kozoroh13
14.12.08,15:56
dobry den
prosim vas neviete mi poradit ako by som znizil obsah síry vo víne? nejakym nedopatrenim som pridal do sto litrov namiesto 10 gramov 100 gramov dvojsiricitanu draselneho. Neviem ci sa s tym niekto stretol. Ak by bolo nejake riesenie bol by som velmi vdacny. Ide o obycajne domáce vino zo zmiesanych odrôd.
legolas
15.12.08,20:07
to sa nedá, daj ho prepáliť na vinovicu
kozoroh13
16.12.08,05:23
Dik ale to som chcel pouzit ako poslednu moznost. Kdesi som cital ze by mohlo pomoct prevzdusnenie alebo pouzitie nejakých anexov. Keby bola nejaká moznost, ktorá by sa dala aplikovat v domacich podmienkach. Či už pridanie nejakej látky, ktorá by to naviazala, alebo prefiltrovanie cez niečo.
Excise Duty
16.12.08,06:43
Dik ale to som chcel pouzit ako poslednu moznost. Kdesi som cital ze by mohlo pomoct prevzdusnenie alebo pouzitie nejakých anexov. Keby bola nejaká moznost, ktorá by sa dala aplikovat v domacich podmienkach. Či už pridanie nejakej látky, ktorá by to naviazala, alebo prefiltrovanie cez niečo.
Pozri www.vinko.sk (http://www.vinko.sk)
shlavaty
21.12.08,08:01
dobry den
prosim vas neviete mi poradit ako by som znizil obsah síry vo víne? nejakym nedopatrenim som pridal do sto litrov namiesto 10 gramov 100 gramov dvojsiricitanu draselneho. Neviem ci sa s tym niekto stretol. Ak by bolo nejake riesenie bol by som velmi vdacny. Ide o obycajne domáce vino zo zmiesanych odrôd.
Príjemný deň!
Odporúčam ho zmiešať s vínom nezasíreným. Postupom času sa pirosiričitan odparí aj sám. Žiaľ bude to trvať dlhšiu dobu. Prevzdušnením sa tomu tiež pomôže. Mám ďalšiu radu Unipex BA na nižšie uvedenej adrese ponúka desiatky rôznych osvedčených prípravkov na vylepšenie a čírenie vína. Treba si to prečítať a v záhradkárskej predajni zakúpiť.
Stano - Vráble

unimpex-bratislavahttp
legolas
24.12.08,10:12
Príjemný deň!
Odporúčam ho zmiešať s vínom nezasíreným. Postupom času sa pirosiričitan odparí aj sám. Žiaľ bude to trvať dlhšiu dobu. Prevzdušnením sa tomu tiež pomôže. Mám ďalšiu radu Unipex BA na nižšie uvedenej adrese ponúka desiatky rôznych osvedčených prípravkov na vylepšenie a čírenie vína. Treba si to prečítať a v záhradkárskej predajni zakúpiť.
Stano - Vráble

unimpex-bratislavahttp

možno by sa to dalo urobiť tým zmiešaním, ale to by musel mať percentuálne toľko iného vína aby sa to vyrovnalo. Aj tak to už nebude ono, lebo to víno bude mať stále korenistú, driapavú chuť.
shlavaty
25.12.08,17:26
možno by sa to dalo urobiť tým zmiešaním, ale to by musel mať percentuálne toľko iného vína aby sa to vyrovnalo. Aj tak to už nebude ono, lebo to víno bude mať stále korenistú, driapavú chuť.
Odporúčam použiť Kupzit je to
citran meďnatý na elimináciu sulfánových aróm a sirky
POPIS PRODUKTU
Kupzit je preparát založený na báze citranu meďnatého a je určený na elimináciu sulfánových, sírovodíkových aróm a
pachutí ako aj iných fermentačných produktov v hroznových a ovocných vínach. Kupzit obsahuje 2 % citranu meďnatého. Pre uľahčenie použitia a dávkovania je citran naviazaný na minerálny nosič - čistý vysokokvalitný granulovaný bentonit.
Vyskúšajte nemôžete už nič pokaziť. Na 100l použiť podľa návodu 1 balíček.

ÚČEL POUŽITIA
Kupzit reaguje rýchle a selektívne sulfánovými nepríjemne zapáchajúcimi zlúčeninami ako sú sírovodík a merkaptány.
Tieto zlúčeniny sa vyzrážavajú, pričom obsah medi sa pri správnom dávkovaní sa zvýši bezvýznamne.
PRODUKT A ÚČINOK
Odporúčame pred samotným použitím previesť testy na stanovenie presného dávkovania. Zvyčajne je dávka
v rozmedzí 5 – 20 g/hl, v ojedinelých prípadoch až 50 g/hl alebo aj viac, pričom treba dbať na max. možný povolený
obsah kys. citrónovej vo víne.
POUŽITIE
Kupzit sa používa a dávkuje po pripravení suspenzie Kupzit – víno v pomere 1:10. Suspenziu je nutné dokonale
rozmiešať. Po rozmiešaní do celého objemu okamžite prebieha reakcia, pričom sedimentácia zrazeniny prebehne
počas 1 až 2 dní. Pri presnom dávkovaní sa nezvyšuje obsah medi, alebo len zanedbateľne, čiže nie je nutné ošetrovať
víno následne modrým čírením. Kupzit sa používa zvlášť, ale aj v kombinácii s normálnym čírením. V prípade
kombinovaného čírenia sa Kupzit pridáva ako prvý.