zdehima
15.12.08,18:00
Poprosila by som o radu skúsených,ešte som výpoved nedávala.
Od 1.10 som 3 mesiace v skúšobnej dobe.
Firma bude mať od 24.12 2008 do 3.1.2009 celozávodnú dovolenku.
Môj plan:
Rada by som pracovala do 23.12..Výpoveď by som chcela poslať poštou (23.12) s dátumom zrušenia pracovného pomeru k dnu:31.12.2008 (aby som mala cele 3 mesiace ).


Môžem takto postupovať ?

Dakujem Mata[WIKI=][/WIKI=]
Tweety
15.12.08,17:02
Poprosila by som o radu skúsených,ešte som výpoved nedávala.
Od 1.10 som 3 mesiace v skúšobnej dobe.
Firma bude mať od 24.12 2008 do 3.1.2009 celozávodnú dovolenku.
Môj plan:
Rada by som pracovala do 23.12..Výpoveď by som chcela poslať poštou (23.12) s dátumom zrušenia pracovného pomeru k dnu:31.12.2008 (aby som mala cele 3 mesiace ).


Môžem takto postupovať ?

Dakujem Mata[wiki][/wiki=]
X krát na Porade pripomínané, že výpoveď v skúšobnej dobe ZP nepozná. V SD ide o skončenie PP v skúšobnej dobe podľa § 72. Takže, ak chceš PP skončiť, môžeš tak urobiť hocikedy počas SD.
ivka70
16.12.08,11:28
ak ma firma celozavodnu dovolenku, nebude tvoje ukoncenie prebrate do 31.12. 2008 /bude cakat na poste/, aj ked ho posles postou 23.12. A dolezity je datum dorucenia a nie odoslania.

Trochu by som sa obavala, ci nebude zamestnavatel napriek tomu vyzadovat nastup po skusobnej lehote, lebo tvoje ukoncenie nei je platne.

Ved ked zamestnavatelovi odovzdas ukoncenie PP v skusobnej dobe k 31.12. 2008, je to tie odporucane 3 pracovne dni pred koncom.
A na kopiu si das potvrdit prevzatie.
zdehima
16.12.08,18:01
ak ma firma celozavodnu dovolenku, nebude tvoje ukoncenie prebrate do 31.12. 2008 /bude cakat na poste/, aj ked ho posles postou 23.12. A dolezity je datum dorucenia a nie odoslania.

Trochu by som sa obavala, ci nebude zamestnavatel napriek tomu vyzadovat nastup po skusobnej lehote, lebo tvoje ukoncenie nei je platne.

Ved ked zamestnavatelovi odovzdas ukoncenie PP v skusobnej dobe k 31.12. 2008, je to tie odporucane 3 pracovne dni pred koncom.
A na kopiu si das potvrdit prevzatie.

Môžem poslať Oznámenie o skončení PP v SD doporučene poštou v piatok s dátumom skončenia PP od Pondelka ? Aj ked neviem či ten list pride zamestnavatelovi už v pondelok.

Dakujem
Tweety
16.12.08,18:02
Môžem poslať Oznámenie o skončení PP v SD doporučene poštou v piatok s dátumom skončenia PP od Pondelka ? Aj ked neviem či ten list pride zamestnavatelovi už v pondelok.

Dakujem
Môžeš poslať s dátumom skončenia takým, aký Ti vyhovuje, tak ako som už písala vyššie v prísp. č.2. Dátum doručenia v tomto prípade nie je podstatný.
STRELEC
16.12.08,18:21
To odoslanie poštou mi pripadá, nehnevaj sa, trochu divné. A zbytočne zneisťujúce. A komplikujúce situáciu.
Prečo jednoducho neodovzdáš napr. zajtra list priamo na pracovisku s tým, že pracovný pomer končíš v skúšobnej lehote dňa 31.12., ktorý bude posledným dňom, kedy budeš na pracovisku. Aj keby tie posledné dni na teba nejak zle pozerali - to predsa vydržíš. A bude to otvorenejšie a férovejšie.
ickom
16.12.08,18:27
Na tvojom mieste by som si vytlačila ukončenie PP v SD (k 31.12.2008) v 2 kópiách - 1 pre zamestnávateľa, 2. pre seba. Odniesla by som to 23 po skončení smeny sekretárke, kde by na tú moju kópiu potvrdila prevzatie. Tak by sa zamestnávateľ nemohol vyhovoriť, že mu to neprišlo a ty by si mala ukončený mesiac. Nie je to síce príjemné ísť osobne, ale sekretárky sú väčšinou, ak nie vždy, splnomocnené na preberanie pošty, takže aj keby si to posielala poštou, v konečnom dôsledku by to možno aj tak preberala ona...
zdehima
16.12.08,20:22
Pre mňa je dôležite ,(osobne dôvody) aby som to nemusela riešiť osobne ,ale cez poštu aj za cenu že ten dátum odchodu nebude k 31.12,ale skôr napr.k 23.12

Ďakujem všetkým ktorí mi radia.