eduard1961
15.12.08,07:59
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať. Podnikám v oblasti poskytovania služieb. Som živnostník od marca 2008. Obchod sa rozbehol celkom slušne, ale za posledné ti mesiace ( ako bola vyhlásená finančná kríza ) mi klesli tržby o viac ako 60 %. Bola to pre mňa dobrá facka. Ešte pred tou krízou som si objednal tovar v hodnote necelých 300 tis skk. Prišla mi UPOMIENKA v ktorej píšu, že bol s mojej strany výrazne prekročený termín splatnosti a keď to neuhradím do 14 dní, začnú dĺžnu sumu riešiť súdnou cestou. Môžu ma nejakým spôsobom ohroziť v mojom podnikani? Nebol som ešte v takejto situácii.

Ďakujem veľmi pekne.
Braňo
15.12.08,07:03
No samozrejme, že môžu. Dokonca dvaja veritelia môžu dať na Teba konkurz. Preto sa snaž o dohodu a čo najskoršie vyrovanie uvedeného dlhu.
jana32
07.01.09,17:13
Dobrý večer, milí poraďáci obraciam sa na Vás môžem povedať úprimne so zúfalou prosbou o radu. Dnes som si v obchodnom vestníku našla , že na našu organizáciu je vyhlásený konkurz kvôli nevyrovnanému záväzku na poistnom do zdravotnej poisťovne. Ide o smiešnu sumu, ja však neevidujem žiaden nedoplatok, nikto sa ani na mňa neobrátil so žiadosťou nedoplatok vyrovnať, volala som do ZP, ale ide o európsku ZP, ktorú prebrala spoločná zp, tam mi nevedeli nič povedať a ja neviem čo robiť. Viete mi poradiť, alebo aspoň napíšte, čo to znamená, keď je vyhlásený konkurz, ako sa brániť, prípadne ak by sa stalo, že skutočne máme nejaký nevyrovnaný dlh, čo si skôr myslím, že možno tá platba tam je, ale možno bol daný zlý variabil, ja už teraz fakt neviem. Čo robiť?
jana32
07.01.09,19:45
Dobrý večer, milí poraďáci obraciam sa na Vás môžem povedať úprimne so zúfalou prosbou o radu. Dnes som si v obchodnom vestníku našla , že na našu organizáciu je vyhlásený konkurz kvôli nevyrovnanému záväzku na poistnom do zdravotnej poisťovne. Ide o smiešnu sumu, ja však neevidujem žiaden nedoplatok, nikto sa ani na mňa neobrátil so žiadosťou nedoplatok vyrovnať, volala som do ZP, ale ide o európsku ZP, ktorú prebrala spoločná zp, tam mi nevedeli nič povedať a ja neviem čo robiť. Viete mi poradiť, alebo aspoň napíšte, čo to znamená, keď je vyhlásený konkurz, ako sa brániť, prípadne ak by sa stalo, že skutočne máme nejaký nevyrovnaný dlh, čo si skôr myslím, že možno tá platba tam je, ale možno bol daný zlý variabil, ja už teraz fakt neviem. Čo robiť?

Skúsim ešte upresniť, v obchodnom vestníku v sekcii konkurz a vyrovnanie, pod nadpisom Správcovia je naša firma uvedená ako dlžník. Čo z toho môže pre nás vyplývať? Pýtam sa už bez ohľadu na to, či sa ten nedoplatok potvrdí alebo nie ( a len verím, že je všetko OK, lebo šéf ma zje aj s topánkami )