ROBOTA
15.12.08,22:43
Účtujem vystavené Fa zákazníkovi a zapochybovala som , či je dobre vystavená Fa : odberateľ - CZ, ale práce-odborné skúšky vykonané u nás.
Vystavil Fa bez DPH. A ešte kde v DP k DPH by som takúto Fa započítala??
optimistka
16.12.08,06:24
upresni pojem odborné skúšky ? jedná sa o vzdelávanie, testovanie nejakých hnuteľných vecím nehnuteľností ?
ROBOTA
16.12.08,19:17
Presné znenie : odborné prehliadky a skúšky elektronických zariadení.
optimistka
16.12.08,20:30
miestom dodania je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú s výnimkou podľa § 16 ods.7.
ten hovorí, že ak práce na hnuteľnom hmotnom majetku sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v inom členskom štáte ako sa práce vykonajú, je miestom dodania služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi ič dph , pod kt. sa mu služba dodala
DP sa prenáša na odberateľa, fa je vystavená správne bez dph
ROBOTA
17.12.08,20:31
Ešte raz: EMO Mochovce si objednali u českého dodávateľa skúšky elektronických zariadení. Česká firma to presunula na môjho zákazníka tu v Leviciach. Ten vyfaktúroval vykonané skúšky čechovi bez DPH. Ja si myslím, že to malo byť s DPH nakoľko česká firma nie je majiteľom HNIM a služby bili vykonané u nás.
durisovad
17.12.08,22:06
Podla mojho nazoru to malo byt uctovane s DPH, pretoze sluzba bola vykonana na Slovensku. Mam obdobny pripad, nakupujeme pre nasich zakaznikov tovar v Cechach, tovar je dovezeny na Slovensko, na tomto tovare spravime na Slovensku predpredajny servis, ktory plati cesky vyrobca a sluzbu mu uctujeme s DPH.