jeana13
15.12.08,08:10
Dobrý deň, prosím Vás o jednu informáciu, Nastúpila som do spoločnosti, kde sídlo má v BA ale kanceláriu, účtovníčku, zamestnancov a všetky obchody sa realizujú v inom meste. Prosím o radu, či je potrebné sa preregistrovať do ZP a Scp v mieste kde majú kanceláriu,to znamená aj zmena z dôvodu toho, že je dosť problematické nosiť výkazy z miezd, PN a pod. do BA. Ako by sa to dalo čo najlepšie vyriešiť. Ďakujem
Johanka
15.12.08,07:18
Prečo ich chceš niekam NOSIŤ? Daj zarobiť pošte :).
zena
15.12.08,07:48
pokial ide o vykaz do ZP odosielaj postou alebo elektronicky,tam osobne odovzdanie nie je potrebne a co sa tyka PN do SP, myslim ze sa musia nosit do pobocky SP v mieste ZL,teda do BA.
jeana13
15.12.08,07:53
To by bolo najlepšie, lenže spoločnosť má viac ako 9 zam, takže treba všetko posielať elektronicky, kódy ktoré mal bývalý externý účto neodovzdal.Ja som o 150 km ďalej od BA, teraz mi doniesla zamestnankyňa PN- ku a aj to českú, takže by mi neostávalo len sadnúť do auta, ktoré nemám k dispozícii a celý deň obehať všetky ZP, SCP a vybaviť nové kódy. Preto ma napadla myšlienka, možno pre niekoho hlúpa, či by nebolo jednoduchšie preregistrovať všetko v mieste kancelárie.Veľa vecí by to uľahčilo. Aký máte na to názor
Ď. Neviem čo mám spraviť. Asi vybaviť auto a všetko obehať.
zena
15.12.08,08:00
aj tak by si si to musela obehat, pretoze kody na ZP a SP sa nedavaju z ruky do ruky, ale kazdemu pridelia vlastne. Osobne by som po nikom jeho neprebrala pretoze nevies co tam mohol napachat :) Nuz teda pribal si kopec nervov a hura vybavovat.
Kája.
15.12.08,08:01
Z vlastných skúseností, sociálku si môžeš dať preregistrovať, kde len chceš, ale zdravotné musia byť v mieste podnikania.
zena
15.12.08,08:08
Z vlastných skúseností, sociálku si môžeš dať preregistrovať, kde len chceš, ale zdravotné musia byť v mieste podnikania.
Ako je to mozne? Ked som bola na SP pytat sa na to, povedali mi ze vsetky tlaciva vykazy potvrdenia je ZL povinny odovzdat na pobocku SP v mieste ZL
Johanka
15.12.08,08:23
www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk)
Miestna príslušnosť pobočky je podľa miesta útvaru zamestnávateľa, ktorý vedie evidenciu miezd, prípadne sídla zamestnávateľa alebo jeho organizačnej zložky, ak evidenciu miezd vedie iná právnická alebo fyzická osoba.
;)
zena
15.12.08,08:40
www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk)
Miestna príslušnosť pobočky je podľa miesta útvaru zamestnávateľa, ktorý vedie evidenciu miezd, prípadne sídla zamestnávateľa alebo jeho organizačnej zložky, ak evidenciu miezd vedie iná právnická alebo fyzická osoba.
;)
vybavovalo sa to pred 2 rokmi, mozno sa nieco zmenilo, alebo to bola len dalsia mila pani ktora srsala samou ochotou
Johanka
15.12.08,08:54
b) je správne :D, toto platí dááávno a moja skúsenosť je, že SP s tým nerobí žiadne problémy.
brm
15.12.08,09:13
vzhladom k tomu, že predchádzajúci spracovateľ agendy neodovzdal kódy, doporučujem čo najskôr obehať všetky zdravotky a prihlásiť sa na elektronické zasielanie a vypýtať si nové grid karty...tým by sa mali zrušiť prístupové práve toho predchádzajúceho...nikdy totiž nevieš čo dobrého ti také neoprávnené vstupy toho dotyčného prinesú...
jeana13
16.12.08,16:39
Ďakujem všetkým, zajtra sa chystám do Ba a všetko obehať, dúfam že to postíham, máme 6 ZP a Soc. poist. Pekný večer