DusDus
15.12.08,11:40
Dobrý Deň,

chcel by som sa kompetentných osôb opýtať, čo sa rozumie "vedenim motorového vozidla" či sa vedením rozumie vedenie nepojazdného vozidla, ktoré tlačí ďalšia osoba.

V zákone o cestnej premávke totižto neviem nič nájsť.

Ak budete odpovedať, skúste prosím napísať zdroj.

Veľmi pekne ďakujem
hanelie
15.12.08,10:47
či sa vedením rozumie vedenie nepojazdného vozidla, ktoré tlačí ďalšia osoba.
logicky vzaté - ak sa takto pohybujú po komunikácií tak áno - je to vedenie so všetkými dôsledkami pravidiel cestnej premávky
DusDus
15.12.08,10:54
Logicky vzate mozno mas pravdu, ale ja sa potrebujem opriet ovseobecne zavezny pravny predpis a jeho citaciu, nie o logicke vyvodenie :( Ale vdaka za ochotu
Johanka
15.12.08,11:09
Dobrý Deň,

chcel by som sa kompetentných osôb opýtať, čo sa rozumie "vedenim motorového vozidla" či sa vedením rozumie vedenie nepojazdného vozidla, ktoré tlačí ďalšia osoba.

V zákone o cestnej premávke totižto neviem nič nájsť.

Ak budete odpovedať, skúste prosím napísať zdroj.

Veľmi pekne ďakujem
No, to si na zlej stránke.
Správne je www.nrsr.sk (http://www.nrsr.sk) :)
Chobot
15.12.08,11:29
Logicky vzate mozno mas pravdu, ale ja sa potrebujem opriet ovseobecne zavezny pravny predpis a jeho citaciu, nie o logicke vyvodenie :( Ale vdaka za ochotu

Ja by som tvoju otázku obrátil.

V zákone som našiel len definíciu vodiča:

ak) vodičom osoba, ktorá vedie motorové vozidlo alebo nemotorové vozidlo, alebo električku,

Vedením sa považuje to, ak svojím konaním ovplyvňuješ smer, rýchlosť a iné parametre jazdy autom. Z čoho vychádzaš ty, ak tvrdíš, že auto musí byť len pojazdné, aby išlo o vedenie auta? Prečo si myslíš, že na auto s vypnutým motorom sa nevzťahuje pojem "vedenie motorového vozidla"?
Johanka
15.12.08,11:35
V zákone 121/2004 o pracovnom čase a dobe odpočinku v doprave je iná definícia "vodiča" :
a) vodičom motorového vozidla je fyzická osoba, ktorá vedie
motorové vozidlo aj krátky čas alebo ktorá sa prepravuje
v motorovom vozidle na účel, aby mohla
viesť motorové vozidlo v prípade potreby, vrátane
praktikantov a žiakov stredných škôl, ak sú členmi
osádky motorového vozidla,
:)