedí.
zmaž celý ten zápis a skús to nahrať znova. Možno je už SW "doblbnutý" po tolkých pokusoch.
miriam.1
13.12.08,13:08
Ja som po každé ten zápisn zmazala, keď mi to nešlo, nešla som cez opravu.
mončok
24.01.09,15:59
Dobrý večer. Neviem kde mám chybu, ale chcela som uhradiť došlú faktúru zaevidovanú v roku 2008, cez hotovosť v roku 2009. Keď si nahodím číslo fa, nechce mi to spárovať. Myslela som si, že mám chybu v čísle faktúry, ale nemám. Pomôžete?
liba2
24.01.09,16:04
Dobrý večer. Neviem kde mám chybu, ale chcela som uhradiť došlú faktúru zaevidovanú v roku 2008, cez hotovosť v roku 2009. Keď si nahodím číslo fa, nechce mi to spárovať. Myslela som si, že mám chybu v čísle faktúry, ale nemám. Pomôžete?

mimotemy Prosím, zapíš si do profilu, ktorý program používaš ? alfu alebo omegu ?
mončok
24.01.09,16:15
Používam omegu
liba2
24.01.09,16:30
Dobrý večer. Neviem kde mám chybu, ale chcela som uhradiť došlú faktúru zaevidovanú v roku 2008, cez hotovosť v roku 2009. Keď si nahodím číslo fa, nechce mi to spárovať. Myslela som si, že mám chybu v čísle faktúry, ale nemám. Pomôžete?..... a používaš vzory ? t.j. nastavené účtovanie v omege ? vyber vzor 2 úhrada DF a program ťa navedie čo všetko treba vyplniť (...a čo netreba ;)) , nakoniec dáš OK, malo by to bez problémov ísť , ak nie napíš viacej ako postupuješ.:)
mončok
24.01.09,16:46
Áno, išla som cez vzor 2 a keď pýtalo externé číslo fa, zadala som, odklikla a ďalej mi to nešlo. V roku 2008 mi to fungovalo, len teraz, keď uhrádzam v roku 2009 mi to nejde.
liba2
24.01.09,17:24
Áno, išla som cez vzor 2 a keď pýtalo externé číslo fa, zadala som, odklikla a ďalej mi to nešlo. V roku 2008 mi to fungovalo, len teraz, keď uhrádzam v roku 2009 mi to nejde.to znamená, že už máš otvorený ďalší rok... a tá neuhradená DF ti prešla do neho ?
mončok
24.01.09,17:46
Neprešla. Čiže bude chyba v tom?:confused:
liba2
24.01.09,19:50
Neprešla. Čiže bude chyba v tom?:confused:
keď ju nemáš v databáze nového roka, tak sa úhrada nemá s čím spárovať.