A.B.
14.12.08,15:47
Dobrý večer,

potrebujem súrne poradiť a nikde som nenašla odpoveď na moju otázku: Čo v prípade, keď zamestnanec používa 2 rôzne autá na súkromné účely? (1 auto bolo v servise a zamestnanec používal zatiaľ iné.) Platí daň z 1% OC z oboch áut, či len z jedného?

Vopred ďakujem za odpoveď.
A.B.
14.12.08,15:46
...mám zamestnancovi zdaniť 1% z OC drahšieho auta?...
Chobot
14.12.08,19:17
Dobrý večer,

potrebujem súrne poradiť a nikde som nenašla odpoveď na moju otázku: Čo v prípade, keď zamestnanec používa 2 rôzne autá na súkromné účely? (1 auto bolo v servise a zamestnanec používal zatiaľ iné.) Platí daň z 1% OC z oboch áut, či len z jedného?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Kedysi som už o tom písal tu:

http://www.porada.sk/t36912-1-zdanenie-auta-viac-aut-v-mesiaci.html
Denda
17.12.08,12:07
Dobrý večer,

potrebujem súrne poradiť a nikde som nenašla odpoveď na moju otázku: Čo v prípade, keď zamestnanec používa 2 rôzne autá na súkromné účely? (1 auto bolo v servise a zamestnanec používal zatiaľ iné.) Platí daň z 1% OC z oboch áut, či len z jedného?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Ak ma pridelené a používa súčasne dve motorové vozidlá aj na súkromné účely, zdaňuje 1% z oboch motorových vozidiel. Ak ako náhradu iné, pretože bolo v servise tak by sa malo zdaňovať 1% z drahšieho v danom mesiaci. Nutné je však ošetriť vo vnútornom predpise firmy - zabránite dohadom pri stanovení nepeňažného príjmu zamestnanca zo strany daňového úradu.