alicacka
15.12.08,18:34
Dobrý večer.
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako mám účtovať dobropis v Oberone ?
Za každú pomoc budem veľmi vďačná.
danushka
15.12.08,18:25
http://www.porada.sk/t11250-oberon.html
od strany 12 máš problematiku účtovania dobropisov rozobratú aj s predkontáciou DPH, ak máš Alicacka tento úžasný program, tak čítaj o Oberone všetko čo tu nájdeš, veľa sa dozvieš:)
alicacka
19.12.08,17:43
Ďakujem Ti veľmi pekne za osožnú radu. Asi to už chápem. Nie som si istá však v jednej veci. Napísali ste nasledovne:
"došlým dobropisom zvyšuješ povinnosť, vyšlým dobropisom znižuješ povinnosť". Znamená to, že nikdy mi netreba zadávať sumu s mínusom. Chápem to dobre ? Vyriešim to tým, že keď mi dôjde dobropis, tak si zvolím § 53 (zvýšenie) r. 18,19 a keď odošlem nejaký dobropis, tak si zvolím § 53 (zníženie) r. 18,19.
Bola by som veľmi rada, keby si mi to ešte odobrila, keď tu náhodou budeš. Ešte som dobropis neúčtovala, ale myslím si, že v januári určite nejaké dôjdu. A rada by som bola pripravená.
Vopred veľmi pekne ďakujem.
danushka
19.12.08,20:12
Alicacka, prijatými a vystavenými dobropismi mínusovým znamienkom upravuješ nákup alebo predaj tovarov, výrobkov a služieb príslušnou predkontáciou a následne si zadefinuješ typ DPH, pričom v tomto prípade znamienko mínus alebo plus nemá vplyv na DPH, pretože Oberon si uprace sám len číslo, nie znamienko a zaradí to do patričnej kolonky tlačiva o DPH.
monik111
05.08.09,11:24
Dobý deň!
Chcela by som sa spýtať na účtovanie došlého dobropisu za tovar. Ako si upravím cenu na sklade k danému tovaru ktorý je dobropisovaný. Kusy sa nezmenia iba cena sa mi zníži neviem to dať do skladu. Ide mi to iba cez JU mínusom .
monik111
10.08.09,09:59
Dobý deň!
Chcela by som sa spýtať na účtovanie došlého dobropisu za tovar. Ako si upravím cenu na sklade k danému tovaru ktorý je dobropisovaný. Kusy sa nezmenia iba cena sa mi zníži neviem to dať do skladu. Ide mi to iba cez JU mínusom .


Nikto mi nevie odpovedať?