Pavol44
15.12.08,10:03
Dnes som bol po troch rokoch vymeniť predné stierače na CITROEN C4, zažil som šok keď som uvidel vyúčtovanie : 1.451,- Sk za 1 kus stierača. Je to možné ? má s tým niekto skúsenosť ? podotýkam, že som nemenil stierač aj s ramienkom, ale len tú stieraciu lištu.
hanelie
15.12.08,09:07
ide pravdepodobne o stierač typu aerotwin - mäkká prispôsobivá lišta dokonale prilne na plochu čelného skla
v predajniach autosúčiastok stojí sada /2ks / cca 1200Sk aj s výmenou /
v autorizovaných predajniach sa však platí podstatne viac, hoci výrobca je ten istý
Chobot
15.12.08,09:38
Dnes som bol po troch rokoch vymeniť predné stierače na CITROEN C4, zažil som šok keď som uvidel vyúčtovanie : 1.451,- Sk za 1 kus stierača. Je to možné ? má s tým niekto skúsenosť ? podotýkam, že som nemenil stierač aj s ramienkom, ale len tú stieraciu lištu.

Ja som minulý týždeň pozeral stierače na Xsara Picasso - mali nejaké Bosch, ale celé aj s ramienkami a stáli 1700 pár. Vraj samotné gumičky Bosch nevyrába. Musí sa pozrieť inde.

Že by sa vrátila doba, kedy boli gumičky do stieračov úzkoprofilový tovar? Na starej škodovke som ich na noc dával do auta, aby mi ich niekto nečmajzol...:rolleyes:.
hanelie
15.12.08,10:00
Že by sa vrátila doba, kedy boli gumičky do stieračov úzkoprofilový tovar?
vôbec nie -
sú k dispozícií aj gumičky / obyčajné, grafitové, silikónové / aj stierače - za rôzne ceny / podľa výrobcu a kvality /
Chobot
15.12.08,10:11
vôbec nie -
sú k dispozícií aj gumičky / obyčajné, grafitové, silikónové / aj stierače - za rôzne ceny / podľa výrobcu a kvality /

Ale hej - nemyslel so to tak vážne. Máš nejaký konkrétny tip v BA, kde predávajú samotné gumičky do stieračov? Lebo už v 2 predajniach autopotrieb mi ponúkli len celé stierače.
robin78
15.12.08,10:31
ide pravdepodobne o stierač typu aerotwin - mäkká prispôsobivá lišta dokonale prilne na plochu čelného skla
v predajniach autosúčiastok stojí sada /2ks / cca 1200Sk aj s výmenou /
v autorizovaných predajniach sa však platí podstatne viac, hoci výrobca je ten istý

akurat som minuly v piatok kupoval stierace tohto typu, t.j. len s tou makkou listou, dva stierace a dokopy aj s montazou cca. 600Sk a to som kupil priamo v servise ked som videl, ze sa im tam povaluje vela stieracov, a kedze sa chystam k vymene uz druhu zimu, tak nebolo co vymyslat :D
hanelie
15.12.08,10:31
Máš nejaký konkrétny tip v BA, kde predávajú samotné gumičky do stieračov? Lebo už v 2 predajniach autopotrieb mi ponúkli len celé stierače.
iba v tt:D
ale samotné gumičky sa skutočne predávajú veľmi málo - už sa nikomu nechce babrať s výmenou - keď sada líšt stojí cca od 140 Sk
Pavol44
15.12.08,10:37
Je mi jasné, že som urobil chybu, keď som sa neinformoval vopred čo to bude stáť. Už nikdy viac náhradné súčiastky v servise CITROEN !
misomiso
15.12.08,16:03
Ked som objednaval Citroena, zistil som, ze stoji o viac ako 40.000 viac ako rovnaky v Brne (po prepocte kurzu). Pytal som sa preco a dostalo sa mi odpovede, ze je to rozdiel v prepravnych nakladoch, nakolko Bratislava je od Francuzska dalej ako Brno. :)

Nakoniec som ale zistil ze to auto prislo (rovnako ako vsetky dalsie Citroeny urcene do strednej Europy z centralneho skladu z Gyoru. :)