Marianna01
15.12.08,13:20
Stalo sa mi, že pri dokladoch zo služobnej cesty v zahraničí som zo Srbska mala určenú menu RSD - čo na svojich stránkach uvádza aj NBS, ale aj menu DIN, čo by podľa klienta mal byť dinár. Je toto určenie názvu meny správne?
Chobot
15.12.08,12:35
Stalo sa mi, že pri dokladoch zo služobnej cesty v zahraničí som zo Srbska mala určenú menu RSD - čo na svojich stránkach uvádza aj NBS, ale aj menu DIN, čo by podľa klienta mal byť dinár. Je toto určenie názvu meny správne?

Obe určenia budú správne, ale pre naše účely treba používať RSD - to je totiž oficiálny medzinárodný kód srbského dinára. Tento kód sa tvorí 3 písmenami, z ktorých prvé 2 sú kód krajine RS (Republic of Serbia) a tertie písmeno je skratka meny - dinár = D ... teda RSD (obdobne je to u našej meny - SKK).

V Srbsku, keďže je to ich domáca mena a nikto by nepochyboval o tom, že by to mohol byť iný dinár, než srbský, tak používajú len skratku DIN (dinár). Aj u nás označujeme našu menu pre domáce účely len ako Sk.

U nás ale je treba označovať dinár ako RSD, nie ako DIN. Skratku DIN si môže niekto mýliť s normou DIN.
Marianna01
15.12.08,12:38
Dík, si zlatý