Pavol Hantsok
13.12.08,16:41
mám predajňu - predaj konečnému spotrebiteľovi rozličný tovar, nie som platca dph - mám robiť evidenciu niečo na spôsob jednoduchého účtovníctva, mám registrovať prijaté faktúry osve v knihe faktúr??????????neviem čo všetko mám evidovať.Stačí mi vykonať súhrnnú evidenciu pre danový úrad, alebo položku po položke- samozrejme pokladničná kniha -
napr. idem na tovar autom, ktoré nemám na seba - ako môžem odpísať benzín a pod.
potrebujem v predajni hasiaci prístroj?
veronikasad
13.12.08,15:46
mám predajňu - predaj konečnému spotrebiteľovi rozličný tovar, nie som platca dph - mám robiť evidenciu niečo na spôsob jednoduchého účtovníctva, mám registrovať prijaté faktúry osve v knihe faktúr??????????neviem čo všetko mám evidovať.Stačí mi vykonať súhrnnú evidenciu pre danový úrad, alebo položku po položke- samozrejme pokladničná kniha -
napr. idem na tovar autom, ktoré nemám na seba - ako môžem odpísať benzín a pod.
potrebujem v predajni hasiaci prístroj?
Ak si ako neplátca DPH nebudeš uplatňovať paušálne výdavky, musíš viesť účtovníctvo /jednoduché alebo podvojné - rozhodnutie je na tebe/.
Pri paušálnych výdavkoch je potrebná evidencia pohľadávok /odoslaných faktúr/ a tržieb cez ERP v časovom slede a evidencia zásob.
ekopo
13.12.08,16:22
...potrebuješ hasiaci prístroj.......
Monika Kováčová
20.12.08,14:42
...potrebuješ hasiaci prístroj.......

...hasiaci prístroj potrebuje každý... všade...:)
Johanka
21.12.08,12:03
mám predajňu - predaj konečnému spotrebiteľovi rozličný tovar, nie som platca dph - mám robiť evidenciu niečo na spôsob jednoduchého účtovníctva, mám registrovať prijaté faktúry osve v knihe faktúr??????????neviem čo všetko mám evidovať.Stačí mi vykonať súhrnnú evidenciu pre danový úrad, alebo položku po položke- samozrejme pokladničná kniha -
napr. idem na tovar autom, ktoré nemám na seba - ako môžem odpísať benzín a pod.
potrebujem v predajni hasiaci prístroj?
Existuje taká služba - "vedenie účtovníctva". Myslím, že aj nad tým by si mal porozmýšľať, okrem hasiaceho prístroja ;).
ekopo
21.12.08,12:21
Existuje taká služba - "vedenie účtovníctva". Myslím, že aj nad tým by si mal porozmýšľať, okrem hasiaceho prístroja ;).
lebo potom hasiť bude neskoro...
Jakubec
21.12.08,12:27
Je rozdiel medzi "neplaticom" DPH a "neplatcom" DPH.
Johanka
21.12.08,12:53
Myslíš zdaniteľnú osobu, ktorá nie je registrovaná pre daň (z pridanej hodnoty):D?
Monika Kováčová
21.12.08,13:57
Je rozdiel medzi "neplaticom" DPH a "neplatcom" DPH.

neplatič DPH a neplatca DPH je veľký rozdiel...

neplatič DPH je platca DPH, ktorý si neplní svoje povinnosti a neodvádza do štátneho rozpočtu.
neplatca DPH je osoba, ktorá nie je registrovaná za platcu DPH
Pavol Hantsok
21.12.08,15:17
myslim tym neplatcu teda zivnostnika ktory nieje registrovany ako platca DPH
liba2
21.12.08,15:49
mám predajňu - predaj konečnému spotrebiteľovi rozličný tovar, nie som platca dph - mám robiť evidenciu niečo na spôsob jednoduchého účtovníctva,
nie niečo na spôsob... ale treba viesť jednoduché účtovníctvo

mám registrovať prijaté faktúry osve v knihe faktúr??????????
áno, ale nielen to, treba viesť aj ďalšie evidencie, ale podľa otázky súdim, že tu chýbajú základné informácie, a preto ti odporúčajú nájsť si
účtovníka a účtovníctvo si nechať urobiť.
neviem čo všetko mám evidovať. Stačí mi vykonať súhrnnú evidenciu pre danový úrad, alebo položku po položke-
áno, položku po položke treba viesť peňažný denník

samozrejme pokladničná kniha - áno , aj túúú
napr. idem na tovar autom, ktoré nemám na seba - ako môžem odpísať benzín a pod. na toto sa nedá odpovedať jednou vetou, treba k tomu aj niečo vedieť, a teda aj niečo naštudovať....
potrebujem v predajni hasiaci prístroj?


myslim tym neplatcu teda zivnostnika ktory nieje registrovany ako platca DPH
Pochopili sme ťa , a dostal si aj odpoveď od Johanky.

Začni tým, že budeš vyhľadávať tu na porade a nájdeš ohromné množstvo odpovedí aj na tvoje otázky, nájdeš tu všetko - aj aktuálne veci okolo
motorového vozidla - len treba tomu venovať čas...
Pavol Hantsok
30.07.09,10:19
Tak ako si spomenul najlepšie je zohnať si účtovníka/čku tak som tak aj spravil. Je to najjednoduchšia vec a ani nie drahá....ďakujem za rady...:)