binno28
15.12.08,10:29
Predal som cez inzerát mobilný telefón. Už je tomu asi 10 dni čo ho kupujúci prevzal a zaplatil. Ani ja a ani on nemáme žiadny doklad, že kúpa z jeho strany prebehla. Mobil je ešte v záruke. Keď ho kupoval bol ešte plne funkčný, ako nový. Dnes mi dotyčny zavolal, že vraj ten mobil už má nejaké funkčné problémy, že vymazal ani nevie ako navigačný software, ktorý tam bol. Proste, že s ním nie je spokojný a že ho chce vrátiť. Záručný list má a môže si uplatniť záruku. Ale on ho už nechce. Ale ja poškodený mobil od neho nevezmem. Prosím poraďte mi čo mám robiť On mi povedal, že to je aj v nejakom zákone, že má nárok na vrátenie peňazi, že vraj. Ale nemá žiadny doklad, o tom že ho kúpil. prosím o radu.
Stanislav 1975
15.12.08,09:31
Predal som cez inzerát mobilný telefón. Už je tomu asi 10 dni čo ho kupujúci prevzal a zaplatil. Ani ja a ani on nemáme žiadny doklad, že kúpa z jeho strany prebehla. Mobil je ešte v záruke. Keď ho kupoval bol ešte plne funkčný, ako nový. Dnes mi dotyčny zavolal, že vraj ten mobil už má nejaké funkčné problémy, že vymazal ani nevie ako navigačný software, ktorý tam bol. Proste, že s ním nie je spokojný a že ho chce vrátiť. Záručný list má a môže si uplatniť záruku. Ale on ho už nechce. Ale ja poškodený mobil od neho nevezmem. Prosím poraďte mi čo mám robiť On mi povedal, že to je aj v nejakom zákone, že má nárok na vrátenie peňazi, že vraj. Ale nemá žiadny doklad, o tom že ho kúpil. prosím o radu.
Toto je podľa mňa jednoznačná vec- pokiaľ nemá žiadny doklad, že ho kúpil, tak nič nemože reklamovať-proste nemusíš mu nič vracať...
binno28
15.12.08,14:05
takže mu nemusím vracať peniaze podľa nejakeho zákona, ktorý si asi len vymyslel? bez nejakej kupno predajnej zmluvy je to asi vyriešené. on si tu záruku može kľudne uplatniť. ale on už ho nechce. asi sa mu nepači farba:). po 10 dňoch.
najag
20.12.08,12:18
Obciansky zakonnik upravuje aj tuto zalezitost, je potrebne sa pozriet na prislusne ustanovenia paragrafov pri predaji a kupe.
duves
20.12.08,13:50
Ja by som mu peniaze nevratil, kto vie čo s ním urobil.

Ja som v aprili kupoval GPS-ku so zarukou. GPS bola kupena v decembri 2007. Ani by ma nenapadlo obťažovať s tým toho chlapíka, čo mi to predal. On to kupil v akcii T-Comu, lebo pri zriadeni internetu mal na to vyhodnu zlavu a bol rad, že GPS predal a ja tiež, lebo to bola vyhodna kupa. Obchod je uzatvoreny a platny. Kupujuci ma tovar, doklad a zaručny list. Ani mu nedvihaj telefon!